Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: przedszkolanka »

Witaj Stokrotko. Właśnie wróciłam od lekarza, dostałam zwolnienie, chociaż p. doktor powiedziała, że sanatorium powinno być w ramach urlopu. myślę, że musisz pogadać tak szczerze, ze swoim lekarzem.
Rozumiem Cię doskonale, bo miałam podobne obawy, że mogę dostać to sanatorium we wrześniu, a również mam grupę 3-latków, wszystko się jednak odwlekło w czasie i jadę teraz, a dzieciaczki już są "ogarnięte" ;)
pozdrawiam i życzę zdrowia :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Hej !przedszkolanka ,ładnie że sobie to tak załatwiłaś .Ja mam od lat tą samą lekarkę ,jest dosyć przyjaźnie do mnie nastawiona.Więc przy najbliższej wizycie wspomnę o tym.W razie gdyby..próbowałam dzwonić do NFZ -u w Katowicach -bo tam podlegam ,ale jest ciągle zajęte.Spróbuję jeszcze -bo czasu trochę jeszcze mam.Być może akurat ktoś zrezygnuje i uda się wskoczyć na to miejsce.Będę próbowała nadal.Gdzie Ty jedziesz? jeśli można wiedzieć.
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: przedszkolanka »

Jadę do Szczawnicy..jestem z mazowieckiego.
Ty też sobie załatwisz. Życzę szybkiego wyjazdu i zdrowia oczywiście.
pozdrawiam :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Byłam w Szczawnicy w NAUCZYCIELU -najwyżej położone sanatorium w Szczawnicy.Byłam tam w kwietniu 2 lata temu.Sama Szczawnica ładna - szykuj wygodne buty ,bo wszędzie pod górkę ,oprócz centrum :) Udanego wypoczynku życzę ...i miłego towarzystwa .
rotor
Posty: 4
Na forum od: 19 sty 2012 13:05

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: rotor »

Od złożenia wniosku do powiadomienia o terminie 14 miesięcy, do rozpoczęcia 15 i pół miesiąca. Opolski NFZ :) O ile się orientuję, czeka się coraz dłużej. Kolega był w ubiegłym roku (również opolski NFZ), czekał 9 miesięcy. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych ;)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

rotor :D ja tez z opolskiego NFZ. Poprzednio, czyli 2 lata temu czekałam na miejsce 3,5 miesiąca (od złozenia do wyjazdu), ale dostałam przydział na telefon :lol: czyli na 10 dni przed wyjazdem, z tzw. "odpadów". Teraz mam 2876 numer, a wyjazd ponoc w II-gim kwartale tego roku:) Składałam 18 kwietnia 2011r. wniosek. To prawda, czeka się dłużej, kiedyś było max 8 miesięcy.
Ale zaczynałam z numerem 8556 (cos koło tego).
Pozdrawiam ;)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

9 mcy ;) to bardzo szybko. Czas oczekiwania zależy od ilości osób oczekujących na wyjazd na leczenie sanatoryjne i umów podpisanych przez dany O/ NFZ. :) Ale kto ma szczęście to otrzyma niespodziankę, zwrot, może być atrakcyjne msce i czas wyjazdu.Tylko raz los się do minie :) uśmiechnął - :o "Wielka Pieniawa " Polanica Zdr , 8-) lipiec/sierpień.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

NFZ Lublin : 13 stycznia 2012 byłam na pozycji :25045
26 stycznia 2012 jestem :23289 :lol:
pozdrowka 8-)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

"Wielka Pieniawa" była ze zwrotu.Musiałem podjąć decyzję i zadzwonić do godz 15,30. :D
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Bunia »

NFZ Zachodniopomorskie jeszcze tylko 421 :) i oczekiwanie gdzie :?: Pozdrawiam Bunia
ODPOWIEDZ