bolące stopy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: bolące stopy

Post autor: Gabriela »

... ostroga,ostrogą ale ja boli w podbiciu. A swoją droga to już wiesz po takim czasie co ci było a może już przeszło?
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: bolące stopy

Post autor: lubelanka64 »

wysoki wskaźnik kwasu moczowego wskazuje na dnę moczanową.....biorę od miesiąca Milurit, ból jest w okolicach pięt. Natężenie bólu zależy od przeciążenia nóg nadmiernym chodzeniem, zbieram się do wizyty u ortopedy na kontroli....ale jak ja nie lubię wizyt w przychodni, czekania godzinami i wysłuchiwania narzekań na zdrowie i służbę zdrowia. Ale mus jest silniejszy od niechcieja....pozdrawiam i zdrowia życzę
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: bolące stopy

Post autor: Gabriela »

Ojojoj to czeka cię teraz ścisła dieta :roll:
Powodzenia
Awatar użytkownika
algida56
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 05 wrz 2019 13:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 48

Re: bolące stopy

Post autor: algida56 »

Ja mam już zdjagnozowaną chorobę ŁZS.Leczy się jak RZS.
Też mnie stopy, pięty bolały.
Noszę wygodne buty bezszwowe i z pianką memory(skechers) oraz sprężyste/miękkie crocs'y orginalne.
Większość zdjęć rtg i usg robiłam prywatnie i potem szłam prywatnie do dobrego ortopedy i reumatologa.Też lekarza rehabilitanta.
Najlepiej zapisać się do tego samego lekarza, który pracuje też w przychodni NFZ. Wtedy następne koszty się obniżą.
Teraz chodzę na NFZ i czasami prywatnie do tego samego lekarza.
Rehabilitacja zawsze po konsultacji z lekarzem, bo można sobie zaszkodzić.
Płacę i płaczę.
Teraz są coraz dłuższe kolejki na leczenie refundowane przez NFZ.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: bolące stopy

Post autor: Samosia »

Witajcie...Wybaczcie,że się podpinam do waszego tematu ale pomyślalam,że mój problem po części łączy się z tym co opisujecie,otóż...również od prawie roku narzekam na bolące stopy jednak czasem do tego dochodzi jeszcze ból całych nóg.W nocy gdy się budzę i rano gdy wstaję z łóżka muszę starać się czegoś złapać by się o coś podczymać zanim się rozchodzę.Lekarz naurolog dał tabletki tylko,że te pomagały jedynie na początku a kolejna wizyta dopiero w listopadzie a ból nieustępuje.Sama już niewiem co to może być🤔🤔🤔
barsta
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 08 lip 2019 20:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: bolące stopy

Post autor: barsta »

rtg zrobiłaś?
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: bolące stopy

Post autor: Samosia »

Barsta owszem tyle,że nic niewykazało i tomograf też choć lekarz twierdzi,że lekkie skrzywienie kręgosłupa to nie choroba i da się z tym żyć 😟
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: bolące stopy

Post autor: smuga »

Witam :kwiat: czy ktoś miał zaordynowane leczenie przy bólu pięty ( stan zapalny przy ostrodze piętowej) czynnikiem wzrostu. Pozyskuje się go z krwi chorego i zagęszczone wstrzykuje pod kontrolą USG w okolice przyczepu rozcięgna podeszwowego. Czy jeśli ktoś to zastosował w leczeniu bólu czy efekty były zadowalające ??? Podobno stosuje się to również przy neuralgii w okolicach pięty :roll:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: bolące stopy

Post autor: Felice »

Smużko czynniki wzrostu dotychczas zawsze miałam podawane do kolana bo taka potrzeba była. Sądzę że miejsce nie jest istotne efekty się liczą w moim przypadku spektakularne. Największy problem u mnie to z pobraniem wystarczającej ilości krwi ,reszta to pikuś.
Ostatnio po skręceniu kolana miałam ostrzykiwane czynnikami wszystkie wymagające tego tkanki. Doktor robił bez USG ale to fachura jest. Podawano mi z lignokainą bo zabieg do zbyt przyjemnych nie należał.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: bolące stopy

Post autor: smuga »

Felice :kwiat: to znaczy że może być ….bolesne ? Ale najważniejsze , czy pomogło ? Ja chyba nie mam wyboru , żadne zabiegi czy fale uderzeniowe nie za bardzo pomogły i taka propozycja padła i rozważam czy by nie spróbować ...hm... :roll:
ODPOWIEDZ