Koniec roku to jak zwykle czas podsumowań, użytkownicy forum.nasze-sanatorium.pl mieli okazję brać udział w głosowaniu na najlepsze sanatorium. Na listę kandydatur zgłoszono ponad 70 ośrodków.

Po zamknięciu listy kandydatur były jeszcze proponowane dodatkowe ośrodki lecz z przyczyn technicznych nie mogły już być uwzględnione w rankingu, nic nie stoi jednak na przeszkodzie by pojawiły się w kolejnej jego edycji. W ankiecie Ranking - najfajniesze sanatorium wg forumowiczów NS oddano łącznie 364 głosy. Głosować moli jedynie forumowicze NS. Z racji dużej ilości kandydatów, wyniki głosowania są stosunkowo wyrównane.

Zwycięzcą okazało się sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy Zdroju 6% głosów. Miejsce drugie ex aequo wywalczyły Arka Medical Spa w Kołobrzegu i Górnik w Iwoniczu Zdrój po 5% głosów. Na miejscu trzecim znalazło się sanatorium Równica w Ustroniu Zdrój z czterema procentami głosów.

Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że wyniki rankingu będę miały pozytywny wpływ na zwycięzców motywując ich do dalszej pracy i dbania o swój dobry wizerunek. Pozostałe ośrodki zachęcamy do podnoszenia jakości swojej oferty, tak by konkurowały z tymi najlepszymi i aby były chętniej wybierane przez kuracjuszy.

Warto przy okazji tego podsumowania spojrzeć na inną ankietę Cechy dobrego sanatorium dostępną na forum.nasze-sanatorium.pl. Ranking ten pokazuje jakie cechy zdaniem kuracjuszy są najważniejsze dla nich i decydują o wyborze sanatorium oraz o jego pozytywnej ocenie. Czy to one właśnie zadecydowały o zwycięzcach i pokonanych w głosowaniu na najlepsze sanatorium? Z dużą dozą prawdopodobieństwa tak właśnie było. W tej ankiecie dotychczas oddano 655 głosów, wśród nich wyróżniają się jako najbardziej pożądane:

  • szeroka baza zabiegowa dostępna na miejscu w sanatorium
  • dobrzy rehabilitanci
  • dobry standard zakwaterowania
  • walory okolicy

Na przeciwnym biegunie znalazły się takie cechy jak:

  • bliskość apteki
  • dostęp do telewizora
  • bliskość bankomatu czy sklepów

Taki wynik ankiety wyraźnie wskazuje na to, że jeździmy do sanatoriów po to by rzeczywiście poprawić stan swojego zdrowia licząc na fachową opiekę personelu rehabilitacyjnego, mieszkając w dobrych warunkach. Dodatkowo wolimy mieć "pod ręką" możliwość zwiedzania ładnej okolicy niż pilot od telewizora czy sklepy. Nawet kawiarnia, restauracja czy dostęp do internetu nie cieszyły się takim powodzeniem jak mogłoby się wydawać na podstawie wielu mitów krążących o sanatoryjnych pobytach i rozrywkach z nimi związanych.

Podsumowując w imieniu kuracjuszy, a w szczególności forumowiczów forum.nasze-sanatorium.pl bardzo liczmy na uwzględnienie przez sanatoria tych cech, które zdaniem kuracjuszy są dla nich najważniejsze, tak by pobyt w sanatorium przynosił dla nich prawdziwe poczucie polepszenia stanu zdrowia, a dodatkowo nie był stresującym przeżyciem lecz wypoczynkiem w dobrych warunkach i miłej atmosferze.