Sopot MSWiA

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
jasio1962
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 maja 2012 08:54

Sopot MSWiA

Post autor: jasio1962 »

Witam .Otrzymałem skierowanie do MSWiA sopot,czy ktoś z Państwa mógłby opisać mi ten ośrodek, warunki tam panujące ,oraz wyposażenie pokoi?DZIĘKUJĘ
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sopot MSWiA

Post autor: Selene »

Witaj jasio1962 :)

Tak gdzie jest lupa wpisz "Helios Sopot" i kliknij "szukaj" i pojawią się Tobie opinie na temat tegoż ośrodka.

Pozdrawiam
Selene :)
Basia71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 86
Na forum od: 09 cze 2012 08:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sopot MSWiA

Post autor: Basia71 »

W Heliosie byłam w 2005 i do dziś mam cudowne wspomnienia. Miałam to szczęście że miałam pokój jednoosobowy z łazienką ( wszystkie są z łazienkami) W pokoju był telewizor.Niestety okna moje wychodziły na ulicę .Z trzech storn widać morze. Jedzenie bardzo smaczne urozmaicone i duże porcie ( nie lubię zup a tam jadłam wszystkie ) Z zabiegów najbardziej ceniłam sobie bicze szkockie. Wolny czas wypełniałam sobie jazdą na rowerze ( wtedy była wypożyczalnie za symboliczną kwotę) oraz wykupiłam sobie karnet w sąsiednim Novotelu na basen. Bardzo ciekawa była wycieczka do Szwajcarii Kaszubskiej. Dla mnie to był "raj"
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3244
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Re: Sopot MSWiA

Post autor: violet58 »

No to tylko pozazdrościć....
Duży budynek, łatwo trafić - chyba największe sanatorium w Sopocie, a już napewno najwyższe.
Byłem co prawda w PERLE, naprzeciwko, ale do Heliosa tez zajrzałem i żałowałem że mieszkam
po drugiej stronie. Bez porównania - dzień do nocy.
Bliziutko do morza, kamieniem dorzucisz, a jak trafisz na pokoje od strony zatoki - widoki, aż
dech zapiera, po sam Hel.
Fakt, że do mola i Monciaka daleko, ale w odróżnieniu od PERŁY, mieli tam wypożyczalnie rowerów,
co przy wspaniałej infrastrukturze ścieżek rowerowych znacznie skraca dystans całego Trójmiasta.
Tylko Sopot to kurort, i to dosyć drogi...
Udanej kuracji i wypoczynku
pozdrawiam
forumowicz

Re: Sopot MSWiA

Post autor: forumowicz »

Byłem w" Heliosie " 2krotnie. :D Proszę, odczytaj moje opinie w tym temacie. Naprawdę warto. Dodam tylko, że w okresie wakacyjnym wejście na sopockie molo jest płatne ale przestrzeń dla długich spacerów nad morzem to ile sił starczy. Przystanek MKS przy sanatorium, do kolejki podmiejskiej przez "monciak" lub na skróty. Uliczki od centrum każda prowadzi do morza.Nie zabłądzisz.Na wędzone rybki morskie nie żałuj kaski, przy barze "Przystań". W nowym centrum hotelowym przed molem super basen, można wykupić karnet.W "Heliosie " zabiegi w budynku sanatoryjnym , 4 windy .Jedzenie super, nie dokupywałem prócz wędzonych morskich rybek .Czajnik gratis w pokoju,TV płatna, parking płatny. Z jedynką nie miałem kłopotu, nie trzeba dzwonić i rezerwować ,otrzymałem bez problemu oczywiście z dopłatą. Położenie sanatorium przy samym morzu. :)
Hania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 19 kwie 2012 12:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sopot MSWiA

Post autor: Hania »

Witam
Kiedy byłeś Rychu w tym sanatorium, mój małżonek był w maju tego roku i niestety nie było możłiwości zarezerwowania pokoju jednoosobowego. A co masz na myśli pisząc za dopłatą.
Pozdrawiam
Hania
forumowicz

Re: Sopot MSWiA

Post autor: forumowicz »

W drodze Rozporządzenia z dnia 22.XII 2010 Minister Zdrowia zmienił stawki częściowej odpłatności za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatorium uzdrowiskowym (Dz.U. 2010 Nr 252 poz1698). Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 lutego 2011 r.
Np : turnusy w terminie od 1.X- - do 30.04 kuracjusze płacą za pokój jednoosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 26,50 zł za 1 jeden dzień pobytu , turnus 21 dniowy to suma 556,50 zł. To miałem :) na myśli. Co do jedynek :o , pisałem na tym forum .
Sorka , że od razu nie odpisałem ale byłem proszony na posiedzenie .Wyłączam się , wyjeżdżamy w teren.
Hania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 19 kwie 2012 12:45
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sopot MSWiA

Post autor: Hania »

Witam Rychu

Sory ale to nie jest dopłata ale stawka opłaty za pobyt, który jest zależny od sezonu w jakim jedziesz oraz typu pokoju, czy masz jednoosobowy, dwuosobowy , czy tez inny.Rozporządzenie czytałam i zapoznałam się z cennikiem.
Zgadza się ?
Pozdrawiam
Hania
Życze miłego dnia
forumowicz

Re: Sopot MSWiA

Post autor: forumowicz »

Stawki co do opłat podanych w cenniku za pobyt należy rozumieć jako dopłatę przez kuracjusza do kosztów faktycznie poniesionych przez NFZ w podanym cenniku który każdy wyjeżdżający otrzymuje wraz z przesłanym skierowaniem na wyjazd przez dany OW/NFZ. Proszę nie ciągnąć dalszej dyskusji z pytaniami , tutaj temat" Oceń sanatorium", nie dyskutujemy tylko komentujemy co do oceny danego sanatorium.Nie byłam/em , nie piszę.
ODPOWIEDZ