Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
kuracjuszka76
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 14 kwie 2012 07:14
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: kuracjuszka76 »

Witam. właśnie dostałam skierowanie do tego ośrodka, po przeglądnięciu stron z informacjami na temat tego ośrodka nadal nic nie wiem i jestem troche przerażona. Czy ktoś był może w tym ośrodku? Proszę o opinie..
zbych
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 155
Na forum od: 23 kwie 2010 21:20

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: zbych »

Byłem w Zaciszu, ale 5-6 lat temu i wówczas wyglądało to tak. Sanatorium malutkie, jakieś 60 miejsc, ale stołówka była na miejscu i z własną kuchnią. Pokoje różne, było część jedynek, ale w tamtym czasie pokoje były w zasadzie bez łazienek. Na zabiegi trzeba chodzić do Zakładu Przyrodoleczniczego, jakieś 300 m tylko że w drodze powrotnej cały czas pod górkę bo sanatorium położone jest na wzgórzu parkowym. Niby to nie jest tak wysoko, ale zawszeć to pod górkę :D Plusem jest to, że jedziesz w lecie i pewnie będzie pogoda i drugi plus to to, że jeżeli są upały to wokół sanatorium jest mnóstwo drzew liściastych, które zapewniają sporo cienia i chłodu. Reasumując: nie oczekuj luksusów. Chyba, że coś się przez te kilka lat zmieniło na lepsze. Życzę udanego pobytu.
kuracjuszka76
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 14 kwie 2012 07:14
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: kuracjuszka76 »

Dzięki Zbychu :) ... Jak przeglądałam oferte tego obiektu to ochota na wyjazd mi przeszła :( Będe musiała pomyśleć o zmianie terminu, może cos da sie zrobić :? ... Pozdrawiam...:)
jacek placek
Posty: 2
Na forum od: 21 lut 2016 13:14
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: jacek placek »

Mam tam sanatorium od 30 czerwca 2016 . proszę o info czego się spodziewać .
Jacek ;) ;)
Tadek7775
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 12 mar 2014 07:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: Tadek7775 »

jacek placek pisze:Mam tam sanatorium od 30 czerwca 2016 . proszę o info czego się spodziewać .
Jacek ;) ;)
Witaj
W temacie Szczawno i Zacisze to przeczytaj sobie moją opinię z która jest w tym dziale z 12 marca 2014. Jeżeli chcesz potwierdzenia mojej opinii to polecam inny portal i tu adres: [link]
Moja rada to jeżeli możesz to zmień bo okolica piękna i jest gdzie pospacerować a reszta :shock:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016 22:36 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
margola30
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 10 lut 2016 18:16
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: margola30 »

Tadek7775 pisze:
jacek placek pisze:Mam tam sanatorium od 30 czerwca 2016 . proszę o info czego się spodziewać .
Jacek ;) ;)
Witaj
W temacie Szczawno i Zacisze to przeczytaj sobie moją opinię z która jest w tym dziale z 12 marca 2014. Jeżeli chcesz potwierdzenia mojej opinii to polecam inny portal i tu adres: [link]
Moja rada to jeżeli możesz to zmień bo okolica piękna i jest gdzie pospacerować a reszta :shock:
Pozdrawiam
Zgadzam sie. Szczawno polecam, Zacisza nie polecam
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016 22:36 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: sinobrody »

"margola30" napisała:
Zgadzam sie. Szczawno polecam, Zacisza nie polecam
A ja dokładnie odwrotnie. Wprawdzie w "Zaciszu" byłem kilka lat temu gdy funkcjonował, że się tak wyrażę w starej formule i
trzeba było chodzić na zabiegi na dół do Zakładu, ale sam obiekt był przyjazny.
Mało miejsc (około 60) i tyle chyba jest również dzisiaj, ładnie położony na Wzgórzu Parkowym co zwłaszcza przy letnich upałach
jest plusem, a to dlatego, że jest wokół mnóstwo drzew liściastych.
W tym czasie gdy byłem ((lipiec) panowały okropne upały i na dole, na placu była "patelnia", a u nas, na łączce z tyłu obiektu panował przyjemny chłodek.
W każdym razie można było normalnie oddychać.
Dzisiaj gdy na zabiegi nie ma potrzeby chodzić na dół do Zakładu ponieważ są na miejscu i jeżeli funkcjonuje ta kuchnia , która była za mojego pobytu to nic tylko polecać.
Samo Szczawno??? Nie bardzo wiem czym"margola" się zachwyca i co takiego ciekawego jest do oglądania w Szczawnie?
Takie sobie miasteczko, tak prawdę powiedziawszy to przedmieście Wałbrzycha, które można obejść w pół dnia i tyle.
Tadek7775
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 12 mar 2014 07:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: Tadek7775 »

