Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: SlawaAnna »

Czy ktoś może doradzić gdzie w Warszawie można zapisać się na przyzwoite zajęcia rehabilitacyjne na basenie? Szukam i szukam, i znajduję aqua aerobic czy fitness, a ja potrzebuję takich zajęć, gdzie prowadzący dostosowuje choć trochę ćwiczenia do stanu zdrowia ćwiczących. Zapisałam się na razie na aqua senior w Ursusie, ale widzę, że instruktor nie ma za bardzo przygotowania do prowadzenia takich zajęć, poza tym ... prowadzenie tego typu zajęć w zimnym basenie pływackim wydaje mi się bez sensu. Moje marzenie to zajęcia na ciepłym basenie a potem możliwość popływania na basenie pływackim.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: Felice »

Znam takie miejsce,ale w dość dużym oddaleniu od Ciebie.Na Mlądzkiej tuż przy Placu Szembeka w Rehmedice. Na zajęcia grupowe jest nawet dość tanio,rehabilitanci świetni. Teraz mają jeszcze nowość - zajęcia indywidualne PNF w wodzie. Pół godziny za 60 złotych.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: SlawaAnna »

Dzięki, Felice, widziałam tę ofertę, ale faktycznie, to już trochę za daleko... No i 60 zł za pół godziny to też niemało, choć jeśli chodzi o zajęcia indywidualne to widziałam i 120 zl za pół godziny :) Mnie by spokojnie wystarczyły zajęcia grupowe, ale z rehabilitantem. Jest jakaś oferta na basenach Muszelka na Targówku, na stronie za mało danych, spróbuję się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: Felice »

Za grupową,ale naprawdę świetną gimnastykę rehabilitacyjną płaciłam tam 80 zł za dwa tygodnie.Chodziłam też na ćwiczenia indywidualne i jeszcze jeden zabieg na NFZ. Spędzałam dwie godziny i wracałam do domu.Na sam basen kompletnie nie warto z powodu czasu.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: SlawaAnna »

Felice pisze:Za grupową,ale naprawdę świetną gimnastykę rehabilitacyjną płaciłam tam 80 zł za dwa tygodnie.
Mówisz o Młądzkiej?
Na sam basen kompletnie nie warto z powodu czasu.
Nie zrozumiałam co miałaś na myśli?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: Felice »

Tak na Mlądzkiej.
A co miałam na myśli?,To że żal czasu by dojeżdżać tylko na basen i najlepiej zgrupować zabiegi.Ja z basenem miałam trzy i dlatego warto ten czas na dojazd poświęcić..... Nie zagmatwałam bardziej? :?
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: SlawaAnna »

OK, teraz zrozumiałam. A jeszcze zapytam, te zajęcia są na ciepłym basenie?
Mnie się marzą zajęcia rehabilitacyjne po których mogłabym trochę popływać, bo sam basen pływacki mam i 15 minut od domu. Jednak choć jestem skłonna dojeżdżać na zajęcia, to Grochów to naprawdę dla mnie chyba za daleko... Ale dziękuję za informacje :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: Felice »

Wiem,że to daleko....A szkoda bo to dobry ośrodek.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: SlawaAnna »

:kwiat: :kwiat: :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja na basenie, Warszawa

Post autor: ewiko »

Witam serdecznie, Sławo, bardzo dobrą rehabilitacje mają w Mościskach koło Grodziska Mazowieckiego. Mojego męża w ciągu 2 -3 tygodni stawiają na nogi. Przez ten okres ma indywidualnego rehabilitanta, który prowadzi wszystkie zabiegi ( ćwiczenia w basenie również ) . Kadra doświadczona.... polecam.
ODPOWIEDZ