Hutnik Wieniec Zdrój

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
yoland2
Posty: 3
Na forum od: 01 gru 2012 13:32

Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: yoland2 »

Witam!!Mam skierowanie do Hutnika w Wieńcu . Termin 28 stycznia 2013 .Napiszcie kto jeszcze ma ten termin .Mieszkam w okolicy Gniezna.
krzysiek23
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 186
Na forum od: 04 sty 2013 12:12
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 21

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: krzysiek23 »

To szybko zmien na inna miejscowość bo ja mieszka w okolicy wienca straszna dziura.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: syrenka »

Witaj! Bylam w Wieńcu na przełomie września i pazdziernika ubiegłego roku. Na wszystkie zabiegi musisz dochodzić ,,Oprócz masażu, gimnastyki i jesli jesteś z zusu to dochodzi ci psycholog,,,Jedzenie w sumie dobre tylko mało ale tak jest wszędzie,,,można zaliczyć dokładkę oprócz mięsa. W pokojach zimno ,,,wszędzie plastyki ale sie nie domykają ,,,Jesli pojedziesz nie daj sie zakwaterować na 3 piętrze ,,Brak brodzików ,,,,żadnego wgłębienia ,,,woda rozlewa się na całą łazienkę .Najlepiej być z samego rana ,,,dostaniesz lepszy pokój ,,,hm,,,Do tego z kranów leci tylko gorąca woda ,,,( 3 piętro,,,)Ręczniki są na recepcji ,,możesz tam pobrać i tam je wymieniasz ,,Koc jeśli ci zimno też możesz tam pobrać ,, Jeden sklep dostaniesz tam wszystko ,,,Jedna knajpa do tańczenia >> Amorek>> Jest jeszcze pizzeria ,,,I to jest cały Wieniec ,,,Przystanek autobusowy przed budynkiem Hutnika ,,,Powiem tak jeśli masz okazję zmienić ten wyjazd to to zrób ,,,Tam jest naprawdę dziura ,,,latem to jeszcze coś wymyślisz ,,,zimą masakra ,,,Jesli coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj odpowiem ,,,Generalnie nie było żle ale to my tworzymy atmosferę i jak będzie to zależy od nas samych ,, Pozdrawiam z zimnego Poznania ,,B,,,
yoland2
Posty: 3
Na forum od: 01 gru 2012 13:32

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: yoland2 »

Dziękuję za odpowiedzi .Wcześniej już także naczytałam się o tym sanatorium .Niestety nie mogę zmienić terminu bo renta do marca 2013 . Tak bym na pewno zmieniła .Mój pech ja po 3 poważnych operacjach każda 4 godz. dostaję takie,, cóś,,O ironio a moja teściowa co choruje już tylko na choroby wieku takowe ,,śiądki,, wiecie 60-siądka ,70-siądak pojechała w 2012 do sanatorium gdzie było super byłam zobaczyć i wiem z jej opowieści.

Jak pisze to my tworzymy atmosferę mam nadzieję na miłe osoby w pokoju .Mam swoje hobby może uda się je tam realizować - malowanie obrazów jeśli współlokatorki się zgodzą . :)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: syrenka »

Tylko tam pokoje wielkości naparstka ,,,,pamiętaj pokój na pierwszym lub drugim piętrze ,,,,I dużo ciepłych rzeczy ,,,mam nadzieje że trafisz na fajnych ludzi tak jak ja trafiłam ,,,,ja tez jestem przed następną operacją ,,,tym razem ,,,implanty ,,,czekam na termin ,,,miał być styczeń ale juz połowa miesiąca mija a szpital sie nie odzywa ,,,Będzie dobrze ...pamiętaj weż ze sobą dobry humor ,,,Pozdrawiam ...B,,,,
yoland2
Posty: 3
Na forum od: 01 gru 2012 13:32

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: yoland2 »

Witam!!!!
Dziękuje!!!!

