Kręgosłup lędźwiowy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: Felice »

Mam skierowanie na leczenie uzdrowiskowe zwyrodnienia stanu kręgosłupa
Wszelkimi zwyrodnieniami zajmuje się właśnie dziedzina medycyny zwana reumatologią.
A w twoim mniemaniu jakie leczenie powinnaś dostać?
Zostałaś zakwalifikowana na leczenie zgodnie ze skierowaniem.
danszymi218
Posty: 2
Na forum od: 26 sie 2018 11:28
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: danszymi218 »

Dziekuje bardzo za odpowiedz...juz jestem troche spokojniejsza.
Pozdrawiam serdecznie
Janek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 09 mar 2019 20:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: Janek »

Witam wszystkich na tym forum jestem pierwszy raz. Na początku grudnia zostałem zapisany na listę oczekujących i obecnie mam numer 32 000i jestem z Pomorskiego. Mam poważnie uszkodzony cały kręgosłup lędźwiowy i zostałem skierowany do sanatorium o profilu choroby układu nerwowego.
Mogłem wybrać czy chcę w góry ,nad morzem czy w pozostałym terenie więc wybrałem morze ,żeby było bliżej. I moje pytanie jakie są sanatoria nad morzem o tym profilu i jaki jest koszt wyżywienia bo piszą tylko o noclegu ile kosztuje ale o wyżywieniu nic.
Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: forumowicz »

Witaj Janku ,

mówisz neurologia nad morzem ; masz różne ośrodki : Kamień Pomorki, Dąbki, Łeba, Ustronie, Ustka i pewnie jeszcze kilka kurortów .
Jeśli chodzi o dopłatę to tutaj stawki regulowane są ustawowo , jest jedna kwota na którą składa się częściowa dopłata do wyżywienia i dokwaterowania wynosi następująco :
Standard/wyposażenie ODPŁATNOŚĆ W PLN
I okres rozliczeniowy(od 1 października do 30 kwietnia) II okres rozliczeniowy (od 1 maja do 30 września)
pokój 1-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 28,80 36,10
pokój 1-osobowy w studiu 23,00 33,00
pokój 1-osobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 22,00 29,30
pokój 2 -osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 17,30 24,10
pokój 2-osobowy w studiu 14,60 22,00
pokój 2 -osobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 12,50 17,30
pokój wieloosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 11,00 13,10
pokój wieloosobowy w studiu 10,50

12,00
pokój wieloosobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 9,40 10,50
Janek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 09 mar 2019 20:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: Janek »

Dziękuję za szybką odpowiedź bibi. Chyba najlepsza opcja to pokój dwuosobowy z pełnym węzłem sanitarnym.
Według moich obliczeń to ja bym wyjechał do sanatorium dopiero pod koniec roku 2020.Chyba przyspieszę na koniec wiosny lub lato bo mam książeczkę zasłużonego honorowego dawcy krwi. Jak oddawałem skierowanie w grudniu to pani ,która przyjmowała skierowanie to mówiła ,że się czeka się około 3 miesięcy więc z książeczką pójdę na początku kwietnia.Trochę się obawiam czy po sanatorium nie będzie gorzej no ale trzeba spróbować.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: violet58 »

Jeśli jesteś osobą pracującą możesz skorzystać z rehabilitacji w ramach prewencji rentowej. Czas oczekiwania znacznie krótszy i całkiem za darmo.
Więcej informacji znajdziesz tutaj >>>> https://www.zus.pl/swiadczenia/prewencj ... ntowej-zus
Zawsze też możesz próbować rehabilitacji na turnusach rehabilitacyjnych w ośrodkach, gdzie ponosisz pełną odpłatność. Wykaz takich ośrodków z podziałem na lokalizację i profile schorzenia znajdziesz z kolei tutaj >>>> https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dl ... a-osrodkow. Koszt takiej rehabilitacji możesz odliczyć od podatku jeśli jesteś osobą niepełnosprawną czyli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności. Skoro piszesz o poważnych zmianach w kręgosłupie warto się o takie orzeczenie postarać, nic nie kosztuje, a odliczenia za leczenie i rehabilitację już od stopnia lekkiego.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: kejton »

Jakie polecacie sanatoria ZUS na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego.
Została mi przyznane sanatorium w ramach prewencji ZUS. Mam możliwość wyboru sanatorium.
Jestem po 3 operacjach neurologicznych i zależy mi na profesjonalnej bazie rehabilitacyjnej (basen, dobry sprzęt, duży wybór zabiegów i profesjonalni rehabilitanci i masażyści). Drugim mniej ważnym ale istotnym kryterium są warunki mieszkaniowe, dobre jedzenie i ciekawa okolica.
Będę wdzięczna za odpowiedź
ODPOWIEDZ