Mega Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24616
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

No niestety, różnie bywa, nawet w dwójce czego doznałam w Goczałkowicach.
Dobrze, że było poza pokojem super towarzystwo :D
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: maciejt »

Wczoraj wpadło skierowanie do Polanicy, taki ośrodek na uboczu za miastem. Prosiłem o morze, a tutaj jak na złość. W dodatku dwa lata temu byłem w Lądku to kotlinę mam pooglądaną, termin wrześniowo-październikowy. Trochę wystraszony czytam co tu na forum mądrzejsi wypisują i nie zawiodłem się. Przekaz był taki: dzwonić po zwroty. Dzwonie dzisiaj z roboty i dzwonie, w końcu sie zaparłem i jak zajęty to od nowa i tak do skutku. Miła Pani odbiera, słucha moich żali co tam się zebrały ze zrozumieniem i prosi o chwile bo poszuka. Faktycznie wraca za minute i mówi że jest Kołobrzeg od 7 maja i pyta czy pasuje. Sanatorium Mega mówi, koło takiej kawiarni co to się obraca i mozna widoki podziwiać. Coś kojarzę że to może na Podczelu ale nie mam pewności a i tak rowera zabieram to moge se jeździć byle nie lało. No to pełna zgoda, wyjazd 7 maja i Pani zaprasza po skierowanie. Kurde jest pewna trudność tłumacze, bo to pierwsze dopiero wczoraj wpadło i nie mam jeszcze papiera, tera w robocie jestem, na majówke jade nad Bosfor t moge odebrać 6 maja dopiero. Pani mówi że spoko, może być bylem odebrał. Wyszło na to że 6 biore skierowanie i jade sie pakować, bo 7 rano bede w Kołobrzegu. Z ciekawości patrze gdzie to sanatorium na mapie, a one koło Wistomu co to z 6 lat temu byłem i bardzo chwaliłem. Kawałek może do miasta i jest, ale wcale nie taki duży. Destynacja ok, na razie papa się cieszy, mam nadzieje że będzie ok.
Jak by kto miał jakie nowe informacje o sanatorium to piszcie ludziska bo nie wiem ile za parking krzykną, czy szukać gdzie na mieście bezpłatnych miejscówek może czy nie ma sensu. No i problema przewiduje w pokojach wieloosobowych, ciekawe czy da się dobrać ludzi co to TV nie chcą w pokoju, bo ja nie chce. Bardzo mi przeszkadza w relaxie i czytać nie moge jak coś brzęczy. Bede chciał co zobaczyć to lapka przytargam i tyle.
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: maciejt »

