Garb kregoslupa i kyfoskolioza

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
DawidTML
Posty: 2
Na forum od: 17 gru 2018 10:15
Oddział NFZ: Wielkopolski

Garb kregoslupa i kyfoskolioza

Post autor: DawidTML »

Dzień dobry.
Mam 21 lat. Kiedy byłem dzieckiem w szkole garbiłem sie non stop, nie przywiązywałem do tego uwagi gdyż jak dziecko jest małe to nie jest świadome z tego co może robić źle i tak było ze mną. W domu też sie garbiłem i efekt jest jaki jest mam garba i skrzywiony kręgosłup a to zamienia moje życie w piekło... Nie moge wytrzymać z bólu w pracy, jest tak silny że aż płakać mi sie chce. Robie ćwiczenia, które miały pomóc mi w wyleczeniu garba ale nic to nie dało na siłe staram sie prostować a boje sie że to jeszcze może doprowadzić do czegoś gorszego. Więc mam pytanie co ja moge z tym zrobić? Chciałbym podać sie operacji garba ale nie stać mnie na nią i sie zastanawiam sie czy moge na NFZ taką operacje mieć? A jak tak to w jakim mieście. Już nie daje rady przez ten ból, psychicznie mnie to wykańcza jeszcze bardziej... 😞
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Garb kregoslupa i kyfoskolioza

Post autor: ANDY12345 »

Po pierwsze musisz znaleźć dobrego ortopedę który specjalizuje się w Twoim schorzeniu może być w przychodniach przyszpitalnych. Operacja to ostateczna ostateczność chyba że ortopeda będzie w 100% pewny że to diametralnie poprawi sytuację. Na pewno będzie potrzebne badanie rezonansu mag. bo na nim widać też zmiany w tkankach miękkich, a na tomografii już nie do końca. Także dobry ośrodek rehabilitacyjny najlepiej przy lub w szpitalu w którym mógłbyś zacząć odpowiednie zabiegi bo te które robisz jak mówisz niewiele dają, a prochami przeciwbólowymi zepsujesz sobie "kichy".W tej sytuacji tylko pomoże Ci lekarz my możemy tylko doradzić jak postąpić a decyzja należy do Ciebie. W twoim wypadku czas gra dużą rolę bo jesteś młody i formowanie postawy jeszcze się nie zakończyło. "Przyciśnij" lekarza rodzinnego żeby Ci też pomógł może zna dobrego ortopedę a on z kolei od Twojego schorzenia czy ośrodek rehabilitacyjny. Także dobry by był lekarz o specjalności rehabilitacja powinny do niego być krótsze kolejki. Przy niektórych schorzeniach przy zabiegach i ćwiczeniach efektów nie widać już po paru tygodniach ale po miesiącach czy latach. Garbiłeś się lata dlatego odwrócić nie da się w "tydzień". Lekarze dając Ci skierowanie niech dopisują "pilne" troszku to przyśpiesza. Powodzenia i nie odpuszczaj ćwiczeń :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Garb kregoslupa i kyfoskolioza

Post autor: ANDY12345 »

PS Lekarz rodzinny powinien Ci powiedzieć o ogólnych zasadach, a w NFZ poinformują jak tę sprawę poprowadzić gdzie się zgłosić i z czym, co jest wymagane. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3203
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Garb kregoslupa i kyfoskolioza

Post autor: violet58 »

Spróbuj w Klinice Neurochirurgii, Chirurgii Kręgosłupa i Nerwów Obwodowych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi u profesora Radka. Wspaniały specjalista i człowiek, po bezskutecznych wizytach w kilku szpitalach on zdecydował o natychmiastowym przyjęciu na oddział i operacji. Bezpłatne konsultacje w klinice, w środy i czwartki w godz.12.00 -14.00
Pozdrawiam
DawidTML
Posty: 2
Na forum od: 17 gru 2018 10:15
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Garb kregoslupa i kyfoskolioza

Post autor: DawidTML »

Dziekuje wam kochani za rady. Postanowilem, ze pojde prywatnie do ortopedy bo na FNZ to dopiero bym w marcu mogl przyjsc.
ODPOWIEDZ