Nasze-sanatorium.pl Sanatorium Krasnobród

Leczenie i rehabilitacja

Terapie lecznicze
Rehabilitacja lecznicza

Ostatnio na forum...Re: Kolejka do sanatorium na 2015 rok
27/05/2015 23:42, Maria K

Re: Krynica Zdrój czerwiec 2015
27/05/2015 23:41, margot

Re: spotkanie w Krakowie ,lipiec 2015
27/05/2015 23:21, ewasz

Re: Wyjazd do sanatorium "Wital"w Goładpi 01.08.2015
27/05/2015 23:21, joakra

Re: bóle stawów barkowych i kolan
27/05/2015 23:19, ewasz

Sanatorium Krasnobród Drukuj Email

Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka

22-440 Krasnobród, ul. Sanatoryjna 1, województwo lubelskieSanatorium Krasnobród logo

Kontakt:  tel.: 84 660 71 02, fax: 84 660 73 39,

adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.sanatorium-krasnobrod.pl

Typ obiektu: sanatorium


Krasnobród jest to najmłodsza miejscowość uzdrowiskowa położona nad Wieprzem, w województwie lubelskim, 26 km na południe od Zamościa. Usytuowanie na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego w bezpośrednim sąsiedztwie otuliny Roztoczańskiego Parku Narodowego i rezerwatu „Święty Roch” wpływa na jej niepowtarzalny klimat. Miasto i gmina Krasnobród jest atrakcyjną, rozwijającą się miejscowością turystyczno – wypoczynkową położoną na Roztoczu Środkowym.

Krasnobród uzdrowiskiem został uznany w 2002r. Jednak jego tradycje uzdrowiskowe sięgają dalej. Pierwsze wzmianki na temat walorów uzdrowiskowych Krasnobrodu pochodzą z XIXw, kiedy to za sprawą dr Alfreda Rosse powstało pierwsze w Polsce sanatorium przeciwgruźlicze – Instytut Kumysologiczny, w którym leczono kobylim mlekiem. Odwiedzane było zarówno przez kuracjuszy krajowych, jak i zagranicznych. Jednak na wskutek złych połączeń komunikacyjnych upadło.

Próby wskrzeszenia ośrodka podjęto przed II wojną światową, w dniu 7 lipca 1934r przy udziale Prezydenta Rzeczpospolitej Ignacego Mościckiego poświecono miejscową szkołę i sanatorium w „Belfoncie” /położone w lesie odległym ok. 1,5km od Podzamku/. W 1939r obiekt został zniszczony na skutek wybuchu złożonej tam broni i amunicji.

Po II wojnie światowej w 1950r utworzono Sanatorium Przeciwgruźlicze dla Dzieci na bazie majątku senatora Fudakowskiego. W tym kształcie placówka funkcjonowała 2 lata, do 1952r, kiedy to została przekształcona na Dom Zdrowia dla Dzieci w Krasnobrodzie. W latach 1954 – 1957 trwały remonty budynków. Po zakończeniu niezbędnych prac remontowych w 1957r powstało Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci Reumatycznych w Krasnobrodzie. Od 1998r funkcjonuje jako Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka.

Sanatorium mieści się w starym majątku dworskim w którego posiadanie wchodzili wszyscy kolejni właściciele Krasnobrodu. Jednymi z pierwszych właścicieli była stara magnacka rodzina Leszczyńskich, zaś ostatnimi od 1880r seniorzy rodu Fudakowskich Maria i Kazimierz. Pieczę nad majątkiem sprawowali aż do 1939r. Całość stanowi zespół pałacowo-parkowy wpisany do rejestru zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Oprócz zabytkowego XVI – wiecznego zespołu pałacowego zajmuje ono też nowoczesne, wzniesione specjalnie w celach leczniczych, budynki.

 

Krasnobród - dawny pałacBAZA LOKALOWA SANATORIUM:

- XVI – wieczny budynek główny (dawna Oficyna)

- XVI – wieczny budynek pałacu, w którym mieści się Zespół Szkół przy Sanatorium

- Budynek pawilonu sanatoryjnego z bazą rehabilitacyjną oraz oddziałem dla dzieci (wybudowany w latach 1967 – 1971, modernizowany w latach 2000-2004).

