Jak wiadomo z końcem listopada 2014 ważność mają utracić dotychczasowe karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych, tymczasem okazuje się, że istnieją poważne opóźnienia w wydawaniu nowych kart, a to oznacza, że osoby niepełnosprawne mogłyby zostać pozbawione swojego przywileju dotyczącego parkowania jeśli nie zdążą otrzymać nowej karty na czas.

Sygnały o opóźnieniach napłynęły do Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która po przeanalizowaniu sprawy poinformowała, że podjęła inicjatywę ustawodawczą w sprawie nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja dotyczy wydłużenia okresu wymiany kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych (z 30 listopada 2014 r. do końca czerwca 2015 r.).

Czasu jest mało, a do przejścia jeszcze normalna ścieżka prac legislacyjnych. Miejmy nadzieję, że przedstawione rekomendacje Komisji zostaną przyjęte przez ustawodawcę, a Powiatowe zespoły ds orzekania o niepełnosprawności dostaną niezbędna ilość czasu by móc przerobić masę wpływających wniosków o wydanie kart parkingowych.


Kliknij tu i zobacz co na temat kart parkingowych piszą forumowicze.