Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
bukowiec
Posty: 4
Na forum od: 21 sie 2011 15:26

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: bukowiec »

Wróciłem niedawno z sanatorium Zimowit. Tak jak już moi poprzednicy pisali, warunki pobytowe oczywiście są różne. Zależne od budynku ( są trzy). Pierwszy wyremontowany w całości przeznaczony dla gości komercyjnych jest super. Budynek nr 2, jest w najgorszym stanie. Ubikacje ( są jeszcze z łańcuszkiem do spłuczki) na półpiętrze, po jednej kabinie dla panów i pań. Prysznic jeden z trzema kabinami na parterze na cały budynek. Pokoje z umywalką i wyposażeniem z epoki wczesnego Gierka. Ściany, trzeszczące podłogi czy okna nie odnawiane od wielu lat. Wszystko w stanie rozpadającym. Lodówka metrowej wielkości mająca z trzydzieści lat i jeden czajnik na całe piętro. Stołówka ładna, obsługa sprawna, tylko jedzenie niezbyt smaczne i do tego mało. Chociaż mnie wystarczało a nawet jestem zadowolony, bo ubyło mi trzy kilogramy. Aż smutno o tym pisać, że w tych czasach można coś takiego jeszcze spotkać. Do plusów zaliczam zdecydowanie przemiłą obsługę. Sprawnie i szybko zorganizowane zabiegi (wszystkie przed południem). Chociaż nie ich jakość. A co najważniejsze to piękne miejsce, okolice i park z piękną kolorową fontanną. A w moim przypadku jeszcze konkurs Chopinowski w czasie turnusu. Potańczyć można w dwóch restauracjach ( Parkowa i Etiuda z lepszą muzyką). Powroty do sanatorium do godz. 23,00. Podsumowując, gdyby nie warunki zakwaterowania byłbym całkowicie usatysfakcjonowany. Jeszcze chciałbym serdecznie podziękować moim wszystkim współtowarzyszom za mile spędzone trzy tygodnie. Tadeusz
halina949
Posty: 1
Na forum od: 21 lut 2012 14:34

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: halina949 »

byłam w Zimowicie od 28.01 do 20.02.2012. Poznałam wspaniałych ludzi Renatkę Bogusię Ewę i Jadzię, z którymi mieszkałam na samej górze. Pozdrawiam was wszystkie oraz małżeństwo z Łańcuta. Ściskam was mocno, a jeżeli chodzi o sanatorium to warunki w drugim budynki były dobre, jednak trwał remont, a ludzie chodzili na inhalację. A na korytarzach drapali i malowali ściany, układali podłogi. Inne zabiegi rehabilitacyjne SUPER! Obsługa SUPER! Przyjemna i miła pani sprzątająca pokoje. Ogólnie jestem zadowolona. Pozdrawiam HALINA :mrgreen: .
bartek.borucki
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 23 lut 2012 21:41

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: bartek.borucki »

Powiem Wam jedno, wszyscy, którzy tam jedziecie możecie tylko żałować, że nie traficie do Jana Kazimierza, bo to najwspanialszy obiekt w tej całej mieścinie. Wspaniały basen, jaccuzi, 2 sauny, zabiegi, jadalnia windy i położenie naprzeciw muszli koncertowej w parku zdrojowym. Wspaniałe miejsce, a i jest jeszcze sanatorium Moniuszko tam sa tylko pok 1 i 2 os. z TV, lodówką (trzeba tylko dopłacić za te luksusy), co do JK i Moniuszki to oczywiście wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. PIĘKNIE!!!
Mana
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 lut 2012 07:47
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: Mana »

A mozna sie coś dowiedzieć na warunki w Janie Kazimierzu B?
Mana
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 16 lut 2012 07:47
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: Mana »

nikt nie był w Janie Kazimierzu B? :roll:
Ewa9999
Posty: 2
Na forum od: 30 wrz 2012 10:22

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: Ewa9999 »

Witam, jeśli chodzi o pracowników sanatorium ZIMOWIT to na prawdę nie ma tu nic do zarzucenia. Chodzi głównie o warunki jakie tam panują ... czas się tam zatrzymał w latach 80. Za te pieniądze lepiej jest pojechać zupełnie gdzie indziej.
Ponadto przez dwa tygodnie mojego pobytu zorganizowano tylko jedno spotkanie dla kuracjuszy. Akurat pogoda nie dopisywała, wiec jedyną rozrywką przez cały pobyt było albo siedzenie w pokoju albo oglądanie rosyjskiej telewizji.
Szczerze? jeżeli macie wybór- to nie wybierajcie tego ośrodka!
zbych
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 23 kwie 2010 21:20