- Budynek przychodni uzdrowiskowej z bazą rehabilitacyjną oraz oddziałem dla dorosłych (powstały na bazie dawnej pralni, modernizowany w roku 2005)

Krasnobród  sanatorium

W budowie:

- kuchnia i gabinety borowinowe, w ramach I etapu budowy Zakładu przyrodoleczniczego z basenem rehabilitacyjnym

- budynek gospodarczy dla potrzeb hipoterapii konnej (stajnia i ujeżdżalnia dla koni)


Sanatorium dysponuje 149 miejscami noclegowymi, tj.:

- 115 miejsc w trzykondygnacyjnym budynku pawilonu, zaopatrzonym w windę, gdzie znajdują się sale sypialne 2-5 osobowe (połowa pokoi z łazienką, pozostałe z umywalką) oraz baza zabiegowa dla dzieci

- 19 miejsc w dwukondygnacyjnym budynku przychodni uzdrowiskowej, gdzie znajdują się sale sypialne 1-4 osobowe (wszystkie pokoje z łazienką, sprzętem RTV, telefonem, czajnikiem) oraz baza zabiegowa dla dorosłych, jak również przychodnia uzdrowiskowa w której przyjmuje pacjentów lekarz rehabilitacji.

- 15 miejsc w dwukondygnacyjnym budynku dawnej Oficyny, gdzie na I piętrze znajdują się sale sypialne 2-4 osobowe (pokoje bez łazienek, możliwość korzystania z łazienki ogólnej na korytarzu) oraz świetlica dla dorosłych, zaś na parterze usytuowana jest recepcja i stołówka..


DO DYSPOZYCJI KURACJUSZY :

biblioteka, plac zabaw dla dzieci; miejsce na ognisko, parking, stołówka, świetlica, pralnia.


DZIAŁALNOŚĆ SANATORIUM opiera się na leczeniu i rehabilitacji dzieci i dorosłych w systemie stacjonarnym i ambulatoryjnym, ze schorzeniami:

  • Układu oddechowego, w tym: przewlekłe zapalenie zatok, przewlekłe zapalenie gardła i migdałków, choroby krtani, przewlekłe i nawrotowe zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa, stany po zapaleniu płuc i opłucnej, wady klatki piersiowej i płuc, mukowiscydoza.
  • Układu ruchu, w tym: wrodzone wady układu kostno-mięśniowego, stany pourazowe układu kostno-stawowego, wady postawy.
  • Układu nerwowo-mięśniowego, w tym: mózgowe porażenie dziecięce, niedowłady i porażenia obwodowego układu nerwowego, miopatie.
  • Otyłość

 

Sanatorium Krasnobród - zabiegi

 

USŁUGI REHABILITACYJNE (ZABIEGI):


- elektroterapia,

- ultradźwięki,

- termoterapia,

- światłolecznictwo (sollux),

- inhalacje,

- magnetoterapia,

- laseroterapia,

- hydroterapia (masaże wirowe wodne),

- hipoterapia (jazdy konne),

- kinezyterapia,

- krioterapia,

- fluidoterapia,

- masaż klasyczny kręgosłupa

W 2011r świadczenia rehabilitacyjne, zostaną wzbogacone o zabiegi borowinowe, w związku z realizacją budowy kuchni borowinowej wraz z gabinetami do okładów borowinowych.


FORMY PROWADZONEJ DZIAŁALNOŚCI przez Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie:

1. Dla dzieci:

- uzdrowiskowe leczenie szpitalne – turnusy 27 dniowe

- uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne – turnusy 21 dniowe

finansowane przez NFZ

- turnusy rehabilitacyjne – 14 dniowe

dofinansowywane przez CPR, PERON


2. Dla dorosłych:

- uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne – turnusy 21 dniowe

- uzdrowiskowa rehabilitacja dla dorosłych w Sanatorium uzdrowiskowym – turnusy 28 dniowe

dofinansowywane przez NFZ


- turnusy rehabilitacyjne – 14 dniowe

dofinansowywane przez CPR, PERON


3. W ramach oferty komercyjnej:

- kolonie zdrowotne, zimowiska, zielone szkoły dla dzieci

- pobyt prywatny dla dzieci i dorosłych


Zespół Szkół przy Sanatorium umożliwia kontynuację nauki dla dzieci przebywających w Sanatorium na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Nauka odbywa się w XVI wiecznym zabytkowym budynku dawnego pałacu. W godzinach popołudniowych opiekę nad dziećmi sprawują wychowawcy, w ramach zespołu pozalekcyjnych zajęć wychowawczych. Organizowane są ogniska, dyskoteki, spacery, wyjścia nad zalew.


