Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Hej ! Rychu ...czy Ty dzwoniłeś o szybszy wyjazd ,czy dostałeś od nich telefon z propozycją wyjazdu? dzięki za odpowiedź:Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

stokrotka pisze:Hej ! Rychu ...czy Ty dzwoniłeś o szybszy wyjazd ,czy dostałeś od nich telefon z propozycją wyjazdu? dzięki za odpowiedź:Pozdrawiam :)
Nie ma takiej opcji szybszego wyjazdu na telefon do sanatorium . Musimy zdawać sobie sprawę, że za oczekującym /cą na wyjazd to kolejne :shock: 5 tysięcy nowych oczekujących. :roll: Miałem termin wyjazdu wrzesień - nad morze , skorzystałem lipiec/sierpień w góry.Otrzymałem telefon ,że jest zwrot na wyjazd w góry o takim samym profilu leczenia i skorzystałem . :D
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 217
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Ida »

Nie do końca zgadzam się z Rychem. Dzwoniłam kilka razy, aż za którymś miałam szczęście, bo był zwrot, który pasował do moich schorzeń i po dobrym umotywowaniu dostałam. Musiałam tylko osobiście jechać po skierowanie. Co kraj, to obyczaj ;)
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

A ja zgdzam się z Rychem.
Morzna dostać przydziła wcześniej jak ktoś rezygnuje a Tobie to odpowiada.
Ale i ma racje Ida nieraz wogule nie morzna się dodzwonić do NFZ.
To zależy od województwa i osoby która wypełnia te przydziały do sanatorium.
Nic więc inego nie pozostaje jak cierpliwie czekać na swą kolejkę.-pozdrawiam
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Witam wszystkich ! To nie tak kuracjuszka 43, -że chcę jechać w innym terminie.Ja po prostu pracuję jako nauczycielka i nie dostanę urlopu po rozpoczęciu roku szkolnego.Zwłaszcza na początku-jesienią.A mój przydział własnie wtedy bedzie -to tak wypadają te 18miesięcy.Mam daleeko swój nr w oczekiwaniu.Dlatego mnie uratowałoby od wiosny do końca sierpnia.Nie dlatego że chcę, gdy ładnie na dworze.Ja po prostu nie mam mozliwości wyjazdu jesienią.Odrzucę wyjazd ? to kolejny termin za ..itd.Nie chcę jechać traktując sanatoruim jako wczasy -tylko jako leczenie .Bo pracować muszę a zdrowie nawala.Dlatego, szkoda mi juz przydzielonego nr by potem zrezygnowac z powodu nie mozności dostania urlopu wypoczynkowego.
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: sarna34 »

Stokrotko, jaki masz teraz numer? Rozumiem, że jako nauczycielka będziesz leczyć drogi oddechowe.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

sarna34 pisze:Stokrotko, jaki masz teraz numer? Rozumiem, że jako nauczycielka będziesz leczyć drogi oddechowe.
Teraz mam 5661 a miałam w sierpniu prawie 7900 i tak mi wychodzi, że szybciej nie pojadę niż wg.ich obliczeń czyli jesień 2012 :(
Tak ,jadę leczyć gardziołko i struny głosowe i wszystko co związane a mówieniem ;D A teraz jestem na zdrowotnym i tak by mi pasowało by wykorzystać do końca sierpnia.Spróbuję jeszcze tam dzwonić -tylko to trudne -ciągle zajęte.Pozdrawiam !
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: sarna34 »

Stokrotko, nie wiem z jakiego NFZ jesteś? Moja mama z wielkopolskiego i też górne drogi oddechowe (nauczycielka). 6 października 2011 miała numer - 13620, a wczoraj 27 stycznia 2012 już 4886. Numerki schodzą bardzo szybko. W chwili składania wniosku (listopad - grudzień 2011) przydzielono jej numer 37000 z hakiem. Można próbować ze zwrotów. U nas trzeba zadzwonić. Bywa, że nawet mają kilka zwrotów i można wybierać. Tak było z moją sąsiadką, gdy w maju 2011 dzwoniła, to były akurat dwa zwroty do Krynicy i jeden do Szczawna. Można przyjąć lub nie.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: stokrotka »

Dziękuję sarna 34 za odpowiedź :) Jestem ze Śląskiego ,i jesienią numerki schodziły szybko -przynajmniej tak mi się wydawało.Teraz -zimą ,jakby wolniej .Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 217
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Ida »

Mnie się udawało dodzwonić przed końcem ich pracy - 15-15.30.
ODPOWIEDZ