Złamana rzepka w kolanie

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Złamana rzepka w kolanie

Post autor: Mila2011 »

Witam wszystkich ,miesiąc miałam założony gips bo podczas upadku złamałam rzepkę w kolanie , teraz mam założoną ortezę,
mam pytanie czy na rehabilitacje taka w szpitalu uzdrowiskowym to lekarz ortopeda sam minie skieruje , bo np.tak musi być po
złamaniu kończyny , czy to ja powinnam poprosić lekarza o takie skierowanie , a jeżeli tak to kiedy po zdjęciu ortezy i rehabilitacji
takiej na miejscu ?
i jak długo się na to czeka , może ktoś z Was miał z takim podobnym przypadkiem do czynienia. :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: Felice »

Mila raczej nikt cię sam nie skieruje tylko trzeba poprosić. Zależy wiele od tego czy byłaś w szpitalu,czy nie. Jaki symbol choroby masz i jakie procedury wykonano. Jeżeli mieścisz się w wykazach na ORO to wtedy bierzesz skierowanie i szukasz miejsca,gdzie zechcą cię przyjąć. Przez NFZ nie wiem jak wygląda sprawa z urazami,musisz też po rozpoznaniu sprawdzić.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: Mila2011 »

Felice ,pogotowie zabrało mnie z domu ,w szpitalu założyli mi gips ,mam symbol S82 ,złamanie rzepki bez przemieszczenia.
za 2 tyg.idę na kontrolę to może zapytam o wyslanie na reh. do szpitala uzdr.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: Mila2011 »

Felice ,pogotowie zabrało mnie z domu ,w szpitalu założyli mi gips ,mam symbol S82 ,złamanie rzepki bez przemieszczenia.
za 2 tyg.idę na kontrolę to może zapytam o wyslanie na reh. do szpitala uzdr.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: Felice »

S 82 jest w wykazie do rehabilitacji w szpitalu uzdrowiskowym. W takim razie to i na ORO będzie się kwalifikować. Już trzeba wziąć skierowanie,bo tak od ręki to nie dostaniesz,pewnie zdążysz spokojnie przetrwać jeszcze czas w ortezie.W moim szpitalu skierowanie na rehabilitację po pobycie dają każdemu wraz z wypisem.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: Mila2011 »

Felice, bardzo Ci dziękuję ,Ty zawsze jesteś dla wszystkich pomocna :kwiat:

juz teraz wiem ,kontrolę mam 13 grudnia t,to od razu poproszę

a jak długo sie czeka w kolejce na wyjazd z takim skierowaniem nfz mazowiecki
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: Felice »

Mila pół roku?
Weź też skierowanie do szpitala na oddział rehabilitacji.ogólnoustrojowej. Jedno jest niezależne od drugiego a tam po urazie możesz dostać się szybciej.ORO masz we wszystkich wojskowych sanatoriach,Krystyna,Włókniarz Busko,MSWiA Krynica,Stanisław Lądek i jeszcze kilka. Możesz sprawdzić w umowach gdzie.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: hipek »

Witam
Na rehabilitację ogólnoustrojową w 23 wszur w Lądku Zdrój czeka się do 3 m-cy,pod warunkiem, od operacji nie minęło więcej niż 3 m-ce.
Skierowanie wysyłasz bezpośrednio do szpitala,lecz musisz pamiętać,że jest ono ważne 1 miesiąc od wystawienia.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: Felice »

Hipek w Lądku jak i w pozostałych czeka się różnie,warunkiem jest że rehabilitacja ma być w okresie do pół roku od operacji lub wypadku. NFZ znów oszczędza bo radykalnie na nowy rok zmniejszył ilość umów na ten rodzaj leczenia. W jednym znanym mi dobrze sanatorium z 10 na dwie w turnusie. Wszystko więc zależy od ilości złożonych skierowań.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Złamana rzepka w kolanie

Post autor: hipek »

Witaj Felice.
Zgadza się,że rehabilitacja musi się odbyć najpóźniej 6 miesięcy od przyjęcia przez szpital skierowania.Dlatego jeżeli oddział rehabilitacji nie jest w stanie wywiązać z tego warunku odsyła skierowanie. Również jeżeli minęło 3 miesiące od operacji skierowanie przechodzi w tryb stabilny i wtedy okres oczekiwania wynosi od 4 do 10 lat.Dlatego też przed wysłaniem skierowania do konkretnego szpitala dobrze jest skontaktować się ze szpitalem i o wszystko wypytać.

Pozdrawiam

Hipek
ODPOWIEDZ