DODATKOWE ATRAKCJE:


Na ogrodzonym terenie Sanatorium znajduje się zabytkowa wieża ciśnień, służąca dla kuracjuszy jako punkt widokowy. Ośrodek leży w odległości 150m od zalewu, w sąsiedztwie lasów i stawów. W odległości 2,5 km od Sanatorium znajduje się wyciąg narciarski na Górze Hełmowej, nieopodal organizowane są spływy kajakowe.


Zimą organizowane są kuligi z płonącymi pochodniami, pięknymi duktami leśnymi, zakończone wspólnym ogniskiem. Latem, zaś preferowane są przejażdżki bryczką (tzw. zielone kuligi), wypoczynek nad zalewem, wyprawy szlakami turystycznymi (pieszymi i rowerowymi), spacery po lesie, grzybobranie, wędkowanie.

Krasnobród ma też bogaty repertuar cyklicznych imprez kulturalnych, takich jak: Majówka Roztoczańska, Powitanie Lata, Letnie koncerty na Placu Siekluckiego, Dni Krasnobrodu, Sobótki, Pożegnanie wakacji, Warsztaty ilustratorów. Tradycją są też letnie międzynarodowe Koncerty organowe oraz Festiwal muzyki organowej i kameralnej „PER ARTEM AD ASTRA” odbywające się w Sanktuarium Maryjnym.

Jedną z niewątpliwych atrakcji ostatnich lat są organizowane rekonstrukcje historyczne bitew kampanii wrześniowej z II wojny światowej.

Dla naszych kuracjuszy organizujemy: ogniska z pieczeniem kiełbasek, wieczorki taneczne (dyskoteki), wycieczki po najbliższej okolicy, a także wyjazdy do Zamościa, Zwierzyńca.

Dodatkowo dla dzieci w 2008 i 2009r organizowane były warsztaty plastyczne w ramach projektu „Sanatoryjne spotkania ze sztuką”, gdzie od czerwca do grudnia tygodniowe zajęcia z dziećmi prowadzili artyści malarze, ilustratorzy, animatorzy kultury.

W 2006r w Sanatorium odbywał się plener malarski, zakończony wystawą prac i wydaniem Albumu pt. „Korczak i Jego dzieło”. W sumie wystawiono 150 prac, 44 artystów. Do dnia dzisiejszego powstałe wówczas pracę wystawiane są w największych ośrodkach kulturalnych, galeriach na terenie całego kraju.

 

W Krasnobrodzie warto zobaczyć:


- Sanktuarium Maryjne

- Kaplicę Objawienia Matki Bożej lub inaczej nazywaną Kapliczką „Na wodzie”,

- Kaplicę Świętego Rocha z Montpelier

- Kalwarię Krasnobrodzką

- Muzeum parafialne

- Kamieniołom - stanowisko dokumentacyjne utworzone na nieczynnym wyrobisku.
Na szczycie zlokalizowany jest punkt widokowy ze stylową basztą, skąd można podziwiać piękną panoramę Krasnobrodu.

Centralne położenie Krasnobrodu stanowi doskonałą bazę wypadową do wędrówek po Roztoczu. Odpoczywając w Krasnobrodzie warto wybrać się do Zamościa (26 km), Zwierzyńca (19 km), Szczebrzeszyna (33 km), czy Suśca (20 km).

CENNIK USŁUG przy pobycie prywatnym

I. Nocleg w dla 1 osoby w pokoju:


1 osobowym z łazienką - 34 zł/ dobę

2 osobowym z łazienką – 25-32 zł

4 osobowym z łazienką – 25-30 zł

4 osobowym z umywalką - 22 zł

2-4 osobowym bez węzła sanitarnego – 20-22 zł


W przypadku pobytu krótkiego tj. do 3 dni, koszt noclegu zwiększa się dodatkowo o 2 zł za każdy dzień pobytu.