Jeśli już operacja to polecam szpital wojskowy Bydgoszcz .Implanty już mam ,śruby tytanowe także .
swoje wiem w szpitalu w
Pusz........kowie jako
Poznanianka wiesz o co chodzi nie polecam jak najdalej uciekaj zrobili zemnie kalekę

dużo zdrowia życzę .
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: yona »

Czy w Wieńcu jest basen tzn. taki do pływania nie tylko rehabilitacji???
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: beti4514 »

Witam serdecznie ,byłam w Wieńcu w tamtym roku na wiosnę (Świeta Wielkanocne) było dość zimno ale w samym hutniku było ok Spacer do Zakładu Przyrodoleczniczego kilka razy dziennie na kazdy mokry zabieg i oczywiście basen (który był nowiutki tyle co uruchomiony )był dosc przyjemny ale tylko gdy świeciło słonko ...więc -nie zapomnij się dobrze ubrac bo wiele osób sie przeziębiło i skończyły się wszelkie zabiegi a zaczęło sie leczenie ...Mnie też dopadło ale ja leczyłam się gorącymi kąpielami wygrzewając sie w wodzie (bardzo miła obsługa ) Troche przeszkadzał hałas gdyż w tym czasie trwał remont budynku z zewnątrz ale cóz ...kiedys trzeba to przecież zrobić. Jedzenie ok (sporo makaronu w róznej postaci )Za sklepem w góre idąc jest taki bar ,kawiarnia a tam sa dobre pierogi wiec polecam ...Bardzo dużo terenów do spacerów,. wokoło lasy więc do malowania piekne widoki leśne a zima heh nie wiem jak tam jest ale las zima jest piekny. Tak szczerze ja jestem zmarzluchem i nie bardzo sobie wyobrażam siebie tam zimą hmmm . Pomimo wszystko życze cudownego pobytu w Wieńcu i udanej rehabilitacji ...oczywiście zdrówka
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: beti4514 »

A jeśli chodzi o basen to jest przeznaczony do rehabilitacji około 1,5 metra głębokości a długosc ? heh nie wiem ale da sie pływać ..co prawda nie był dostępny w innym czasie jak tylko podczas ćwiczeń (po ćwiczeniach ok 10 min ) czas na pływanie po czym wchodziła nastepna grupa- po zajęciach był zamykany .Teraz nie wiem jak jest .
Awatar użytkownika
blondynka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 03 mar 2013 21:46

Re: Hutnik Wieniec Zdrój

Post autor: blondynka »

Rehabilitacja wrzesień - październik 2012 w tym "ośrodku" to wielka porażka. Ośrodek nie spełnia podstawowych wymogów tj. chociażby, śmieszna rzecz-notoryczny brak ciepłej wody, zgłaszanie w recepcji tego faktu było kwitowane rozłożeniem rąk w geście niemocy i odpowiedzią w stylu "no niestety nic na to nie mogę poradzić' , brak miejsca (świetlicy) w którym można popołudniami posiedzieć lub nawet pograć w karty. Byłam w pokoju trzyosobowym ...i ... co dostałyśmy jeden kluczyk do pokoju i uskuteczniałyśmy bieganinę trzecie piętro - parter, no po prostu jak w czeskiej komedii, tylko po jakimś czasie to raczej nie było do śmiechu, kiedy trzeba było np. szybko do łazienki :( . Na zabiegi rehabilitacyjne wodne trzeba było dochodzić do Zakładu Przyrodoleczniczego (a miały być na miejscu wszystkie), co prawda nie daleko, ale powrót na do Hutnika np. po borowinie to nic fajnego... Co prawda jest wypoczywalnia, ale zazwyczaj nie ma czasu żeby ochłonąć po zabiegach wodnych lub borowinie ponieważ trzeba iść na kolejny do Hutnika (jeden z całego zestawu był na miejscu). Na ścianach grzyb i pleśń.To tylko kilka przykładów z wielu... Natomiast jedzenie nie było najgorsze, niektórzy narzekali, że mało, ale trzy posiłki dziennie to norma na rehabilitacji.
A i jeszcze budowa nowego ośrodka... hałas młotów pneumatycznych od 6.30 to muzyka na uspokojenie i relaks.
Ten ośrodek nie powinien być sponsorowany przez NAS... tak przez nas, bo to my mamy zabierane składki przez zus i nfz na leczenie, i co niektórzy mają błędne myślenie że rehabilitację mamy za darmo, więc ten przybytek powinien być zamknięty.
Z czystym sumieniem NIE polecam, więc jak ZUS zsyła do Wieńca, to bronić się w każdy możliwy sposób.
ODPOWIEDZ