Sanatorium dla ucznia Liceum

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Michal1995
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 09 lut 2013 21:20

Sanatorium dla ucznia Liceum

Post autor: Michal1995 »

Witam, jak to jest z tym przyznawaniem sanatorium dla ucznia liceum ktory przekroczył 18 lat, jaki jest czas oczekiwania i czy to prawda ze terminy sa tylko na wakacje (tak by mi pasowało) ? Nie jestem jeszcze na żadnej liscie oczekujacych, czy jezeli w lutym bym zlozyl odpowiednie papiery to mam szanse zalapac sie jeszcze w tym roku?
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Sanatorium dla ucznia Liceum

Post autor: mariolaa »

Michal - czas oczekiwania uzależniony jest od kolejki w danym oddziale NFZ i jakie lekarz wystawi Ci skierowanie. W mojej rodzinie był przypadek skierowanie poszpitalne po operacji kolana - chłopiec też w Twoim wieku - okres oczekiwania 4 miesiące i niestety nie był to okres wakacji mimo załączonego wniosku o taki wyjazd. Wniosek był złożony w czerwcu to może i dlatego trudno było go przyśpieszyć. Należy próbować. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Sanatorium dla ucznia Liceum

Post autor: Selene »

Witaj Michale :)

Moim zdanie możesz złożyć wniosek w lutym. Nie mnie poproś lekarza, który będzie wypisywał skierowanie aby zaznaczył ( lub dołączył oddzielne pismo ) że z uwagi na okres szkoły prosi o przydział skierowania w okresie wakacji.

Pozdrawiam i powodzenia :)
pata21
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 12 mar 2013 16:45

Re: Sanatorium dla ucznia Liceum

Post autor: pata21 »

Witam
Ja składałam wniosek w sierpniu zaraz po ukończeniu 18 lat i dostałam termin 10 -31 grudnia 2012.
czyli takie ferie świąteczne , zazwyczaj w takiej sytuacji dostaje się na wakacje , bądź ferie .
i też wydaje mi się , że osoby uczące się są w innej kolejce , bo moja ciocia wysyłając miesiąc przede mną dalej tkwi w 45900 kolejce.
Ja teraz wysłałam w lutym nowy wniosek i liczę właśnie na termin w wakacje . ;)
ODPOWIEDZ