II. Całodzienne wyżywienie dla osób mieszkających na terenie Sanatorium i rodziców odwiedzających dzieci (3 posiłki dziennie)- 25 zł za 1 dzień


III. Zabiegi

Wg. obowiązującego cennika. Np. masaż klasyczny kręgosłupa – 20 zł, hipnoterapia – 1 zł za 1 min. , masaż perełkowy całego ciała – 20 zł, masaż wirowy kończyn – 7 zł.

IV. Wynajem samochodu sanatoryjnego marki Mercedes Vito Kombi
8-osobowego, celem odbywania wycieczek po okolicy.


V. Usługi pralnicze

WALORY MIKROKLIMATYCZNE


Krasnobród posiada niezaprzeczalne walory mikroklimatyczne, szczególnie przydatne w leczeniu przewlekłych schorzeń alergicznych dróg oddechowych.

Okolice Krasnobrodu charakteryzują się:
•    Wybitnymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi oraz korzystnymi warunkami klimatycznymi (najwyższe w Polsce średnie nasłonecznienie długo zalegająca pokrywa śnieżna)
•    Specyficznym mikroklimatem (otaczające lasy wydzielają olejki eteryczne)
•    Różnorodnością fauny i flory (duża ilość lasów szpilkowych)
•    Zwiększoną zawartością w powietrzu pierwiastków, takich jak: jod, wapń, magnez
•    Czystością powietrza, wskutek braku zakładów przemysłowych uciążliwych dla otoczenia
•    Badania potwierdziły, iż można prowadzić w Krasnobrodzie klimatoterapię.

Naturalne tworzywa lecznicze
Krasnobród posiada złoża wód leczniczych (wody chlorkowo – sodowo – bromkowe i jodkowe o podwyższonej zawartości siarczanów). W wyniku przeprowadzonych badań okazało się, ze istnieje możliwość uzyskania w Krasnobrodzie solanki o stężeniu 25 – 90 g/l, a więc bardzo wysokim, lecz z dużej głębokości 1000 – 1600m. Jednakże z uwagi na duże koszty związane z jej wydobyciem w chwili obecnej nie jest to możliwe.
Charakterystycznym zjawiskiem dla Krasnobrodu są źródła. Niektórym z nich (źródło Św. Rocha, źródło wypływające spod Kaplicy Objawienia Matki Bożej) przypisuje się właściwości lecznicze.

Udokumentowane jest również istnienie w Majdanie Wielkim złóż borowinowych. Borowina jest podstawowym tworzywem przy leczeniu chorób narządów ruchu oraz chorób reumatycznych. Badania wykazały wysoką jakość tej borowiny oraz występowanie bardzo dużych złóż.
Wykorzystanie w przyszłości tych zasobów umożliwi rozszerzenie zakresu usług, w tym rozszerzenie profili leczniczych.

Dane te potwierdzają przypuszczenia, że na tym terenie można prowadzić działalność uzdrowiskową. Najbardziej przydatnymi terenami do pełnienia funkcji uzdrowiskowej są: dolina Św. Rocha, rejon obecnego Sanatorium dziecięcego, obszar na południe od doliny Wieprza oraz obręb polany Pszczeliniec.