No i jestem w tej Medze.
Wczoraj ujechany dotarłem bo do Kołobrzegu z Łodzi to droga taka se, do grodu co to Ułani mieli dupy z mosiądza to autostrada ale potem to już słabo. Jechałem nocą to ruch żaden. Rano przyjechałem ok 8 i okazało się że jestem tak gdzieś ok. dwudziesty w kolejce. To se zamówiłem i ściągam rowera z bagażnika bo rejestracja od 9. Jak już przyszła pora do okienka to pani bardzo miła, proszę żeby wybrała jakiś fajny pokój i nie w "baraku". Ta się uśmiecha że ma taki bardzo ładny, na pierwszym piętrze, blisko gabinetów zabiegowych i że gotowy to może mi od ręki dać klucz. Zadowolony ide do pokoju, otwiram i oczom nie wierzę. Taka fajowa jedyneczka, tylko komuś się pomyliło i wstawił trzy wyra. No kurde ciasno w tym pokoju bardzo. Nie jestem specjalnie wybredny bo to tylko 3 tygodnie ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Pacze na inne pokoje i widze że większe. Noż kurde ale mnie ta kobita w recepcji urządziła myślę, a taka niby mila była. Wyrko pod oknem już zajęte, gość pewnie brał pod uwagę niebagatelną powierzchnię parapetu co to można na nim masę gratów postawić. To ja biore to pierwsze od szafy, środkowe zostawiam wolne. Tera myślę że to moje jest najlepsze bo mam 25 cm przestrzeni do lóżka środkowego i 50 do szafy. Co prawda aby otworzyć drzwi szafy trzeba przestawić stołek ale tak, mam stołek i mogę na nim też coś postawić. Ponadto maleńka szafeczka między łóżkami to jestem wygrany bo z obu stron wyra nieco przestrzeni.
No to dalej lece na stołówkę i bardzo proszę Panią o przydział do kobitek bo jak kobitki przy stoliku to zawsze szansa że któraś się odchudza albo mniej potrzebuje to mi może czasem coś skapnie kombinuję. Pani ze zrozumieniem kiwa głową i widzę że wpisuje mnie jako pierwszego do stolika. Pyta jaką dietę sobie życzę to mówię że wysokobiałkową, no ale nie mają. Naiwnie wierzyłem że tutaj odniosę sukces i lece do piguły. Kolejka mała bo dopiero ludzi przybywa, pigułka sympatyczna robi wywiad, coś tam wpisuje i prowadzi do Pani doktor. Ta pyta co dolega, co tam bym chciał to mówię co mi tam skrzypi i bardzo proszę o zabiegi na miejscu bo wyjazdy do tej Arki to mi się nie uśmiechają. Pani bardzo kontaktowa, pozapisywała co tam chciałem, mówi że jak nie chcę Arki to nie dostanę, pełen sukces. Lece po graty do auta i obiad. Siadam przy stoliku i przychodzą towarzysze niedoli, 3 facetów. Kurna nie wiem czy polityka taka czy po złości jakoś tak mi idzie słabo na razie, nie wiem. Zwątpiłem w te zabiegi i boję się karte odbierać po pewnie Arka wypadnie codziennie.
Szczęśliwie sąsiedzi w pokoju wydają się w porządku, najważniejsze że nie chcą telewizora. To akurat dla mnie ważne bo jak tv gra to nie mogę czytać.
Po obiedzie pacze a tu słoneczko, czyste niebo, jade na Podczele. I to był błąd. Przy morzu piździało tak że Kielce by się nie powstydziły, było się od razu wrócić. No ale że ambitny jestem to dojechałem, ale wróciłem przemarznięty. Dzisiaj rano jak sprawdzałem czy morze czasem nie wyschło to zarejestrowałem że wiatru prawie nie ma, Za to wczoraj fale były imponujące no i ten szum..
No nic, wczoraj po kolacji lece po te karte zabiegową i boję się spojrzeć. No ale Pani dochtor się sprawiła bo mam wszystko jak miało być. Na miejscu, i co drugi dzień kończę o 9 a co drugi o 10,45 tak że jestem zadowolony. No i nie ma żadnych zapychaczy, gimnastyk, rowerka stacjonarnego czy bieżni. Na rowerze sam se pośmigam ile dam rade, połażę też we własnym zakresie i wolę po plaży niż na bieżni. Tak że zabiegi bardzo ok, dzisiaj miałem trzy i nie mogę narzekać.
Stołówka obszerna, nie jest tak ciasno jak w Lądku, swobodnie można przejść. Jedzenie smaczne, tyle że trzeba się przestawić na mniejsze niż zazwyczaj porcje. Na mieście dotąd nie dojadałem, ale myślę że się przyzwyczaję i jak sobie coś czasem kupię to nie tyle by ratować się przed śmiercią głodową co dla przyjemności.
Takie pierwsze spostrzeżenia, musze kończyć bo lece na czwarty dzisiaj i ostatni zabieg.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11654
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: Atina »

Maciejt
Super humor..będzie dobrze 8-)
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1410
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: alka50+ »

Maciejt....taki opis miło czytać....dobrych dni na każdy dzień...i niech się dzieje ...pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1794
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: Andrzej1958 »

Widzę, że z przydziałem stolików nic się nie zmieniło - dalej jednopłciowe, oprócz małżeńskich.
Ale ma to też dobrą stronę - od razu rozpoznajesz singielki. :lol:
Owocnej kuracji.
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4594
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: rybka »

Będzie świetna zabawa w Kołobrzegu.. :serce:
Skutecznego uzdrawiania Maciejt.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24974
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: Sloneczko »

Musi być fajny facet z tego Macieja :twisted:
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4594
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: rybka »

Fajny facet w fajnym Kołobrzegu - marzenie... :lol:
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4594
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Mega Kołobrzeg

Post autor: rybka »

Oczywiście czekam na ciąg dalszy opisu 8-)
ODPOWIEDZ