Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witam :D

Na pewno w różnych województwach różnie się czeka na "przydział" do sanatorium. Z moich rozmów z ludźmi z sanatorium wynikało,ze nawet do 20 miesięcy czekali na decyzje, gdzie pojadą. Bardzo prosze o wypisanie, jaki okres czasu minął u Was od momentu wysłania wniosku do wyjazdu i podanie, z jakiego województwa jesteście. Myslę,ze temat sie sprawdzi, będziemy wiedzieli, ile srednio w naszych województwach czeka się na wyjazd.
Ja zacznę:
2009r. październik- wysłałam wniosek
2009r. listopad- przyszła decyzja kwalifikująca mnie do wyjazdu.
28 luty 2010r. telefon z NFZ z propozycją wyjazdu na 13 marca :o
13 marzec- wyjazd do Muszyny.
Jestem z województwa Opolskiego :D
Piszcie!!!!!!
grudzien
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 18 maja 2010 16:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: grudzien »

Witam jovanka !
Skorzystałaś z wyjątkowej okazji...Twoje skierowanie było z "odzysku". Dwa tygodnie przed wyjazdem :) również z takiej formy skorzystałam ...tylko dwa miesiące póżniej. Zwykle oczekiwanie , to około 16 miesięcy...ale bywają wyjątki. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Grudzień :D
Napisz, z jakiego województwa jesteś i ile faktycznie czekałas na miejsce. Zależy mi na danych z ostatniego wyjazdu Kuracjusza. Bo wiem,ze nie którzy z nas maja za soba parenaście wyjazdów do "wód" :twisted:
Pozdrawiam i..czekam na wpisy ;)
grudzien
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 18 maja 2010 16:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: grudzien »

Jovanka :D
Jestem z mazowieckiego ...czekałam 10 miesięcy ...otrzymałam skierowanie w ostatniej chwili z "odzysku".
Aktualnie po złożeniu wniosku otrzymałam informację ..czas oczekiwania 8 do 12 miesięcy.
Od pół roku obowiązują nowe zasady wydawania skierowań do sanatorium. Od 13 listopada ub.r.skierowanie do sanatorium można otrzymać raz na 18 miesięcy (wcześniej raz na 12 miesięcy). Nie dotyczy to osób ,którym skierowanie wystawiono przed wejściem w życie nowych przepisów i nie upłynął jeszcze 18-miesięczny termin ważności. Tak więc będziemy jeżdzic co trzy latka :(
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

grudzień.... wczoraj czytałam przepisy dot. skierowań do sanatorium na stronie mego NFZ-u a tam jak byk było napisane,że raz na 12 miesiecy! Jeszcze wróce do tego rozporzadzenia...ale ja wrócilam z sanatorium 3 kwietnia ub. roku i teraz składam. Martwi mnie ten nowy przepis...
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Grudzień- jeżeli masz pod ręka ten przepis, to podaj mi namiary. W internecie nie znalazłam...żadnej podstawy prawnej określającej ten 18 miesieczny okres obowiazkowego oczekiwania.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witaj :) jovanko ,och z tym oczekiwaniem to ,jest różnie, było tak, że od złozenia pełnej dokumentacji ,czekałam 2 miesiace i ten ostatni wyjazd ,czyli w styczniu br po 14 miesiacach .jak miałam więcej szczescia ;) to trwało to krócej a teraz ...........nic z tego.A teraz sie zagapiłam ,bo juz po powrocie w lutym powinnam prosić mojego lekarza o wypisanie następnego skierowania.Pozdrawiam i myślę,że każdy nowy temat na tym forum przedłuża jego istnienie.P.S jestem z woj Lubelskiego
grudzien
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 18 maja 2010 16:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: grudzien »

Jovanka :) :) Ja wróciłam w czerwcu ubiegłego roku....natomiast już w sierpniu złożyłam wniosek do NF...mam nadzieję że skierowanie otrzymam lipiec lub sierpień.
Jovanka , dlaczego tak długo czekasz...należy dwa lub trzy miesią ce po powrocie składać.
O zmianach informuje rozporządzenie ministra zdrowia z 22 grudnia 2010r. zmieniające rozporzą dzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (Dz.U.nr 252 poz.1698).
Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

grudzien pisze:Jovanka :) :) Ja wróciłam w czerwcu ubiegłego roku....natomiast już w sierpniu złożyłam wniosek do NF...mam nadzieję że skierowanie otrzymam lipiec lub sierpień.
Jovanka , dlaczego tak długo czekasz...należy dwa lub trzy miesią ce po powrocie składać.
O zmianach informuje rozporządzenie ministra zdrowia z 22 grudnia 2010r. zmieniające rozporzą dzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (Dz.U.nr 252 poz.1698).
Pozdrawiam :)
Witaj grudzieńko a czemu 2 3 miesiące ? mozna od razu po powrocie :) pozdrawiam
grudzien
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 18 maja 2010 16:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: grudzien »

Witaj sierotka :)
Można i od razu ...czemu nie . A w lubelskim ....podobno okres oczekiwania około 12 miesięcy.
Pozdrawiam Cię sierotko :)
ODPOWIEDZ