Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
kuracjuszka 2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 16 sie 2011 13:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: kuracjuszka 2011 »

Gdzie polecalibyście wybrać się na dobrze zorganizowany 2 tygodniowy turnus rehabilitacyjny. Myślę o turnusie odpłatnym, ale w ośrodku gdzie prowadzone są również pobyty ze skierowaniem - ujęte w 2 tygodniowe terminy. Ważne, żeby był fajnie zorganizowany, niedrogi, sprawdzony już przez kogoś, żeby dobrze wybrać.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: acik61 »

Bardzo fajne pytanie - jeżeli można to się pod nie podłączam
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: Zosia »

Temat już był taki na forum choć teraz nie mogłam go znaleźć. Turnusy 14 dniowe w sanatoriach nie są jakoś szczególnie organizowane. Przynajmniej w miejscach w których byłam wszyscy czy to osoby z turnusu czy z NFZ uczestniczyli na zasadzie równości w tym co proponował ośrodek. Turnusy w Ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych czy tym podobnych mają swoje programy i są takie bardziej zorganizowane. Mój najlepszy to Kormoran w Kołobrzegu, czy Hyrny teraz ponoć Sośnica w Zakopanem, dwa stopnie niżej Trojan w Lądku i Malwa w Ustroniu. Byłam jeszcze w Agacie w Cieplicach, w Domu Zdrojowym w Szczawnie i w Ance i w kilku innych sanatoriach na turnusach rehabilitacyjnych ale tam byłam jak każdy inny kuracjusz no może z lepszym (jak komercyjni) wyżywieniem. Teraz zarezerwowałam na następny rok w Wojskowym w Krynicy
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: andrzej1955 »

Witam,dorzucę swoje 3-grosze do propozycji- Prywatne Uzdrowisko w Solcu Zdroju-jeden warunek-w ciepłych miesiącach bo wszędzie trzeba dochodzić,cena bardzo przystępna,warunki pobytowe bardzo dobre,zabiegi i rehabilitanci na wysokim poziomie,siarka najlepsza w Europie-byłem i polecam,Pozdrawiam i Dużo Cennego Zdrówka Życzę , Owocnej Rehabilitacji,mam nadzieję że napiszesz co wybrałaś i ocenisz ten pobyt,liczymy na Twoją Opinię :)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: BarbaraB64 »

Witam. Opisywałam w wątku o Sośnicy w Zakopanem Mój pobyt na turnusie rehabilitacyjnym , wybierając turnus warto zastanowić się czy zależy nam na dobrej i fachowej bazie zabiegowej czy raczej na rekreacji . Jeżeli komuś zależy na dobrych zabiegach i wykonywanych przez fachowców to Sośnicę odradzam , tam stawia się na rekreację , baza zabiegowa to czysta prowizorka , zabiegi organizator wykupuje najtańsze i w małych ilościach które wykonują stażyści , królowała tam borowina i krioterapia miejscowa kilka osób na kilkadziesiąt które były na turnusie miało masaże ale wykonywane przez stażystki bądź praktykantki , jak mi powiedziano "organizator wykupił tylko kilkanaście masaży" , można było dokupić sobie masaż wykonywany przez fachowca ale prywatnie , była też gimnastyka grupowa , laser i chyba magnetronic , o innych zabiegach nie słyszałam . Podsumowując , jeżeli wyjeżdżając na turnus stawiamy na fachową rehabilitację to na pewno nie Sośnica lub inne pensjonaty czy hotele gdzie organizowane są turnusy ale raczej sanatoria i uzdrowiska gdzie też takie organizują , takie jest moje skromne zdanie a wybór należy do zainteresowanej osoby . Pozdrawiam :kwiat:
kuracjuszka 2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 16 sie 2011 13:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: kuracjuszka 2011 »

Tak, takie rozdzielenie i oddzielna ocena rekreacji i rehabilitacji jest bardzo poprawna. Ja w roku ubiegłym byłam w "Pomorzu" w Ustce było naprawdę bardzo dobrze, ale górowała rekreacja. Naprawdę starali się aby miło zagospodarować czas w trakcie pobytu. Była tam organizatorka- coś w rodzaju dawnego "K.O." troszczyła się o wszystkich. Zabiegi były wykonywane wg, ilości przewidzianej w ofercie,ale mam porównanie i wiem,że ich jakość była słaba.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: Mazrena »

Potwierdzam poprzedniczkę odnośnie Ustki i Pomorze- :D
Polecam również Kołobrzeg i Posejdon - są turnusy reh i pacjenci z NFZ :) Zabiegi i basen na miejscu , super położenie w pobliżu portu :) :serce:
kuracjuszka 2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 16 sie 2011 13:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: kuracjuszka 2011 »

Kołobrzeg odwiedzam co roku , czasami ze dwa razy, bo blisko. Teraz chcę znaleźć i wybrać dobre miejsce w innej miejscowości.
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: pawel03 »

Zdecydowanie polecam VERANO w Kołobrzegu. Byłem tam rok temu z NFZ, zabiegi są bardzo dobre, jedzenie również. Na miejscu jest również basen solankowy. Wygodne pokoje, dobrze wyposażone - sprzątane codziennie.Jest też kawiarnia z codziennymi tańcami dla chętnych.
Z tego co orientuję się w VERANO mają szeroki wachlarz pobytów komercyjnych.
Na pewno tam wrócę.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne -ze skierowaniem i odpłatne

Post autor: Zosia »

Tak. " Verano" - potwierdzam . Można powiedzieć : w "Pomorzu " dbają o miłe spędzanie czasu bez specjalnych zabiegów a w Verano świetna rehabilitacja bez dbania o dodatkowe atrakcje ale tu każdy sam znajdzie coś dla siebie :)
ODPOWIEDZ