Strona 1 z 1

zwrot skierowania !

: 03 cze 2014 22:00
autor: Atina
Witajcie mam pytanie do osób ,które oddały skierowanie do sanatorium z różnych przyczyn.Kiedy można złożyć kolejny nowy wniosek ?

Re: zwrot skierowania !

: 03 cze 2014 22:46
autor: iwcia
Atina :kwiat: Wydaje mi sie, ze to zależy z jakiej przyczyny nastapił zwrot skierowania.
NFZ roznie sie ustosunkowuje do takich spraw, czasami zwrot jest uzasadniony a czasami nie. :kwiat:

Re: zwrot skierowania !

: 04 cze 2014 16:45
autor: kasiula
Anita jeśli masz uzasadnienie do zwrotu skierowania to powinnaś napisać prośbę o zmianę terminu z danej przyczyny.....Często NFZ rozpatruje pozytywnie dane prośby....tam też pracują ludzie i mają uczucia.Życzę pomyślnego rozpatrzenia i pozdrawiam

Re: zwrot skierowania !

: 03 kwie 2024 07:36
autor: pitt53
Dość stary temat dlatego postanowiłem odświeżyć. Macie jakieś obecne doświadczenia w kwestii przesunięcia terminu bądź miejsca kuracji sanatoryjnej? Jak NFZ podchodzi do takich próśb, czy wogóle są rozpatrywane czy też pozostają bez odpowiedzi?

Re: zwrot skierowania !

: 03 kwie 2024 07:59
autor: zbigniew165
Na ten temat jest dużo informacji świeżych na forum, ale trzeba się dobrze wczytać we wszystkich tematach, a najlepiej co dziennie przeglądać forum i wtedy będziesz na bieżąco.
Nie czytać fejsbuka, ale nasze sanatorium, bo tu jest najwięcej informacji.

Re: zwrot skierowania !

: 03 kwie 2024 14:28
autor: Genever
Wszystko zależy od oddziału oraz powodu. Sa oddziały dla których remont uzasadnia przesunięcie są takie dla których istotne sutuacje w rodzinie ( narodziny, pogrzeb, opieka) już nie. Tak samo że zwrotami. Czysty idiotyzm.
Dwa lata temu nie chciałam jechać w listopadzie do Połczyna, wysłałam pismo z prośbą (powód się znalazł) i cóż wypadłam z kolejki. Drugie skierowanie przesunęli ale byłam wówczas w szpitalu na zabiegu, bez dyskusji podali nowy termin, późniejszy.
Zatem nikt nie poda Ci na tacy rozwiązania, w każdym jednak oddziale w przypadku udokumentowanej choroby, planowanego zabiegu, skierowania z ZUS w tym samym terminie nie powinno być problemu. Próbuj.
Daj znać jak zareagował śląski oddział.

Re: zwrot skierowania !

: 03 kwie 2024 14:37
autor: Archibald
Jeśli chodzi o śląski NFZ nie było problemu z przesunięciem terminu z powodu braku odpowiedniej ilości urlopu ( koniec roku). I też chodziło o Połczyn, termin przesunięto, ale miejsce pozostało to samo. :lol:

Re: zwrot skierowania !

: 03 kwie 2024 14:43
autor: Genever
Masz rację Archibaldzie, zapomniałam o braku urlopu, tutaj z reguły po potwierdzeniu z zakładu pracy też nie powinno być problemu. Niestety mamy pierwszy kwartał dopiero...