sinobrody pisze:"margola30" napisała:
Zgadzam sie. Szczawno polecam, Zacisza nie polecam
A ja dokładnie odwrotnie. Wprawdzie w "Zaciszu" byłem kilka lat temu
Byłeś dość dawno w Zaciszu i nie wiesz jak wygląda obecnie. Wtedy kiedy byłeś to piszesz, że w sanatorium było 60 miejsc. Ja byłem 3,5 roku temu i w Zaciszu było 12 kuracjuszy (słownie: dwunastu) rozlokowanych w pokojach na parterze, na pierwszym piętrze znajduje się oddział geriatryczny taki komercyjny "dom starców". Wszystkie zabiegi były przeprowadzane na miejscu (poniżej parteru) przez dwie bardzo sympatyczne dziewczyny. Jak pierwszy raz pojawiłem się w Zaciszu to uderzył mnie taki zapach jaki można tylko poczuć w bardzo starych szpitalach później to już nie przeszkadzało. Nie powiem, że mam same złe wspomnienia z Zacisza bo byliśmy naprawdę bardzo zgraną grupą i po dzień dzisiejszy ze sobą korespondujemy. Wiem, że podczas mojego pobytu wykonywano jakieś prace aby zwiększyć pojemność sanatorium do ok. 18 miejsc. Jeżeli uważasz, że Zacisze jest OK a Szczawno i okolica be i nie ma gdzie pospacerować i nic nie ma do zwiedzania to nie mamy o czym dyskutować. Jeżeli jesteś w trakcie oczekiwania na sanatorium to życzę Zacisza w Szczawnie :lol:
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: sinobrody »

"tadek7775" pisze:
to nie mamy o czym dyskutować. Jeżeli jesteś w trakcie oczekiwania na sanatorium to życzę Zacisza w Szczawnie :lol:
Skoro nie chcesz dyskutować to po co jesteś na forum??? Uważam, że forum jest po to właśnie aby dyskutować.
Możesz mieć swoje racje, ja swoje i to nie oznacza, że któryś z nas jest głupi lub nie powinien się wypowiadać na forum, przedstawiać swojego punktu widzenia tylko dlatego, że tobie ten punkt widzenia nie pasuje.

Wyraźnie zaznaczyłem, że byłem dawniej i jak to wyglądało wówczas. Co do ilości miejsc to informację na dziś zaczerpnąłem ze strony "Zacisza" i
tam podają 56 miejsc w pokojach 1,2 i 3 osobowych i tak było za mojego pobytu.

Co do Szczawna. Tak się składa, że ja mieszkam niedaleko. Jak dla mnie około 100 km to niedaleko i znam doskonale tereny Szczawna oraz wokół.
Czy ja twierdziłem, że w Szczawnie nie ma gdzie pospacerować, pochodzić? Wszędzie można.
Stwierdziłem jedynie, że Szczawno można obejść w pół dnia.
Wygląda na to, że z Tobą nie ma o czym dyskutować. Ja na Twoim miejscu wyliczył bym jakie to atrakcje ma Szczawno. Powtarzam- Szczawno, a nie okolice typu Zamek Książ itp.

Jeżeli chodzi o mój wyjazd nie ma potrzeby abyś mi proponował miejscowość lub sanatorium. Jeżeli będzie taka potrzeba to poproszę i myślę, że znajdzie się kilka osób, które w sympatycznej formie doradzą gdzie się wybrać.

Dla Ciebie podam, że na czerwiec/lipiec wybieram się do Szczawnicy, a na początek września do Świnoujścia więc o Szczawno i "Zacisze" nie zahaczę. Nijak mi nie po drodze. :lol:
Tadek7775
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 12 mar 2014 07:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Szczawno Zdrój "ZACISZE" Okrężna 1

Post autor: Tadek7775 »

sinobrody pisze:
Wygląda na to, że z Tobą nie ma o czym dyskutować. Ja na Twoim miejscu wyliczył bym jakie to atrakcje ma Szczawno. Powtarzam- Szczawno, a nie okolice typu Zamek Książ itp.
Dlaczego nie, przecież jak piszesz po to jest forum żeby dyskutować. Ja napisałem, że w Szczawnie jest gdzie spacerować bo jak zapewne wiesz są tam dwa ładne parki. Ten na obrzeżu którego znajduje się Zacisze i ten powyżej Domu Zdrojowego. Ponadto podczas pobytu w Szczawnie zaliczyliśmy oczywiście Książ i Palmiarnię, Krzeszów, Sokołowsko i kilkugodzinną trasę turystyczną przez góry do schroniska Andrzejówka, Skalne Miasto Adrszpach w Czechach, Wrocław, Srebrną Górę i oczywiście sklep firmowy Zakładów Cukierniczych w Świebodzicach. Ten pobyt ze względów poznawczych uważam za bardzo udany. Natomiast jeżeli chodzi o sanatorium tu używając skali ocen takiej jak w szkole to wystawiam ocenę mierną. Jest to ocena jak wcześniej nadmieniłem z przed 3,5 roku. Podałem także link do opinii osoby która była ok. 1,5 roku temu i jest to ocena delikatnie mówiąc kiepska.
Co do moich życzeń dotyczących Twojego pobytu w Zaciszu to faktycznie może trochę za bardzo „pojechałem po bandzie”. Dlatego też życzę Ci zdecydowanie lepszych warunków bytowych w Szczawnicy i Świnoujściu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