sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
megk
Posty: 2
Na forum od: 11 lip 2012 19:15

sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Post autor: megk »

Proszę o rzetelną informację na temat aktualnych warunków socjalno - bytowych w sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju, ponieważ jest wiele wpisów negatywnych wręcz krytykujących zarządzanie, zastanawiam się nad zmianą skierowania?
Ostatnio zmieniony 11 lip 2012 22:34 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: proszę wpisywać temat, który coś mówi przeglądającym, a nie gołe "oceń sanatorium"
judyta5
Posty: 3
Na forum od: 09 lip 2012 09:55

Re: oceń sanatorium

Post autor: judyta5 »

To samo słyszalam. Miejscowośc urocza ale.....Ja teraz tam jadę od pon mam turnus. Licze nie na warunki ale atmosferę. Pozdrawiam serdecznie.
megk
Posty: 2
Na forum od: 11 lip 2012 19:15

Re: oceń sanatorium

Post autor: megk »

Będę wdzięczna za wszelkie informacje po Pani powrocie.Swój turnus rozpoczynam od 27 sierpnia ( jeżei odważę się na ten wyjazd ?)
Życzę udanego wypoczynku,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Post autor: zuzazg »

Bylam w Szczawnie na przelomie X i XI 2012. To jakby dzielnica Walbrzycha, ale osobne miasto. Dom Zdrojowy z zewnatrz okazaly- w srodku ciagly remont -kurz, halas, stuki. Stolowka na miejscu (jedzenie kiepskie, zimne-nie jestem wybredna!). Pokoje 2 osobowe dla malzenstw, reszta miala 3.4 osobowe. Zabiegi w zakladzie przyrodoleczniczym przy deptaku, basenu brak. Niedaleko bibloteka z internetem, mozliwosc wypozyczania ksiazek, zabawy w ,,Mlynie" lub na dole w kawiarni(w budynku Domu Zdrojowego". Liczne wycieczki-niestety czasami nie dochodza do skutku ze wzgledu na ceny. Aha! Niektore pokoje bez lazienki-WC i prysznic wejscie z korytarza.Latem jest dlugo jasno i slonce, ale ja bylam jesienia i po kolacji albo tance albo TV. Czesto wystepy na dole Domu Zdrojowgo za darmo w rodzju:spiewy, wiersze, czytania (do
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Post autor: zuzazg »

Nie dokonczylam:dosc nostalgiczne.Wnosek sanatorium-TAK, jesienia-NIE
Pozdrawiam ZUZA
evora
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 138
Na forum od: 28 gru 2010 17:21

Re: sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Post autor: evora »

I tak własnie winno być.Nalezy rzetelnie informowac o pobycie i warunkach w sanatorium.Gdyby wszyscy informowali zgodnie z tym co tam zastają to pewnie warunki by sie poprawiły.To nie jest tak ,ze jestesmy skazani na "byle jakie sanatorium"Wiekszosc z nas cieżko pracuje i wybierając sie na leczenie/podleczenie/chciałoby miec minimum komfortu.Duzo złego czytałam o w/w "Domu Zdrojowym" a czy tak jest.Zobaczymy ,mam nadzieje ,ze Judyta po powrocie napisze na forum swoje spostrzezenia.Znam ją i wiem ze zrobi to. :D :D
count1648
Posty: 4
Na forum od: 04 lip 2012 16:25

Re: sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Post autor: count1648 »

Proszę - może coś bardziej konkretnego o tym sanatorium... :?:
Tyle niezbyt przychylnych opinii, a jadę w sierpniu.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Post autor: Narewka »

W wątku 'dobre sanatorium dobre warunki",troszkę niżej,przeczytałam entuzjastyczną wypowiedż Alka o Szczawnie i Domu Zdrojowym.Proponuję napisać na priv i dokładnie o wszystko wypytać,być może coś nowego wniesie.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Post autor: administrator »

