Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Sierotka :D ja nie mam dużego doświadczenia w sanatoriach, zaledwie byłam raz. Zatem nie wiem, co moge zasugerowac...? Polańczyk- Bieszczady- wiem tylko,że przepiekne miejsce. Do Muszyny jechałam jak na ścięcie, ale okazała się przepieknym miejscem.... Obym tylko nie wyjechała do jakiejś dziury, gdzie nawet nie ma gdzie pójśc na kawe :oops:
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Witaj :) jovanko69 ,ja byłam w Ustroniu górskim ,super polecam obiekt Równica ,tak sie nazywa ,byłam w Cieplicach w MSWiA ,w Ciechocinku /ale to stare dzieje/,w Krynicy Górskiej ,prywatnie byłam z przyjaciółmi w Szczawnicy piekna miejscowość ,ładniejsza niz Krynica ,/ale za moim oknem w lubelskim sypie śnieg ,jak by oberwanie śnieznej chmury/ a w nocy lał deszcz :lol: /,ale oprócz tych miejscowości co wymieniłam ,gro osób tutaj opisuje inne piekne miejsca weż kartkę wypisz i naciskaj ;) ,jak sie wie czego się chce ,to i ktoś tam w NFZ zmięknie.
Zyczę Ci udanych negocjacji i super wypoczynku :)
Pozdrawiam cieplutko i do usłyszenia w lutym ;)
LucynkaWegorowska
Posty: 1
Na forum od: 22 sty 2012 23:13

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: LucynkaWegorowska »

Witam! Zaczynam tracić nadzieję ,że się załapię w przeciągu tych 18 miesięcy -do mojego nr dalekooo a już styczeń ....czy prawie 6tys.osób załapie się do jesieni ?
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: przedszkolanka »

Nie wiem jak ta kolejka się przesuwa, w moim przypadku to było tak, że jednego dnia sprawdziłam, miałam numerek ponad 16tys, a za dwa dni dostałam przydział do sanatorium, czekałam w sumie 18 miesięcy. Nie martw się, będzie dobrze.
Pozdrawiam. :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Hej ! przedszkolanka ..Proszę napisz mi czy mogę pytać o wcześniejsze skierowanie tzw.z odzysku czy raczej czekać.Obecnie ,jestem na urlopie zdrowotnym -wrócę do pracy we wrześniu i na jesień przypada moja kolejka.To będzie wtedy nie do zrealizowania -wracam we wrześniu i dostaję skierowanie -a urlopu wypoczynkowego nie dostanę przecież po urlopie dla poratowania zdrowia.Wolałabym na tym zdrowotnym ,ale jak to zrobić ? Pozdrawiam
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Zapomniałam napisać że zawiadomienie dostałam w sierpniu ub.roku i byłam prawie 8-tysięczną w kolejce -teraz ok. 6 tys,przede mną . :oops:
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: przedszkolanka »

Witaj Stokrotko.
Kiedy składałam wniosek o sanatorium, moja lekarka wpisała " nauczycielka, proszę o termin w czasie wakacji" napisano mi wówczas, że nie ma preferencji zawodowych, wyjeżdżam w środę,a jutro umówiona jestem z moją lekarką, wypisze mi zwolnienie lekarskie, urlopu w roku szkolnym nikt mi nie da..
pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Jestem z Dolnośląskiego.
Wniosek składałm na początku grudnia 20011.
O sanatorjum poszpitalne.
Na dzień.10,01,2012 miałm numerek 858.
A dziś 24,01,2012 jak sprawdzałam to 462.
Z moich obserwacji zauwarzyła że na dzień tak do 30 osób maleje.
Tylko czekanie na poszpitalne trwa do 6 miesięcy a normalne do 18 miesięcy.
Pozdrawiam.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

przedszkolanka pisze:Witaj Stokrotko.
Kiedy składałam wniosek o sanatorium, moja lekarka wpisała " nauczycielka, proszę o termin w czasie wakacji" napisano mi wówczas, że nie ma preferencji zawodowych, wyjeżdżam w środę,a jutro umówiona jestem z moją lekarką, wypisze mi zwolnienie lekarskie, urlopu w roku szkolnym nikt mi nie da..
pozdrawiam :)
Dziękuję za odp. tylko ? czy można jechać do sanatorium i lekarka wypisuje na ten czas L4 ? Mam ten wniosek od laryngologa i uznano go ,tylko ten termin ...składałam w maju a odp. przyszła dopiero w sierpniu z nr kolejki.Byłam już raz w sanat.ale prywatnie -dużo mi to dało -efekty widoczne -tylko wtedy miałam dodatkowy "zastrzyk finansowy"-więc mogłam sobie pozwolić na 10 dni .Teraz czekam w kolejce i obawiam się że jak to przypadnie na jesień, to tylko by mnie ratowało takie L4 jak Ty piszesz.Przedszkole to niestety płacz od września -i jak znam życie to do najmłodszych wejdę na powitanie.Proszę -napisz czy lekarz może wystawić L4 na taką formę leczenia.Bo słyszałam że kiedyś tak było -teraz nie.Dziękuję ;)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Mówiąc szczerze to nie wiem . bo ja jestem rencistką.
Ale z tego co bywałam w sanatorium to wystawiali L-4 tylko dla tych za pobytu .
Szpitalne Uzdrowisko.A Sanatorium Uzdrowiskowe to nie.
A tym bardziej teraz po tych zmianach ciężko co kolwiek powiedzieć.
Najlepiej bym proponował zadzwonić do NFZ którego należysz.
Ale skoro dołączyłaś pismo że jesteś przeczkolanką i najbardziej by odpowiadało w okresie wakacji.
Podejżewam że to wezną pod uwage.
Ja jednego razu jechałam razem z córką i też pisałm że na okres wakacji bo rozpoczyna studja.
No to wzieli to pod uwage i wrześniu pojechaliśmy.
Życze powodzenia.pozdrawiam
ODPOWIEDZ