Naczyniak kręgu

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Naczyniak kręgu

Post autor: tadek 1 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie jeszcze dwa lata temu naczyniaka nie było,teraz jest w obrazie robionym rezonansem magnetycznym .Moja pani neurolog mnie uspokoiła i mamy go obserwować czy nie bedzie się powiększał w tej chwili jest wielkości 13 mm.Wybieram się na przyszły tydzień do sanatorium i trochę obawiam się nie których zabiegów wiem że lekarz na miejscu zdecyduje ,na pewno mu o nim powiem.
Czy ktoś z panistwa miał podobną sytuacje prosze o wypowiedz.
Pozdrawiam tadek
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Naczyniak kręgu

Post autor: smuga »

Witaj tadek 1 . Nie piszesz gdzie dokładnie , to znaczy w której części kręgosłupa pojawił się ten naczyniak , ale uspokoję cię również że to nic grożnego . Mój mąż jest już 15 lat od wykrycia naczyniaka w odcinku lędżwowym kręgosłupa wielkości 17 mm . Też został wykryty przy okazji badania tomografem . Też jest obserwowany , nie powiększa się ale czasem daje objawy bólowe gdy za bardzo uciska rdzeń . Była rozpatrywana opcja cementowania na którą mąż się jakoś nie może zdecydować :roll: Chyba jeszcze mu nie daje za bardzo popalić ;) Korzysta z zabiegów w sanatoriach i nie tylko . Nie ma jakiś przeciwwskazań . Zalecane ma dużo zajęć w wodzie , wszelkie kąpiele , borowiny , masaże i prądowe .Jedynie przy masażach informuje o dokładnym położeniu tego naczyniaka . Myślę że spokojnie możesz brać wszelkie zabiegi . Udanej kuracji życzę :D :kwiat:
forumowicz

Re: Naczyniak kręgu

Post autor: forumowicz »

Nie chwalę się co mam ale ja również muszę się obserwować :roll: , Tadek będziemy żyć ;) co nie znaczy żeby nie informować lekarza :)
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Naczyniak kręgu

Post autor: tadek 1 »

Dziekuje za odpowiedzi naczyniak jest w odcinku ledziwiowym L-3 .Tak bibi bedziemy żyć aż do smierci :D :D :D :D
Miłego dnia tadek
ODPOWIEDZ