Torbiel Bakera

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Torbiel Bakera

Post autor: gosiaczek63 »

Jak wygląda leczenie tej przypadłości, ból pod kolanem i problemy z poruszaniem się. Czy konieczny jest zabieg? Dodam, że dopiero lekarz pierwszego kontaktu zdiagnozował u mnie torbier Bakera a teraz czekam na wizytę u ortopedy. Mam już ból całej łydki od kolana w dół.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Torbiel Bakera

Post autor: Felice »

Torbiel Bakera to dość częsta przypadłość w ortopedii. Są różna przyczyny powstanie - uraz albo przewlekła choroba zwyrodnieniowa. Jest to taka cysta do której przechodzi nadmiar płynu ze stawu.Przede wszystkim trzeba zrobić USG i zdiagnozować.
Ja żyję z tym już trochę lat. Czasem,ale bardzo rzadko usuwana jest operacyjnie.
Zazwyczaj zaczyna trochę dokuczać jak przeciąży się kolano. Wtedy opaska,kule czasem leki przeciwzapalne.
Teraz będę mieć operację kolana,pewnie przy okazji innych działań też z tym zrobią porządek. Muszę spytać mojego ortopedy.
Gosiaczek a tak przy okazji gdzie masz wizytę?
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Torbiel Bakera

Post autor: gosiaczek63 »

Wizytę mam w Polmedzie, ale dopiero w styczniu. Narazie lekarz pierwszego kontaktu tak zdiagnozował, ale nie ma władzy dać na usg i póki co cierpię bo Olfen i żele nic nie pomagają. Chyba muszę przyspieszyć wizytę prywatnie bo nie daję rady w pracy(praca fizyczna).
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Torbiel Bakera

Post autor: Felice »

Też chodzę do Polmedu na Grochowską,nawet jutro mam wizytę u ortopedy.Pamiętaj tylko że jak będziesz brała skierowanie na USG niech będzie na cito bo inaczej jeszcze długie czekanie na badanie dojdzie.
Jednak moje kolana powierzyłam opiece szpitalowi w Otwocku i lekarzowi stamtąd specjalizującemu się w kolanach. Na wizytę do niego w większości jeżdżę prywatnie do Falenicy. Ale tam wizyta z USG to 400 złotych.Cała diagnostyka kolan kosztowała mnie około 2 tysięcy....niestety :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Torbiel Bakera

Post autor: Felice »

Nie na Grochowską...na Targową.Dobrze myślałam źle wpisałam,zdarza się :lol:
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Torbiel Bakera

Post autor: gosiaczek63 »

Felice pisze: 18 lis 2018 19:56 Nie na Grochowską...na Targową.Dobrze myślałam źle wpisałam,zdarza się :lol:
To może nawet tego samego ortopedę mamy? Mój tylko w poniedziałki przyjmuje. :lol: dziękuję za ,,na cito,, Dziś zapisałam się niestety prywatnie i też dopiero na grudzień bo ból okropny.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Torbiel Bakera

Post autor: Felice »

Pewnie ten sam,trochę zdziwiony był,że dziś nic od niego nie chcę😂 porozmawialiśmy,poprosił mnie o pokazanie się i bardzo chce zobaczyć rtg po operacji. Wizytę kolejną mam na stycznia.
Gdybyś poprosiła doktora przyjąłby bez zapisu,on jest bardzo życzliwy pacjentom.
ODPOWIEDZ