Kręgosłup szyjny

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Kręgosłup szyjny

Post autor: Anka »

Witam
czy ktoś miał wstrzykiwany kolagen w kręgosłup szyjny?

Pozdrawiam
Anka
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Anka »

Witam
a może ktoś coś słyszał na temat takiej kuracji

Pozdrawiam
Anka
Jola34
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 02 paź 2019 21:27
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Jola34 »

Witam! Mam dyskopatię w odcinku szyjnym na dwóch poziomach .Osobiście polecam leczenie manualne kręgosłupa .W dużym skrócie ,polega to na rozluźnianiu mięśni szkieletowych .Co po pewnym czasie daje ulgę w bólu .Ja korzystam z cudownych dłoni dr.Skórki w Lublinie i jestem mu wdzięczna ,bo postawił mnie na nogi .
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Bogutka5 »

Nie słyszałam o kuracji kolagenowej. Mnie wiele lat temu wyciągnęła z kłopotu terapia metodą McKenziego. Dodatkowo laser, prądy. Oraz długoterminowo samodzielne, codzienne ćwiczenia wskazane przez terapeutę. Do dzisiaj mam spokój. Skierowanie do szpitala na operację wyrzuciłam. Tak było u mnie ale leczenie to indywidualna sprawa każdego.
Aniu, życzę powodzenia.
Bogutka
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Anka »

Witam
dziękuję za odzew ja również korzystam z różnych terapii manualnych ostatnio z wisceralnej.Efekty są bo nie muszę poddać się operacji.
O wstrzykiwaniu kolagenu czytałam ,ale chciałam się dowiedzieć czy ktoś z tego korzystał.

Pozdrawiam :kwiat:
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: pawel03 »

Ostatnio lekarz zaproponował mi terapię DBC . Jest to nowość z Finlandii lecz w miejscu gdzie mieszkam jest niedostępna. Ze słów lekarza wynika, że terapia ta daje lepsze efekty niż operacja.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Serdeczne Dzięki Pawle za podzielenie się wiedzą o nowinkach medycznych czy rehabilitacyjnych chroniących Nas przed ingerencją chirurgiczną i usprawniającą Nasze przemęczone kręgosłupy,Powodzenia w Rehabilitacji i Dużo tak Cennego Zdrowia Życzę,Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