Szpital uzdrowiskowy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Agnes888
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 09 wrz 2016 22:39

Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Agnes888 »

Witam, mam skierowanie do szpitala uzdrowiskowego - kręgosłup. Gdzie jest najlepszy w tym temacie. Będę wdzięczna za pomoc. Sprawa pilna. Pozdrawiam
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Dagna »

Hm a możesz sama wybierać? Koleżanka była na skierowaniach poszpitalnych w Busku w wojskowym i w Ustroniu w Równicy. Oba chwaliła i poprawa po zabiegach była.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: jaga167 »

Dziewczyny podpowiedzcie co robic, czekam na sanatorium, pozostało jeszcze poltora roku czekania ale złamałam reke, mialam operacyjnie skladana w szpitalu. Teraz czeka mnie rehabilitacja chcialabym skorzystac ze szpitala uzdrowiskowego, czy sanatorium poszpitalnego. Co zrobic, jak to załatwic?
przepraszam za pisownie ale reka nieczynna ;) bede wdzieczna za kazda rade. jaga
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Felice »

Jaga musisz sprawdzić czy ICD 10 z wypisu jest w wykazie chorób na leczenie szpitalne.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: jaga167 »

Bardzo dziekuje Felice, niestety nie znalazłam wykazu, o którym piszesz... kilka lat temu po operacji biodra dosłałam do nfz /do złozonego wczesniej i oczekujacego wniosku o przydział sanat./ wypis ze szpitala i otrzymałam za ok miesiac skierowanie do szpitala uzdrowiskowego. Mam nadzieje,ze z reka bedzie podobnie. Ale moze sie myle. Jesli starczy Ci czasu i cierpliwosci do odpowiedzi, to bede wdzieczna. Wiem,ze masz duza wiedze w tych tematach, pozdrawiam.
forumowicz

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: forumowicz »

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 stycznia 2012 roku w sprawie sposobu kierowania i kwalifikowania pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Tam sa kodyy choroby i co może się należeć.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szpital uzdrowiskowy

Post autor: Felice »

Jaga teraz są bardzo okrojone, pewnie ze względu na oszczędności,skierowania szpitalne.
ODPOWIEDZ