Nasze-sanatorium.pl Pytania i odpowiedzi Ogólne Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium?

Leczenie i rehabilitacja

Terapie lecznicze
Rehabilitacja lecznicza

Ostatnio na forum...Re: polczyn zdroj gryf
20/04/2014 00:04, nospik

Re: Świeradów Zdrój 22.04.2014 - 15.05.2014
19/04/2014 23:49, Daagmara5

Re: Zrzucamy kg na turnusie
19/04/2014 23:05, ededi12

Re: Szczawnica sanatorium Papiernik Termin 4 maja 2014
19/04/2014 23:00, ededi12

Re: Szczawnica sanatorium Papiernik Termin 4 maja 2014
19/04/2014 22:54, agalew

Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium? Drukuj Email
piątek, 16 stycznia 2009

Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium?

Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium finansowanego przez NFZ.

Przepisy mówią, że jeżeli zrezygnujesz z pobytu w sanatorium musisz niezwłocznie wysłać do NFZ pismo z uzasadnieniem rezygnacji. Pamiętaj, że często na jedno miejsce w sanatorium czeka wiele osób, więc jeśli zgłosisz swoją rezygnację wcześniej, miejsce to będzie mogło zostać wykorzystane przez inną potrzebującą osobę. Jeśli Twoja rezygnacja z wyjazdu będzie zasadna, np wydarzy się wypadek losowy, nagłe zachorowanie potwierdzone zaświadczeniem lekarskim, NFZ wyznaczy nowy termin Twojego leczenia w sanatorium. Jeżeli  zaś NFZ uzna, że rezygnacja była nieuzasadniona, chcąc pojechać do sanatorium w przyszłości będziesz musiał ponownie starać się o uzyskanie nowego skierowanie od lekarza prowadzącego, składać wniosek w NFZ i oczekiwać na przyznanie wyjazdu do sanatorium.

Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium finansowanego przez ZUS w ramach prewencji rentowej.

Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium w przypadku gdy skierował Cię tam ZUS w ramach prewencji rentowej, może wiązać się z konsekwencjami  w przyszłości. Otóż jeśli przebywasz na zwolnieniu chorobowym, a lekarz orzecznik ZUS twierdzi, że powinieneś poddać się rehabilitacji by wrócić do sprawności fizycznej, a tym samym przywrócić zdolność do pracy, rezygnacja może spowodować, że ZUS zakwestionuje Twoje zwolnienie chorobowe. Jeśli w przyszłości będziesz przebywał ponownie na zwolnieniu z powodu choroby, której leczenia sanatoryjnego zaniechałeś, możesz spodziewać się kontroli zasadności takiego zwolnienia. Pamiętaj, że ZUS'owi jako ubezpieczycielowi, zależy na tym byś był sprawny i pracował, a tym samym płacił składki. Każde Twoje przebywanie na zwolnieniu jest obciążeniem budżetu ZUS. Stąd zabieganie tej instytucji o jak najszybsze doprowadzenie Cię do pełnej sprawności.

 
Komentarze (5)
5 sobota, 11 maja 2013
Anna
Czy mogę zrezygnować z sanatorium finansowanego przez ZUS jeżeli już w nim jestem 4 dni? Czy będę musiała ponieść jakieś koszty?
4 wtorek, 03 kwietnia 2012
Agnieszka
A co jesli zus kieruje nas na turnus a my nie mamy z kim zostawic dzecka bo współmałżonek pracuje w systemie pracy ciągłej??co wtedy jeśli chodzi o odwołanie sie od takie skierowania na turnus??prosze o odpowiedz.

Rozpoczął się turnus. Warunki poniżej poziomu - pokoje jak za Gierka, w łazience syf, jedzenie wstrętne, porcje głodowe. Pobyt w takim sanatorium to droga do nerwicy. Czy NFZ uzna taką rezygnację? Czy są instytucje nadzorujące jakość sanatoriów, do których można się zwrócić w takiej sytuacji? Bo przecież nie może być tak, że kuracjusz płaci swoją stawkę, NFZ też płaci, i nikt niczego nie wymaga, więc sanatorium sobie bimba na jakość swoich usług.

Są takie koszty, jest to 20 zł za dzień,które pobiera na miejscu sanatorium, jak ktoś chce wyjechać wcześniej.

1 sobota, 11 lipca 2009
Anka

Powiedzcie mi proszę, czy rezygnacja z pobytu w sanatorium (szpitalu uzdrowiskowym), która wyszła nagle - już po terminie rozpoczęcia turnusu i bez konkretnego powodu medycznego - wiąże się z jakimikolwiek opłatami? Niestety w dzień wyjazdu okazało się, że nie mogę pojechać, a znajoma straszy mnie odpowiedzialnością finansową...

Najlepsze Firmy!!! www.FIRMY.info.pl
Katalog branżowy najlepszych polskich firm.