Strona 1 z 2

niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 18:38
autor: samael
Witam wszystkich.
Zaczynam taki temat gdyż jest taki problem.Jak sanatorium respektuja prawa osób niepełonsprawnych?Prosze pisać.

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 19:52
autor: Mirabella
Lekarz wystawiając skierowanie do sanatorium pisze jaki masz stopień niepełnosprawności .
Są obiekty przystosowane dla osób niepełnosprawnych.....

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 21:04
autor: darek
Mirabella »
Mam przed sobą wniosek -skierowanie na leczenie uzdrowiskowe NFZ /ZUS

I NIESTETY nie ma tam informacji na temat stopnia NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI !!

Jest jedynie informacja ;

Zdolność do samoobsługi tak -nie

Oraz sprawnosć ruchowa -OCENA

-samodzielnie poruszający się i poruszający się przy pomocy

do samael
wiele osrodków dostając dotacje stara się likwidowac bariery archtektoniczne ,jednakże znieczulica nadal panuje
Znam przypadek gdy opiekun osoby na wózku ciagle prosil o otwarcie drzwi wyjściowych z sanatorium tych dla wózkow bo oficjalne frontowe było na połpiętrze kilka schodkow !!
Polecam zadzwonić z zapytaniem do osrodkow lub zapytanie na forum wiele z Ośrodków jest mozna rzec dokladnie opisanych !!

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 21:09
autor: samael
I kolejne pytanie w tym temacie.Jak ma się posiadany stopień niepełnosprawnosci do opłat?Np. do opłat za parking.Z tego co wiem to w niektórych ośrodkach nie jest pobierana opłata za parking a w innych tak.Jaka jest prawda

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 21:16
autor: darek
Niepełnosprawnosc

Miasto Kołobrzeg stosuje jedynie ulgę w komunikacji dla "NIEPEŁNOSPRYTNYCH ",ale mieszkańcow Kołobrzegu , wyjątek tzw 1grupa reszta czyli III i II placi bilet normalny
Opłate klimatyczna miejscowa placa WSZYSCY wyjątek osoby niewidome i zorganizowane grupy do lat 15
Parkingi pomimo tzw kopert inwalidzkich może zdarzyć się odplatnosc !! jest to tylko Bonus-PARKINGOWY ale nic o opłatach
Każda ulga nawet te Obligatoryjne sa stosowane jeżeli zatwierdzi je Rada Danej Gminy ma to sie tak samo jak taksy klimatyczne do 4,26 za dzien ..
a co do opłat na parkingach na terenach ośrodków wewnetrznych 99 % pobiera wszak masz miejsce..

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 21:19
autor: samael
w zeszłym roku w maju byłem w Ladku Zdroju.Pomimo iż parking był płatny nie płaciłem za niego(Mialem z tego powodu uszczypliwosci od innych kuracjuszy).W Szczawnicy tez nie płaciłem

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 21:45
autor: darek
ok
to byl rok 2012

Niestety rok 2013 to zwiększone bezrobocie to mniejsze wplywy do budżetu i Rady Gmin juz podnosiły i likwidowały ULGI dla obcych !!
w 2012 pobyt w szpitalu uzdrowiskowym w Kołobrzegu jak i innych miejscowościach byl za darmo a od 2013 jest oplata
Co zas tyczy sie miejsc parkingowych NIE PISANA zasada w wielu miastach mówi ,że do 1 godz jest za darmo po tym czasie Jest Platne
To uprawnienie Daje tylko możliwość do skorzystania z miejsca bliżej czy też wyodrębnienia dla osby Niepelnosprawnej.
Zreszta wiele osób to uprawnienie ma na Wyrost

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 21:46
autor: Mirabella
Musi być dokładny opis Twojej niepełnosprawności przy tych rubrykach które wymieniłeś.
Balneolog kieruje wtedy do dużych obiektów....wszystko masz na miejscu.
Ulgi i przywileje są jednakowe wszędzie dla 1 grupy...

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 21:53
autor: samael
ma tak zwaną II grupe inwalidzka.Schorzenia narządów ruchu

Re: niepełnosprawny w sanatorium

: 07 mar 2013 22:20
autor: darek
Mirabella
mam to skierowanie przed soba do sprawdzenia na stronie NFZ i Naprawdę nie ma tam żadnych więcej informacji niż te ,które podałem.
Co zas tyczy sie informacji ,ze tzw I grupa ma ulgi !!
Bybym bardzo SZCZESLIWY jeżeli by tak było -fakt w miejscu zamieszkania korzystając z komunikacji moge mieć tzw opiekuna ,natomiast miejscowosci Uzdrowiskowe mają swe PRAWA do sprawdzenia Kom Miejska w Kołobrzegu i ulgi dla sa ale dla mieszkańcow nie TURYSTÓW czytaj kuracjuszy wiele osób Płacilo za brak biletu jest ulga %obnizajaca kwote glowna .

samael »
fakt posaadania w/w schorzenia plus ew wózek może pozwolic ew na miejsce bliżej ,ale znam z autopsji ,że pod santoriami jest bardzo duzo samochodów z Niebieska Plakietka a Straz Miejska -Nawet egzekfuje ilosc miejsc do ilosci samochodów .
Pewien Pan po amputacji obu konczyn podjechał pod Perłę Bałtyku chciał podjechac do kawiarni widokowej postawił samochód nie na kpoercie była zajęta i nie było mozliwosci swobodnego opuszczenia samochodu -Postawil na dogodnym miejscu udał się do Kawiarni za nim po czasie pofatygował się Straznik Kołobrzegu ,aby delikwentowi wypisac mandat --pamiętam był niezły DYM ...