Ziemowit Duszniki

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
tesia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 18 cze 2009 18:20

Ziemowit Duszniki

Post autor: tesia »

ProszE o opinie sanatorium ziemowit w Dusznikach :D
forumowicz

Re: wyjeżdżam do dusznik

Post autor: forumowicz »

Witam. W jakim terminie jedziesz do Dusznik?
tesia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 18 cze 2009 18:20

Re: wyjeżdżam do dusznik

Post autor: tesia »

Witam-w połowie maja,proszę o ocenę tego uzdrowiska :(
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: wyjeżdżam do dusznik

Post autor: sinobrody »

Witam. Jeżeli chodzi o Duszniki, a konkretnie o kompleks sanatoryjny to jest położony bardzo ładnie.
Duszniki miasto jest jakiś kilometr od kompleksu sanatoryjnego.
W maju powinno być już ładnie, zielono, rabaty kwiatowe, jest gdzie pospacerować.
W samych Dusznikach nie ma nic ciekawego do oglądania. Jest Muzeum Papiernictwa i
to wszystko, ale można wybrać się do Polanicy, w Góry Stołowe są wyjazdy do Czech,
na Panoramę Racławicką do Wrocławia i do innych ciekawych miejsc.
Na tańce to w zasadzie do Parkowej lub do Etiudy.
Sam Zimowit - byłem 3 lata temu był raczej w opłakanym stanie, ale w ciągłym remoncie
i z tego co słyszałem ma to być jedno z najładniejszych sanatoriów w Kotlinie Kłodzkiej.
Remont miał kosztować coś około 8 milionów. Jedzenie było z własnej kuchni, smaczne i
co najważniejsze jedynie Zimowit organizował dla swoich kuracjuszy wieczorki zapoznawcze i pożegnalne.
Możesz wejść na You Tube i pooglądać jak to wygląda. To tyle. Myślę, że jeżeli towarzystwo dopisze to będzie OK.
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu.
tesia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 18 cze 2009 18:20

Re: Ziemowit Duszniki

Post autor: tesia »

Bardzo dziękuje za obszerny opis.Duszniki i okolice znam,to cudowne miejsce.Interesuje mnie czy pokoje mają łazienki,i czy za wyższy komfort pokoi trzeba dopłacać.Zyczę miłego dnia,
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 329
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Ziemowit Duszniki

Post autor: sinobrody »

Trzy lata temu w lipcu wyglądało to tak.
Wczesny Gierek czyli: trzy kabiny na piętro dla pań i trzy dla panów.
Tylko, że to nie były kabiny jak to nam się kojarzy tylko takie boksy zasłaniane foliową kotarą.
Toalety to nawet nie na piętrach tylko na półpiętrach. Po jednej dla panów i po jednej dla pań.
Normalny horror, ale jak już wspomniałem poprzednio, trwał ciągły remont i już wówczas widziałem takie pokoje po remontach.
Były bardzo ładne. Z łazienkami, nowe meble, panele, na ścianach obrazy, ładne lampy, tak jak w dzisiejszych czasach
to powinno wyglądać. Myślę, że dzisiaj, skoro upłynęło już trzy lata zdecydowana większość pokoi wygląda właśnie tak.
Jeżeli chodzi o dopłaty to jest to standard we wszystkich sanatoriach.
Najdroższe są jedynki z pełnym węzłem i w zależności od okresu pobytu wynoszą od około 500zł do 600zł z groszami.
Najtańsze są wieloosobowe, około 200zł dopłaty, a te pośrednie, dwójki około 400zł, a trójki około 300zł.
No to już chyba wszystko. Miłego pobytu.
bostas
Posty: 2
Na forum od: 04 mar 2014 12:49
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ziemowit Duszniki

Post autor: bostas »

witaj
w sanatorium Zimowit (nie ziemowit) byłem na przełomie stycznia i lutego tego roku. Wspomnienia mam jak najbardziej miłe. Zimowit jest to faktycznie kompleks składający się z dwóch budynków. Podczas mojej bytności w jednym z nich trwał remont kapitalny i był nieczynny. W drugim budynku w pokojach mieściło się około 60 kuracjuszy w pokojach o różnym standardzie (najgorzej na trzecim piętrze ze względu na niski sufit - ale idzie wytrzymać) najlepiej na pierwszym i drugim piętrze. W całym domu wszystkie pokoje mają własne łazienki. Telewizor oczywiście za odpłatnością, parking również odpłatny. Zabiegi lecznicze : na parterze i pierwszym piętrze. Personel miły i sympatyczny (zwłaszcza hydroterapia), jedzenie smaczne, dla lubiących tańce codziennie grają w Parkowej a maj to piękna pora roku. Ja jestem zadowolony z pobytu - chociaż byli malkontenci, ale nieliczni: tu odsyłam do książki wpisów kuracjuszy - na pewno będzie wystawiona
O bliższe szczegóły musisz zadzwonić do sanatorium bo słyszałem od personelu, że po zakończeniu remontu pierwszego budynku rozpocznie się remont w drugim i mogą być jakieś utrudnienia (stołówka i zabiegi są w budynku w którym planowany jest remont).
pozdrawiam
tesia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 18 cze 2009 18:20

Re: Ziemowit Duszniki

Post autor: tesia »

Bardzo dziękuję za aktualne wiadomośc i przepraszam błąd w nazwie sanatorium.Czasem zdarza mi się że jestem niedokładna.Cieszę się , że pokoje mają łazienki .A jak spędzimy czas to już tylko zależy od nas.Jedziemy z Poznania;kto do nas dołączy?Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