Nasze-sanatorium.pl Pytania i odpowiedzi Ogólne Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium?

Leczenie i rehabilitacja

Terapie lecznicze
Rehabilitacja lecznicza

Ostatnio na forum...Re: Szczawnica Zdrój Papiernik
23/07/2016 16:54, sinobrody

Re: Na walizkach ... czyli poczekalnia ze skierowaniem w dło
23/07/2016 16:39, aniag

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk
23/07/2016 16:15, hala5102

Re: Szczawnica Zdrój Papiernik
23/07/2016 16:02, hala5102

Re: Na walizkach ... czyli poczekalnia ze skierowaniem w dło
23/07/2016 15:43, Remik

Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium? Drukuj Email
piątek, 16 stycznia 2009

Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium?

Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium finansowanego przez NFZ.

Przepisy mówią, że jeżeli zrezygnujesz z pobytu w sanatorium musisz niezwłocznie wysłać do NFZ pismo z uzasadnieniem rezygnacji. Pamiętaj, że często na jedno miejsce w sanatorium czeka wiele osób, więc jeśli zgłosisz swoją rezygnację wcześniej, miejsce to będzie mogło zostać wykorzystane przez inną potrzebującą osobę. Jeśli Twoja rezygnacja z wyjazdu będzie zasadna, np wydarzy się wypadek losowy, nagłe zachorowanie potwierdzone zaświadczeniem lekarskim, NFZ wyznaczy nowy termin Twojego leczenia w sanatorium. Jeżeli  zaś NFZ uzna, że rezygnacja była nieuzasadniona, chcąc pojechać do sanatorium w przyszłości będziesz musiał ponownie starać się o uzyskanie nowego skierowanie od lekarza prowadzącego, składać wniosek w NFZ i oczekiwać na przyznanie wyjazdu do sanatorium.

Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium finansowanego przez ZUS w ramach prewencji rentowej.

Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium w przypadku gdy skierował Cię tam ZUS w ramach prewencji rentowej, może wiązać się z konsekwencjami  w przyszłości. Otóż jeśli przebywasz na zwolnieniu chorobowym, a lekarz orzecznik ZUS twierdzi, że powinieneś poddać się rehabilitacji by wrócić do sprawności fizycznej, a tym samym przywrócić zdolność do pracy, rezygnacja może spowodować, że ZUS zakwestionuje Twoje zwolnienie chorobowe. Jeśli w przyszłości będziesz przebywał ponownie na zwolnieniu z powodu choroby, której leczenia sanatoryjnego zaniechałeś, możesz spodziewać się kontroli zasadności takiego zwolnienia. Pamiętaj, że ZUS'owi jako ubezpieczycielowi, zależy na tym byś był sprawny i pracował, a tym samym płacił składki. Każde Twoje przebywanie na zwolnieniu jest obciążeniem budżetu ZUS. Stąd zabieganie tej instytucji o jak najszybsze doprowadzenie Cię do pełnej sprawności.

 
Komentarze (11)
proszę pomocy!czy mozliwy jest wyjazd z dzieckiem????
dostałam skierowanie a nie mam z kim zostawić dziecka dwoje dzieci!!!co robić???
10 wtorek, 16 czerwca 2015
Teresa
A co jesli zus kieruje nas na turnus a my nie mamy z kim zostawic dzecka.Proszę o odpowiedź.
9 poniedziałek, 27 października 2014
agata
Witam 25.10 . 2014r mialam rozpoczecie turnusu, niestety nie otrzymałam urlopu ani płatnego ani bezplatnego. Moje pytanie, czy ponosze jakies koszty i czy musze wysłać do NFZ swoje skierowanie z uzasadnieniem?
8 niedziela, 13 lipca 2014
Hela
Ewa, przecież wyraźnie napisano, że jedynie kolejka przepada, nic nie płacisz. No ale skoro nie jedziesz to lepiej poinformować NFZ to kto inny skorzysta, tyle ludzi czeka przecież.
7 sobota, 12 lipca 2014
EWA
Kto tu odpowiada na te pytania? Weźcie, zatrudnijcie osobę kompetentną, niech udziela ludziom odpowiedzi na zadawane pytania. Nikt tu się niczego nie dowiedział, zadając jakieś pytanie. Więc po co to forum istnieje!!!!!!
Pytania retoryczne to każdy sobie postawi bez męczenia się tutaj. Weźcie w końcu potraktujcie ludzi poważnie i pomóżcie im rozwiązać pewne problemy. Dziękuję i pozdrawiam :)
6 wtorek, 08 lipca 2014
Ewa
Czy poniosę jakieś koszty, jeżeli nie zwrócę skierowania do NFZ, a do sanatorium nie wyjadę? Nie jestem bowiem pewna, czy szef da mi urlop...
5 sobota, 11 maja 2013
Anna
Czy mogę zrezygnować z sanatorium finansowanego przez ZUS jeżeli już w nim jestem 4 dni? Czy będę musiała ponieść jakieś koszty?
4 wtorek, 03 kwietnia 2012
Agnieszka
A co jesli zus kieruje nas na turnus a my nie mamy z kim zostawic dzecka bo współmałżonek pracuje w systemie pracy ciągłej??co wtedy jeśli chodzi o odwołanie sie od takie skierowania na turnus??prosze o odpowiedz.

Rozpoczął się turnus. Warunki poniżej poziomu - pokoje jak za Gierka, w łazience syf, jedzenie wstrętne, porcje głodowe. Pobyt w takim sanatorium to droga do nerwicy. Czy NFZ uzna taką rezygnację? Czy są instytucje nadzorujące jakość sanatoriów, do których można się zwrócić w takiej sytuacji? Bo przecież nie może być tak, że kuracjusz płaci swoją stawkę, NFZ też płaci, i nikt niczego nie wymaga, więc sanatorium sobie bimba na jakość swoich usług.

Są takie koszty, jest to 20 zł za dzień,które pobiera na miejscu sanatorium, jak ktoś chce wyjechać wcześniej.

1 sobota, 11 lipca 2009
Anka

Powiedzcie mi proszę, czy rezygnacja z pobytu w sanatorium (szpitalu uzdrowiskowym), która wyszła nagle - już po terminie rozpoczęcia turnusu i bez konkretnego powodu medycznego - wiąże się z jakimikolwiek opłatami? Niestety w dzień wyjazdu okazało się, że nie mogę pojechać, a znajoma straszy mnie odpowiedzialnością finansową...

Najlepsze Firmy!!! www.FIRMY.info.pl
Katalog branżowy najlepszych polskich firm.