Neurostymulator

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Neurostymulator

Post autor: pawel03 »

Witam forumowiczów.
Być może ktoś z Państwa miał podobny przypadek bądź zetknął się się z nim. Chciałbym ustalić, czy wstawienie neurostymulatora do neromodulacji krzyżowej nie eliminuje z leczenia sanatoryjnego / schorzenie kręgosłupa /. Za pięć dni mam wyjazd do sanatrorum , a tydzień temu zostało wstawione mi to urządzenie. W związku z tym trochę obawiam się czy nie zostanę odesłany z powrotem do domu. Bedę wdzięczny za wszelki odzew.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Neurostymulator

Post autor: Felice »

Paweł pytaj lekarza, nie nas. Ten lekarz co wstawiał powinien wypowiedzieć się . Ja myślę, ze powinieneś zrezygnować z tego wyjazdu, a skierowanie przekwalifikować na szpitalne.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Neurostymulator

Post autor: smuga »

Witaj pawel03 . Masz skierowanie i tam numer do obiektu to dzwoń do ośrodka . Ja też obawiałam się odesłania więc dzwoniłam bezpośrednio i po rozmowie z pielęgniarką i konsultacją z lekarzem ośrodka , powyjaśniałam różne kwestie dotyczące zabiegów . Teraz już zadowolona z pobytu odpoczywam ;) w domku . Pozdrawiam :kwiat:
PiotrKK
Posty: 3
Na forum od: 19 wrz 2021 19:37
Oddział NFZ: Śląski

Re: Neurostymulator

Post autor: PiotrKK »

Witam mam podobny problem, po pierwsze warto mieć na stałe zaświadczenie od neurochirurga co można czego nie można!!!
Żadnych magnesów, laserów itp.
Rezonans tylko do 1,5 tesli!!!
Pozdrawiam
A reasumując to faktycznie mały jest wybór bo sanatoria w 80% mają tylko to czego my nie mozemy :lol:
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Neurostymulator

Post autor: pawel03 »

Dziękuję wszystkim za podjęcie tematu. Pozdrawiam.
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Neurostymulator

Post autor: pawel03 »

Witam ponownie.
Moje obawy okazały się niepotrzebne. Jestem aktualnie w VERANO w Kołobrzegu, podczas przyjęcia lekarz dobrał odpowiednie zabiegi mając na uwadze wstawiony nie tak dawno neurostymulator. Ze zdjęciem szwów też nie było problemów. Dzisiaj dostałem skierowanie do szpitala w Kołobrzegu - a taksówka w tym celu na koszt sanatorium zawiozła mnie i przywiozła z powrotem. Muszę przyznać, że autentycznie w tym sanatorium dbają o kuracjusza.
ODPOWIEDZ