Krasnobród - przyroda

 
Komentarze (32)
32 wtorek, 05 maja 2015
Marta
Cześć. Czy ktoś jedzie do sanatorium w połowie maja? Ja mam prawie 13 lat i jadę 16. :)
31 środa, 20 sierpnia 2014
justyna
kto jedzie wiek 16 lat ?
30 poniedziałek, 04 sierpnia 2014
Dawid
Jedzie ktoś z was w dniu 18.09.2014? Oby jak najwięcej was było masz gg? pisz 46517265 poznamy się wcześniej Dawid 15l.
29 poniedziałek, 04 sierpnia 2014
Dawid
Jadę tam 18.09.2014 21 dni ma 15-lat bd ktoś w podobnym wieku? Jak tak to pisać na ipexxx@wp.pl to się poznamy wcześniej bd 2 raz.
28 środa, 02 lipca 2014
kinga
jadę do sanatorium w 2014 roku 27 .08 2014 roku ktoś jedzie z was wiek 13 14 LAT BĘDĘ DO 17 WRZEŚNIA
27 środa, 02 lipca 2014
OLA ZINKIEWICZ
HEJ KTO Z WAS JEDZIE 27.08 2014 ROKU WIEK 12 /13 Lat
26 niedziela, 08 czerwca 2014
justyna
Hej mam pytanie jedzie ktoś z was do Krasnobrodu 27 sierpnia wiek 16-17 lat ??
25 poniedziałek, 26 maja 2014
Kasia
Witam.Jade z corka(7 lat) po raz pierwszy w lipcu .Zupelnie nie wiem czego moge sie spodziewac tzn.jak wyglada plan dzienny pobytu.Jedziemy na turnus leczenia otylosci.Moze Ktos z Was takze wybiera sie w tym terminie a najlepiej jak juz korzystal i moze cos podpowiedziec.Dla obecnych i przyszlych kuracjuszy udanego pobytu:-)
24 niedziela, 18 maja 2014
Natalia
Ja jade w sierpniu :)Już 5 raz tam bd :D
23 sobota, 10 maja 2014
bozena
Koszmar! Moja corka- 15latka, leczenie ortopedyczne z planem schudniecia. Po 2 tygodniach- 6 kg!!
W OSRODKU RZADZA ARCHAICZNE METODY, NASTOLATKOM PRZYPISUJE SIE DIETY O KALORYCZNOSC 800-900 KCAL GDZIE ZAPOTRZEBOWANIE DZIENNE WYNOSI 2500!!!!!!
KTO BEDZIE LECZYL ANEMIE?!?!
Skandal. Niedouczone pielegniarki, dietetycy czy pani z kuchni wymtslaja dzieciom dietypp glodowkowe? Przeciez to. tylko spala miesnie,nie tkanke tluszczowa! Wyksztalcony dietetyk byl zbulwersowany gdy dostal te relacje!
22 poniedziałek, 03 lutego 2014
Bożena
Witam miałam dziecko w styczniu 2014 na turnusie rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie, nie zaprzeczę że miałam trochę obaw, gdyż moje dziecko ma dopiero 6 lat. Ale jestem pod wrażeniem opieki nad dziećmi, opieka jest wspaniała a opiekunka Pani Kasia ma takie podejście do dzieci, że moje dziecko już chce tam wracac właśnie do tej Pani która posiada jak widziałam wielką miłość do dzieci. Naprawdę pozazdrościć takiego pracownika.
Pozdrawiam wszystkich.
21 środa, 15 stycznia 2014
katarzyna
posyła ktoś może dziecko samo wieku 7lat od 24 stycznia
20 niedziela, 12 stycznia 2014
n10
Jedzie ktoś w wakacje? 13-15 lat? :D
19 piątek, 29 listopada 2013
Piotr i Ela z Głogowa
byliśmy w sanatorium X-XI 2013 r. , było cudownie , obsługa bardzo miła , ludzie sympatyczni , warunki wspaniałe , byliśmy zakwaterowani w budynku Przychodnia , naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Bardzo byśmy chcieli jeszcze raz tu przyjechać. To sanatorium to bardzo dobre miejsce do wypoczynku , rehabilitacji i rekreacji , gorąco polecamy .
omo
18 czwartek, 29 sierpnia 2013
;p
kto jedzie do sanatorium 5 września 2013 roku ? 13-15 lat?
hej
17 poniedziałek, 12 sierpnia 2013
Bartek Osiński
Byłem pierwszy raz w sanatorium w Krasnobrodzie w roku 2013 od daty 20 lipca do daty 11 sierpnia i było fajnie ciepło i milo fajne powietrze było fajne i wiele fajnych kolegów poznałem i koleżanek poznałem fajnych było fajno i miło morze na następny rok znowu pojadę na turnus do Krasnobrodu będzie fajnie i żeby byli te same koledzy i koleżanki itp;-);-):-):-). ja Bartek Osiński Bartosz Osiński.
16 wtorek, 11 grudnia 2012
mama
Wybieram się z moim synkiem (5 lat) do Krasnobrodu, czy ktoś może napisać coś więcej jak tam jest, jakie warunki? Za wszelkie inf. dziękuję
;)
15 piątek, 12 października 2012
Patrycja;**
Kiedy są najbliższe wyjazdy do sanatorium ?:) Będzie ktoś w wieku 13-15 laat? .
n.n
14 wtorek, 09 października 2012
N.N
wybiera sie ktoś w terminie 21.10-11.11 wieku 25/33lata
13 czwartek, 13 września 2012
kasia
wybieram sie z synem z zespołem downa- może ktoś był z dzieckiem specjalnej troski 28.10-24.11 2012. mój @ kasia5512@op.pl

