POMORSKI NFZ -kolejka itp

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Ida »

No i stało się :( , niestety. Wczoraj rano było 992, a jak zajrzałam w południe, to Szpital Kolejowy w Ciechocinku 2016-06-22 - 2016-07-13 .Dziewiętnaście miesięcy czekania i muszę zrezygnować, nic nie pomogła pisemna prośba z uzasadnieniem o zmianę miejsca. Zero empatii ze strony pani doktor w NFZ, to nie oni są dla nas, oni nam robią łaskę, że w ogóle nam coś przydzielają. Ja muszę się po raz czwarty dobrze czuć w Ciechocinku i basta, choć poprzednie trzy razy było kiepsko :evil: Dodatkowo ten termin zupełnie odpada, bo mam bardzo ważne badanie okulistyczne, a skąd akurat miałam wiedzieć, że dostanę przydział po 19-tu miesiącach i raptem spadnę z 992 na 1, przecież dziennie schodziło ostatnio ok. 200 numerków. O zwrotach nie ma mowy, bo jak już mam przydział, :o to nie wolno nic zamieniać, bo oni maja 30 tys. skierowań rocznie i jak by tak zaczęli, ble,ble,ble. Pani w NFZ powiedziała, że mam odesłać z uzasadnieniem, ale może być tak, że nic to nie zmieni na moją korzyść. Wczoraj byłam tak wściekła i rozgoryczona, że nawet pisać o tym mi się nie chciało :cry: Byłam zdecydowana odesłać ( jak już przyjdzie pocztą) i podziękować, ale przespałam się z problemem i nie dam się, najpierw spróbuję coś ugrać, a zrezygnować zawsze zdążę.
forumowicz

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: forumowicz »

Ida,
Ciechocinek można przeżyć, ale ten Kolejowy to niezła pomyłka.
Mimo wszystko będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Bogutka5 »

Ida, napisz, poproś zawsze warto spróbowac. Faktycznie kolejny raz Ciechocinek ..... brrr. Dla mnie i raz byłoby za duzo.
Masz się czuc dobrze, to jeden z bardzo ważnych warunków skutecznego leczenia.
Trzymam kciuki i kibicuje.
Bogutka
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

Ida tak to prawda nasz NFZ jest bardzo skostniały...dzwonię pytam i zawsze to samo ,nic nie możemy powiedzieć itp itd :roll:
A szkoda można także być człowiekiem...odrobina dobrej woli :roll:
Ja cały czas bez weryfikacji Ty i koleżanka już dawno po a u mnie cisza,dzwoniłam oni nic nie wiedzą.Osobiście cieszyłabym się z Ciechocinka wolę to miejsce od Wieńca,ale...czekam dalej.
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: zuzazg »

Czwarty raz to faktycznie duzo, ale Ciechocinek nie taki straszny a termin SUPER. Ja dostałam po raz trzeci listopad(ostatnio 2015 rok) w Wieńcu a 5 lat temu w Szczawnie. W 2015 zrezygnowałam i w tym roku jadę odpłatnie właśnie do Ciechocinka w sierpniu na dwa tygodnie. Głowa do góry, pozdrawim
Zuzazg
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

zuzazg pisze:Czwarty raz to faktycznie duzo, ale Ciechocinek nie taki straszny a termin SUPER. Ja dostałam po raz trzeci listopad(ostatnio 2015 rok) w Wieńcu a 5 lat temu w Szczawnie. W 2015 zrezygnowałam i w tym roku jadę odpłatnie właśnie do Ciechocinka w sierpniu na dwa tygodnie. Głowa do góry, pozdrawim
Zuzazg
Zuzag duża szansa na wspólną kawę w Ciechocinku,czekam na skierowanie na Niziny...kto wie :roll:
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Ida »

zuzazg , dla mnie przede wszystkim ten termin jest nie do przyjęcia, mogę teraz, mogę później. Jeśli nie pójdą mi na rękę, to zrezygnuję. A tak prawdę mówiąc, to dla mnie wystarczające byłyby turnusy 2-tygodniowe, no i więcej kuracjuszy mogłoby wtedy skorzystać.
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: zuzazg »

Niestety, z paniami z naszego pomorskiego NFZ nie ma dyskusji, ani co do miejsca ani co do terminu.
Czasem gdy chce się wyjechać wcześniej a jeszcze nie masz przydziału to można skorzystać ze zwrotów.
Życzę sukcesów ale nie liczyłabym a na pomyślne załatwienie tej sprawy
Zuzazg
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Bogutka5 »

Ida pisze:zuzazg , dla mnie przede wszystkim ten termin jest nie do przyjęcia, mogę teraz, mogę później. Jeśli nie pójdą mi na rękę, to zrezygnuję. A tak prawdę mówiąc, to dla mnie wystarczające byłyby turnusy 2-tygodniowe, no i więcej kuracjuszy mogłoby wtedy skorzystać.
O nie, dla mnie absolutny wypoczynek, ukojenie zszarganych nerwów zabiegami i okolicznościami przyrody to 3 tygodnie.
Widocznie wolniej się regeneruję :) :kwiat:
Bogutka
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POMORSKI NFZ -kolejka itp

Post autor: Atina »

Moje skierowanie w 17 miesiącu wróciło do weryfikacji...jest jedna propozycja uzdrowiska ,poczekamy :roll: co przydzieli NFZ :)

Ida jak się mają Twoje "sprawy" ?
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