Kategoria: Polecane
Sanatorium Krasnobród

Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne im. Janusza Korczaka

22-440 Krasnobród, ul. Sanatoryjna 1, województwo lubelskie

Kontakt: tel.: 84 660 71 02, fax: 84 660 73 39,

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.sanatorium-krasnobrod.pl
Typ obiektu: sanatorium

Samodzielne Publiczne Sanatorium Rehabilitacyjne im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie, zlokalizowane jest w zabytkowym zespole pałacowo – parkowym, w odległości 150m od zalewu, stawów i lasów sosnowo - jodłowo – świerkowych. Obiekt zapewnia idealne warunki do odpoczynku - spokój, rozległa przestrzeń zachęcająca do spacerów rozlicznymi ścieżkami spacerowymi, dużo zieleni, odprężające zabiegi SPA.

 

Sanatorium zajmuje się lecznictwem i rehabilitacją dzieci oraz osób dorosłych ze schorzeniami:

Sanatorium Krasnobród


Zabiegi wykonywane w sanatorium Krasnobród:

Ilość zabiegów:

Istnieje możliwość dokupienia sobie dodatkowych zabiegów (wymagana konsultacja lekarza).

Okłady borowinowe

Rolling Star

Kąpiel perełkowa

masaż klasyczny


Sanatorium Krasnobród realizuje następujące formy pobytu:
1. Dla dzieci i dla dorosłych (ze skierowaniem)

2. W ramach oferty komercyjnej (bez skierowania):

Cenniki dostępne są  na stronie www.sanatorium-krasnobrod.pl

hipoterapia


Zespół Szkół przy Sanatorium umożliwia kontynuację nauk

i dla dzieci przebywających w Sanatorium na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.


Sanatorium dysponuje:

Pokój wieloosobowy z pełnym węzłem sanitarnym

Kuchnia sanatoryjna oferuje smaczne domowe posiłki oraz szeroką gamę różnorodnych diet.

Ośrodek organizuje również: ogniska, dyskoteki dla dzieci, wieczorki taneczne dla dorosłych, wycieczki po najbliższej okolicy, a także wyjazdy do Zamościa, Zwierzyńca, występy zespołów muzycznych, kabaretów.

Stołówka


Walory mikroklimatyczne

Krasnobród posiada niezaprzeczalne walory mikroklimatyczne, szczególnie przydatne w leczeniu przewlekłych schorzeń alergicznych dróg oddechowych.
Okolice Krasnobrodu charakteryzują się:

Naturalne tworzywa lecznicze

Krasnobród posiada złoża wód leczniczych (wody chlorkowo – sodowo – bromkowe i jodkowe o podwyższonej zawartości siarczanów). W wyniku przeprowadzonych badań okazało się, ze istnieje możliwość uzyskania w Krasnobrodzie solanki o stężeniu 25 – 90 g/l, a więc bardzo wysokim, lecz z dużej głębokości 1000 – 1600m. Jednakże z uwagi na duże koszty związane z jej wydobyciem w chwili obecnej nie jest to możliwe.
Charakterystycznym zjawiskiem dla Krasnobrodu są źródła. Niektórym z nich (źródło Św. Rocha, źródło wypływające spod Kaplicy Objawienia Matki Bożej) przypisuje się właściwości lecznicze.
W Majdanie Wielkim wydobywana jest borowina, będąca  podstawowym tworzywem przy leczeniu chorób narządów ruchu oraz chorób reumatycznych.

Krasnobród kapliczka św. Rocha

 


Dodatkowe atrakcje

Krasnobród jest to najmłodsza miejscowość uzdrowiskowa położona nad Wieprzem, w województwie lubelskim, 26 km na południe od Zamościa. Usytuowanie na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego w bezpośrednim sąsiedztwie otuliny Roztoczańskiego Parku Narodowego i rezerwatu „Święty Roch” wpływa na jej niepowtarzalny klimat. Miasto i gmina Krasnobród jest atrakcyjną, rozwijającą się miejscowością turystyczno – wypoczynkową położoną na Roztoczu Środkowym.

Krasnobród uzdrowiskiem został uznany w 2002r. Jednak jego tradycje uzdrowiskowe sięgają dalej. Pierwsze wzmianki na temat walorów uzdrowiskowych Krasnobrodu pochodzą z XIXw, kiedy to za sprawą dr Alfreda Rosse powstało pierwsze w Polsce sanatorium przeciwgruźlicze – Instytut Kumysologiczny,.
Od 1950r  Sanatorium mieści się w starym majątku dworskim w którego posiadanie wchodzili wszyscy kolejni właściciele Krasnobrodu. Całość stanowi Zespół Pałacowo – Parkowy wpisany do rejestru zabytków.

W odległości kilku kilometrów  od Sanatorium znajduje się wyciąg narciarski w Jacni, nieopodal organizowane są spływy kajakowe.
Zimą organizowane są kuligi z płonącymi pochodniami, pięknymi duktami leśnymi, zakończone wspólnym ogniskiem. Latem, zaś preferowane są przejażdżki bryczką (tzw. zielone kuligi), wypoczynek nad zalewem, wyprawy szlakami turystycznymi (pieszymi i rowerowymi), spacery po lesie, grzybobranie, wędkowanie.

Krasnobród ma też bogaty repertuar cyklicznych imprez kulturalnych, takich jak: Majówka Roztoczańska, Powitanie Lata, Letnie koncerty na Placu Siekluckiego, Dni Krasnobrodu, Sobótki, Pożegnanie wakacji. Tradycją są też letnie międzynarodowe Koncerty organowe oraz Festiwal muzyki organowej i kameralnej „PER ARTEM AD ASTRA” odbywające się w Sanktuarium Maryjnym.

Sanatorium Krasnobród z lotu ptaka


W Krasnobrodzie warto zobaczyć

Centralne położenie Krasnobrodu stanowi doskonałą bazę wypadową do wędrówek po Roztoczu. Odpoczywając w Krasnobrodzie warto wybrać się do Zamościa (26 km), Zwierzyńca (19 km), Szczebrzeszyna (33 km), czy Suśca (20 km).

Krasnobród Sankturaium