Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Holard93
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 15 maja 2020 11:05
Oddział NFZ: Śląski

Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Holard93 »

Witam. Od stycznia jestem na l4 poniewaz mialem wypadek w pracy. W wtorek mialem operacje na rekonstrukcje więzadła ACL i usuniecie wiekoszsci łąkotki. Pracuje na kopalni, wiec moj powrot do pracy nie będzie szybki. Pytanie czy mogle liczyc na sanatorium z ZUSu ? Jaki jest czas oczekiwania w moim przypadku ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Felice »

Myślę że nie tylko z ZUS. Po operacji możesz też skorzystać z pobytu na ORO. Skierowanie najlepiej jakby wystawił szpital , a jeżeli nie to specjalista ortopeda. Wysyłasz do wybranego miejsca i w ciągu pół roku jesteś na rehabilitacji.
Holard93
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 15 maja 2020 11:05
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Holard93 »

A mozesz mi powiedziec co to jest te ORO ? Jestem blady w tym temacie. Szukam teraz tez rehabilitacji na juz i wyglada na to, ze musze isc prywatnie, bo gdzie dzwonie to rehabilitacje z NFZ na pilne to najpredzej wrzesien :(
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Koralik_bis »

Holard93; ORO czyli Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Nie żadne sanatorium tylko oddział szpitalny; szkoda, że nie dostałeś skierowania jak wychodziłeś po operacji ze szpitala, pewnie już byś był po rehabilitacji albo w niedługim czasie byś zaczynał;
Holard93
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 15 maja 2020 11:05
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Holard93 »

Mogę zadzwonić do tego lekarza i zapytac czy wystawi mi skierowanie na ten ORO. Będzie to lepsze niż zwykle rehabilitacje ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Felice »

Na tym pobycie przede wszystkim jest dużo zabiegów. Poproś lekarza, by wypisał ci skierowanie do szpitala ( na takim druku) na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. Osobiście polecam byś je wraz z wypisem ze szpitala wysłał do wojskowego szpitala uzdrowiskowego w Busku Zdroju. Wejdź na ich stronę i tam w zakładce dotyczącej rehabilitacji znajdziesz wszelkie informacje.Dlaczego tam? Bo tam rehabilitanci naprawdę wiedzą co robią.
Ważne tylko by na skierowaniu był ten sam symbol choroby co na wypisie.Zwracają na to uwagę.
Jak chcesz coś wiedzieć jeszcze pytaj.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: jan19557 »

Mnie lekarz wypisał skierowanie od ręki i nawet chciał mnie odstawić od razu do sanatorium karetką ale zgłosiłem się sam następnego dnia w sanatorium. Spytał mnie tylko czy chcę tam jechać. Jednego dnia wypis a następnego już w Nałęczowie. Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.
Holard93
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 15 maja 2020 11:05
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Holard93 »

Znalazłem w Jaworze Beskidzki Zespół Leczniczo Rehabilitacyjny z oddzialem rehabilitacji ogolnoustrojowej typowo po artroskopii, rekonstrukcji więzadeł. Jest bliżej niz Busku Zdroj, bo zaledwie 85 km odemnie. Przyjęcia wznowione od 12 maja. W poniedzialek pojade do doktora zeby mi wypisal skierowanie pod ta placowke. A moge od razu doktorowi dac zaswiadczenie na sanatorium z ZUSu zeby mi wypisal ?
Holard93
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 15 maja 2020 11:05
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Holard93 »

Moj doktor jakos niechętnie mowil o jakiekolwiek sanatorium. Moze byc to ze wzgledu, ze ta klinika robi przeważnie zabiegi i wszystkie rehabilitacje prywatnie ? Pare zabiegow maja na nfz. Ale reszta wszystko platnie. Nawet zmiany opatrunkow. A sa takie czasy, ze nigdzie indziej z nfz tego nie zrobie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium, a rekonstrukcja acl

Post autor: Felice »

Holard wybór miejsca należy do ciebie oczywiście.
Myślę ze możesz poprosić o wypisanie do ZUS od razu,za jednym zamachem będzie.
ODPOWIEDZ