Które sanatorium polecacie na rehabilitację kręgosłupa?

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Tomek Emil
Posty: 1
Na forum od: 01 sie 2019 16:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Które sanatorium polecacie na rehabilitację kręgosłupa?

Post autor: Tomek Emil »

witam wszystkich,

proszę o pomoc w wyborze najlepszego sanatorium na rehabilitacje kręgosłupa lędźwiowego i środkowego.
jestem mężczyzną w wieku 37 lat, aktywny sportowo.
w kręgosłupie lędźwiowym mam przepuklinę 9 mm na L3/L4 oraz przepuklinę na L4/S1 - 5 mm , jestem zapisany na operację ze względu na nie pomagającą rehabilitację dwa razy w tygodniu, chciałbym uniknąć tej operacji dlatego zdecydowałem wybrać się na 2 tygodnie do sanatorium.
moje objawy to drętwienie prawej nogi po mimo iż przepuklinę mam lewostronną / środkową , czasami drętwienie lewej nogi, czasami drętwienie rąk, i ogólny mocny bój przy każdym ruchu w kręgosłupie lędźwiowym.
ale nie mam pojęcia które jest dobre pod względem rehabilitantów, zabiegów, i ogólnie leczenia .
do sanatorium wybieram się prywatnie , ponieważ nie mam czasu czekać na nfz.
proszę o polecenie, nie zależy mi na rejonie, ważne aby pomogło.

Z góry dziękuję.
Tomek P.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Które sanatorium polecacie na rehabilitację kręgosłupa?

Post autor: Felice »

Tomek Wojskowy Busko lub Wojskowy Ciechocinek.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Które sanatorium polecacie na rehabilitację kręgosłupa?

Post autor: Zbigniew- I »

Też polecam Busko ze względu na siarkę, a ona jest (i nie tylko ona) niezbędna przy regeneracji chrząstki stawowej i jąder miażdżystych kręgosłupa. Suplementacja siarką praktycznie do niedawna (3-4 lata) praktycznie nie istniała w naszym pięknym kraju jeśli chodzi o MSM, A DMSO jest do dziś wręcz demonizowane A to szósty pierwiastek w naszym ciele biorący udział w przeszło 2000 reakcji w organizmie. Wszystkie elastyczne połączenia są u nas na bazie mostków siarkowych.Nie licz proszę tylko na cud, że sanatorium Cię uzdrowi. To nie tak.Sanatorium i zabiegi w nim wpływają bardzo pozytywnie na stan zdrowia, ale proces dochodzenia do zdrowia to nie 2-3 tygodnie, gdy pracowałeś lata na jego pogorszenie. To długa i żmudna praca nad odbudową kolagenu w Twoim organizmie i uwodnieniu organizmu. Tego dokonać możesz tylko Ty i nie zrobi tego za Ciebie żaden lekarz, szpital czy sanatorium.
ODPOWIEDZ