Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kiki1983
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 29 paź 2023 19:47

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: kiki1983 »

Cześć. Mam pytanie teraz weszły skierowanie e-skierowanie moje pytanie brzmi jak załatwić wspólny wyjazd?
Jestem osobą niepełnosprawną i przedaje mi się druga osoba .
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2565
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: Mazrena »

Kiki jak masz złożony wniosek Ty i osoba towarzysząca to musisz zadzwonić do swego NFZ lub napisać pismo z prośbą o połączenie skierowań. Dobrze dołączyć ksero orzeczenia.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: Samosia »

Kiki jeśli macie już nadany numer do oczekiwania na wyjazd do sanatorium to we wniosku - prośbie podajcie wasze numer a dodatkowo jeśli w swoim orzeczeniu o niepełnosprawność masz napisane,że wymagasz pomocy to warto do wniosku też dołączyć kopie tego orzeczenia.Pismo albo dostarczyć osobiście albo wysłać na tzw.polecony priorytet abyście mieli ,,papierek" żeście do nich coś takiego wysłali....Życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 596
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: Smerfetka1 »

W naszym NFZ sytuacja przedstawia się tak, że osoba niepełnosprawna czeka na osobę bez orzeczenia :roll: ponieważ inaczej nie ma szans na wspólny wyjazd.
Dołączając orzeczenie o znaczny stopniu wtedy jest inna krótsza kolejka i osoba ta musi być zdolna do samoobsługi bo inaczej odrzucą wniosek. Dla osoby dorosłej NFZ nie przywiduje opiekuna :shock: :( :roll: . Przerabiałam to i dostałam taką radę "jeżeli chcecie jechać razem to nie dołączać orzeczenia". Piszę jak jest u nas i ze swojego doświadczenia :( . Zawsze pisałam prośbę o wspólny wyjazd i do tej pory NFZ był przychylny.
Teraz jak wniosek elektroniczny nie podpowiem, ponieważ będę się zastanawiać jak minie roczek karny.
Powodzenia :kwiat:
ODPOWIEDZ