Dobrze by jednak było gdyby opinia pojawiła się na forum, a nie na priv. Wszak temu ono służy. Dzielmy się opiniami, nie ukrywajmy ich jedynie dla siebie, no chyba, że treść nie nadaje się do publikacji.
Marek_Jacek
Posty: 1
Na forum od: 05 cze 2012 19:16

Re: sanatorium "Dom Zdrojowy" w Szczawnie Zdroju

Post autor: Marek_Jacek »

zuzazg pisze:Bylam w Szczawnie na przelomie X i XI 2012. To jakby dzielnica Walbrzycha, ale osobne miasto. Dom Zdrojowy z zewnatrz okazaly- w srodku ciagly remont -kurz, halas, stuki. Stolowka na miejscu (jedzenie kiepskie, zimne-nie jestem wybredna!). Pokoje 2 osobowe dla malzenstw, reszta miala 3.4 osobowe. Zabiegi w zakladzie przyrodoleczniczym przy deptaku, basenu brak. Niedaleko bibloteka z internetem, mozliwosc wypozyczania ksiazek, zabawy w ,,Mlynie" lub na dole w kawiarni(w budynku Domu Zdrojowego". Liczne wycieczki-niestety czasami nie dochodza do skutku ze wzgledu na ceny. Aha! Niektore pokoje bez lazienki-WC i prysznic wejscie z korytarza.Latem jest dlugo jasno i slonce, ale ja bylam jesienia i po kolacji albo tance albo TV. Czesto wystepy na dole Domu Zdrojowgo za darmo w rodzju:spiewy, wiersze, czytania (do
Ja też bylem w Szczawnie Zdroju na przełomie czerwca - lipca tego roku - Chciałbym podchwycić wątek dot. wycieczek organizowanych dla kuracjuszy, przez "zaprzyjaźnione" funkcjonujące biuro podróży w tym mieście. Wycieczka do pobliskiego zamku Książ - około 50 zł. Ciekawe czy to drogo.... Sprawdzam...Jadę więc sam komunikacją miejską do Zamku Książ. Odległość - około - 10 km.
Bilet w Autobusie linii 8, 2,40 zł. Wstęp do Zamku 20 zł To jest cena biletu waz z przewodnikiem. Taka sama wycieczka a ceny jakże inne!!!! Udało mi się ocalić około 20 zł.
Podobnie jest z innymi wycieczkami do Czech czy do pobliskich miast. Ale to jest zaprzyjaźnione biuro i jedyne w okolicy, które organizuje tego typu wycieczki....Bezkonkurencyjne:) pewnie tylko dlatego, że nie ma konkurencji.
Przypominają mi się czasy słusznie minione. Monopol, monopol, monopol...
Po centrum uzdrowiska ruch samochodowy wyłącznie dla mieszkańców - obwieszczają o tym znaki "zakaz ruchu - nie dotyczy mieszkańców"..... A jeśli ktoś przyjedzie własnym samochodem? Oczywiście, nie ma najmniejszego problemu. Tylko 110 zł za 21 dni i Twój samochodzik ma zapewnione miejsce postojowe pod Domem Zdrojowym. Prawda, jakie to proste? :) Przychodzą mi do głowy jakieś dziwne skojarzenia z filmami z okresu okupacji "Zakaż ruchu - nie dotyczy mieszkańców" = Nur für .... Nie, nie lepiej nie kończyć.....
Ja rozumiem, że w uzdrowisku powinien być ruch samochodów ograniczony, jednakże zdaje się, że wszyscy powinni być równi wobec prawa, zwłaszcza, że każdy kuracjusz "na dzień dobry" musiał zapłacić opłatę klimatyczną" i to wcale niemałą.
A samo Sanatorium? Cóż, jest ich wiele w tym uzdrowisku, i są bardzo zróżnicowane pod względem standardu. Ale wrażenia z pobytu pozytywne. Piękny, park z potężnymi i rzadkimi okazami drzew, rododendronów. No i uważajcie na ceny leków w aptece na deptaku. Raczej przejdźcie się do pobliskiego Wałbrzycha - lepiej dla zdrowia i dla kieszeni....
ODPOWIEDZ