Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Moja kolejka zaczęła sie przesuwać... Po zastoju (ostatnie 3 m-ce) 30 czy 50 numerków dziennie to istne szaleństwo :D
Awatar użytkownika
czapi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 09 cze 2011 06:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: czapi »

NFZ Śląski - data wpływu do 4.04 .2011 dzisiaj sprawdzałem mój nr. 52 991. Tzn od kwietnia do dzisiaj (8 miesiecy)ubyło około 22 000 skierowań rozpoczynałam z liczby około 75 000.Licząc średnio 2750 na miesiąc to pozostało mi jeszcze 19 miesięcy oczekiwania, i to będzie razem 27 miesięcy (chyba się nie mylę).Pozdrawiam !!!! :evil:
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: syrenka »

Moja kolejka szaleje pozytywnie :D przez parę dni dużo ubyło teraz nr 860 :) ale jak tak dalej pójdzie pojadę znowu zimą :( . :(
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

Kochani,
odkąd po raz pierwszy wyjechałam do sanatorium (8 lat temu) bardzo spodobała mi się ta forma wypoczynku połączona z naprawą zdrowia. Chociaż wyjazdy na skierowanie z NFZ są też kosztowne (opłata za pobyt zgodnie z rozporządzeniem+ taksa klimatyczna) to jeszcze chciałoby się coś pozwiedzać, gdzieś pojechać (śłowacja, Czechy, Węgry), a więc dochodzą dodatkowe koszty. Jednak rok od powrotu składam kolejny wniosek. W tzw. międzyczasie jadę chociaż na 2 tyg prywatnie. teraz spróbuję z ZUS. Jednak staram się nie myśleć o wolno upływającej kolejce i odliczać kiedy ten dzień nastąpi bo jest to bardzo wyczerpujące. Jeśli chcecie pojechać koniecznie latem dołączcie do skierowania kartkę, że macie dziecko w wieku szkolnym i tylko w tym okresie macie opiekę dla dziecka. W moim przypadku była to prawda ale i było skuteczne. Teraz lubię też wyjechać zimą w góry, więc się nie bronię. Jak pisałam wcześniej - jest pięknie :P
W skierowaniu od lekarza rodzinnego jest zawsze dopisek że potrzebuję wyjazdu w konkretny region kraju. . . Czas szybciej płynie jeśli korespondujemy ze znajomymi z sanatorium. Pozdrawiam 8-)
Awatar użytkownika
czapi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 09 cze 2011 06:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: czapi »

Chyba F-1 takie przyspieszenie :mrgreen: , od mojego ostaniego wpisu skok o 1150 ??? No teraz się ruszyło !!! :lol:
kristi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 198
Na forum od: 03 paź 2011 19:37
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: kristi »

Moja kolejka zbliża się ku końcowi 14-04-2010 mam obecnie nr 287 .Pozdrawiam wszystkich czekających.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1963
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Zosia »

Witam! Wniosek złożyłam w czerwcu 2010 . 22 grudnia miałam nr 1350 jakież było moje zdziwienie kiedy nazajutrz przeczytałam że już mam przydzielony wyjazd. Numerki spadały po troszku ostatnio więcej ale nie żeby ponad tysiąc na dzień. Trudno zgadnąć co w tych Funduszach się dzieje. Jakby niespodzianka była zbyt mała dostałam zamiast sanatorium uzdrowiskowego 21 dni to rehabilitację 28. W Polańczyku 28 dni po prostu mnie trochę przeraża no i nie wspomnę,że pobyt pochłonie mi lwią część urlopu już w styczniu. Nigdy nie miałam 28 dni jestem zaskoczona ach tak jest w podlaskim. Pozdrawiam wszystkich :D
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: syrenka »

Witam ! Moja kolejka zatrzymała sie na numerze 312 .W lutym byłam na takiej rehabilitacji 28 -dniowej ale dostałam ją w ramach zwolnienia lekarskiego .Pozdrawiam wszystkich czekających .
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 384
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: tygrys »

:D 5 miesicy
olga57
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 05 kwie 2011 20:15

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: olga57 »

Witam.
Złożyłam wniosek na początku sierpnia 2011 roku i miałam nr 2688 na reumatologię .Okres oczekiwania ok.10 miesięcy i do dzisiaj zeszło ponad 2000 numerów coś za szybko ta kolejka się przesuwa muszę zaraz po Nowym Roku się przejechać do NFZ .Ciekawe co im tak się spieszy żeby mnie wysłać :lol:
Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