Zobacz również

Najlepsze Firmy!!! www.FIRMY.info.pl
Katalog branżowy najlepszych polskich firm.

 
Jaki jest koszt pobytu dziecka w sanatorium?
Czy pobyt dziecka w sanatorium jest płatny? Nie. Wysyłając dziecko do sanatorium, nie ponosisz kosztów tego pobytu. Dotyczy to zarówno kosztów... Więcej…
Czy będąc w uzdrowisku, można otrzymać bezpłatnie zabiegi lecznicze?
Ambulatoryjne leczenie uzdrowiskowe Czy będąc w uzdrowisku, można otrzymać bezpłatnie zabiegi lecznicze? Tak. W takim przypadku NFZ nie... Więcej…
Czy ZUS zwraca koszty dojazdu do sanatorium?
Czy ZUS zwraca koszty dojazdu do sanatorium w przypadku gdy mnie tam wysyła w ramach prewencji rentowej? Tak. ZUS zwraca poniesione koszty przejazdu... Więcej…
Czy potrzebny jest specjalny wniosek do sanatorium ZUS?
Czy potrzebny jest specjalny wniosek by dostać skierowanie do sanatorium ZUS?Nie. Wystarczy, że spełnione będą wymogi formalne określone w... Więcej…
Wcześniejszy wyjazd do sanatorium ze zwrotów
Możliwość wykorzystania skierowań z tak zwanych „zwrotów” Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ jest dość długi i może wynosić... Więcej…
Czy poniosę koszty pobytu w sanatorium ZUS?
Czy poniosę koszty pobytu w sanatorium jeśli skierował mnie tam ZUS?Jeśli osoba została skierowana na leczenie sanatoryjne przez ZUS, np. w... Więcej…
Koszty dojazdu do sanatorium NFZ
Czy NFZ zwraca koszty dojazdu do sanatorium?Nie. W przypadku skierowania na leczenie uzdrowiskowe przez oddział NFZ, pełne koszty dojazdu do... Więcej…
Ile czasu trwa turnus rehabilitacyjny?
Ile czasu trwa turnus rehabilitacyjny, leczniczy w sanatorium? Standardowo w przypadku rehabilitacji w ramach prewencji rentowej ZUS, turnus trwa 24... Więcej…
Jak często można się leczyć w sanatorium?
Jak często można się leczyć w sanatorium?Kiedy mogę się starać ponownie o wyjazd?W przypadku wyjazdu do sanatorium ZUS w ramach prewencji... Więcej…
Czy przysługuje zwolnienie na opiekę nad dzieckiem na czas pobytu w sanatorium?
Czy przysługuje zwolnienie na opiekę nad dzieckiem na czas pobytu w sanatorium?Zwolnienie przysługuje jedynie na zasadach ogólnych. Tylko do... Więcej…
Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium?
Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium? Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium finansowanego przez NFZ. Przepisy mówią, że jeżeli... Więcej…
Sanatorium a zwolnienie chorobowe
Za czas pobytu w sanatorium ZUS przysługuje zwolnienie lekarskie płatne w wysokości 80% podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Wysokość... Więcej…
Co zabrać ze sobą do sanatorium?
Jedziesz pierwszy raz do sanatorium. Nie wiesz co ze sobą zabrać? Przypominamy listę niezbędnych rzeczy. Przede wszystkim należy pamiętać o... Więcej…