Rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Post autor: Felice »

Coś prace spowolniały...
Jeszcze budynek nie skończony i wykopu pod basen nie ma.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Post autor: SlawaAnna »

O, to szkoda, no bo na wiosnę tego roku zapraszali do nowego budynku...
kk001
Posty: 2
Na forum od: 22 sie 2018 14:29
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Post autor: kk001 »

Napewno znajdź odpowiednie i sprawdzone miejsce,gdzie znajdziesz wykwalifikowanych. Znajdź również porządny sprzęt do domu ,ponieważ w domu również musisz dbać o sprawność.[link] Sprawdź po jakich ćwiczeniach masz lepszy zakres ruchu i działaj ! Wytrwałość to podstawa ! :serce: :serce: :serce:
Ostatnio zmieniony 04 lis 2018 17:53 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Post autor: +dobek1412 »

Mnie po operacji przepukliny L4-L5 neurochirurg, który operował zakazał szybkiej rehabilitacji. A ciął mnie dr. [nazwisko] w wojskowym szpitalu na Szaserów w Warszawie. Chyba jego rada była dobra ... W ZUS pisałem podanie o przesunięcie wyjazdu, bo chcieli mnie wysłać praktycznie natychmiast i ... DAŁO SIĘ. Operacja 21 maja 2007, sanatorium pod koniec listopada w "Vitalu" Gołdap. Może dzięki temu funkcjonuję do tej pory bez większych problemów. Po drodze byłem raz w Iwoniczu, w 2014, w "Sanvicie" z NFZ, a teraz jadę do Ustronia, do "Malwy" również z NFZ.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2019 11:47 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nazwisko
Brumbor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 14 lut 2019 00:22
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Brumbor »

Moje zabiegi:nr 1 basen ćwiczenia lecznicze grupowe z powodu przeziębienia zamienione na UGUL czyli ćwicz w odciazeniach 1x. Nr 2 Fango czyli ciepłe okłady podobne do borowiny. nr 3 prądy Niemca. nr 4 hydromasaż solankowy wygląda jak jacuzzi również z powodu przeziębienia zamieniono na Rewelacyjny masaż wielostrumieniowy - łóżko wodne. nr 5 znowu UGUL tylko teraz ćwiczenia izometryczne. Nr 6 magnetoterapia. nr 7 skaner laserowy i cała reszta tj psychoedukacja i treningi relaksacyjne.
[/quote]
UGUL? Masakra. Mój neurochirurg jak usłyszał żemiałemugul przed operacją w moim stanie to się za glowę zlapał. Dzieki tym cwiczeniom strzeliłomi chyba w piersiowym i wyskoczyła przepuklina z uciskiem na rdzeń. A 3 razy jak zszedłem z tych cwiczeń to mi nigę odejmowało. Pomimo zgłoszenia tego lekarzowi nie zabrano ni tych cwiczeń. Tylko kolka zabiegów zmienił. Wiec chodzilem tylko po podpisy . Szkoda bo moglem miec w tym czasie skuteczniejsze zabiegi.
Awatar użytkownika
kulamen12
Posty: 3
Na forum od: 30 lip 2019 13:26
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Post autor: kulamen12 »

Ja miałem po operacji kręgosłupa rehabilitację na basenie. Pływanie poprawia ogólną formę, łagodzi bóle mięśni i stawów oraz wzmacnia serce.
ODPOWIEDZ