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: zbych »

bartek.borucki pisze:Powiem Wam jedno, wszyscy, którzy tam jedziecie możecie tylko żałować, że nie traficie do Jana Kazimierza, bo to najwspanialszy obiekt w tej całej mieścinie. Wspaniały basen, jaccuzi, 2 sauny, zabiegi, jadalnia windy i położenie naprzeciw muszli koncertowej w parku zdrojowym. Wspaniałe miejsce, a i jest jeszcze sanatorium Moniuszko tam sa tylko pok 1 i 2 os. z TV, lodówką (trzeba tylko dopłacić za te luksusy), co do JK i Moniuszki to oczywiście wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. PIĘKNIE!!!
Jeżeli już tak zachwalasz Jana Kazimierza to uczciwość nakazuje aby wspomnieć o Janie Kazimierzu II bo ktoś pomyśli, że tak cudownie jest w obu obiektach, a przecież Jan Kazimierz II to taki powiedział bym późny Gierek. :lol:
zbych
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 23 kwie 2010 21:20

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: zbych »

Ewa9999 pisze:Witam, jeśli chodzi o pracowników sanatorium ZIMOWIT to na prawdę nie ma tu nic do zarzucenia. Chodzi głównie o warunki jakie tam panują ... czas się tam zatrzymał w latach 80. Za te pieniądze lepiej jest pojechać zupełnie gdzie indziej.
Ponadto przez dwa tygodnie mojego pobytu zorganizowano tylko jedno spotkanie dla kuracjuszy. Akurat pogoda nie dopisywała, wiec jedyną rozrywką przez cały pobyt było albo siedzenie w pokoju albo oglądanie rosyjskiej telewizji.
Szczerze? jeżeli macie wybór- to nie wybierajcie tego ośrodka!
Droga Ewo. Masz rację i nie masz racji jeżeli chodzi o Zimowita. Ja byłem w Zimowicie w ubiegłym roku w czerwcu i sobie bardzo chwalę mimo, że warunki mieszkaniowe miałem fatalne. Pokój 3 osobowy bez łazienki, na podłodze zamiast wykładziny coś co miało ją przypominać, a wyglądało to jak pozszywane szare, wojskowe koce i to tyle mankamentów. Trwał jednak cały czas remont i widziałem oddawane pokoje po remoncie. Piękne łazienki, na podłodze panele, super nowe meble, standard I klasa. Nie wiem dlaczego mowisz, ze jedynie telewizja??? Ja naprawdę nie miałem czasu oglądać telewizji, w dzień zabiegi, wycieczki, a pod wieczór Parkowa na tańce. Miałem super towarzystwo, jedzenie bardzo smaczne, mieliśmy jeden wieczorek u nas na stołówce bardzo ładne przygotowany i super grila z tańcami na łączce przy Chemiku. W innych ośrodkach nawet tego nie oferowano kuracjuszom. W sanatorium najważniejsze są: zabiegi, jedzenie, i towarzystwo. Zabiegi porównywalne do innych sanatoriów, jedzenie dobre, a o towarzystwo to już należy się samemu postarać i będą miłe wspomnienia.
Ewa9999
Posty: 2
Na forum od: 30 wrz 2012 10:22

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: Ewa9999 »

kolego.masz i nie masz racji .Ważne jest towarzystwo i dobra zabawa i te wieczorki w parkowejprzyznam ci rację.Ale w dziśejszych czasach trzeba trochę więcej.Można by wywalić wiele np.przypaloną jajecznicę itp.......A nie wypisywać cuda na swej stronie .jeszcze kiedyś tam wrócę ale nie do Zimowita.ach wynajełam dodatkowy pokój.i byłam w szoku był taki jak ty go opisałeś -straszny.pozdrawiam
ewac22
Posty: 1
Na forum od: 21 lis 2014 23:13

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: ewac22 »

Z sanatorium Zimowit wróciłam bardzo zadowolona. Oba budynki sanatorium są w całości wyremontowane. Wszystkie pokoje są ładnie urządzone i z łazienkami . Zabiegi wykonywane są na miejscu przez wspaniały, miły i fachowy personel. Wyżywienie uważam, że też było smaczne, urozmaicone i w wystarczających ilościach. Kuracjusze byli bardzo zgrani i bez zastrzeżeń. Poza tym dużo różnych atrakcji: wycieczki, ogniska i wieczorki taneczne. Przepiękne otoczenie i okolice Dusznik Zdrój. Nie narzekałam na brak zajęć a wręcz odwrotnie. Bardzo chciałabym przyjechać jeszcze raz i przeżyć to samo. :P
Ewa
ODPOWIEDZ