na kregosłup tylko rower!

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: ANDY12345 »

Proszę państwa a nikt Wam nie mówił że nasza sylwetka powinna być w pionie bo wtedy jest równomierny nacisk na krążki a przy schorzeniach mamy zwyrodnienia i różne inne zmiany które przy pochyleniu szybko dają znać najczęściej bólami. W jakiej pozycji jeździcie ? czy jak leżycie płasko to przestaje ? Parę lat temu gdy przestałem pracować (budowa) zaczęły się u mnie drętwienie palców u rąk przy myciu naczyń gdzie pozycja była lekko pochylona i lekarz stwierdził zwyrodnienia i zapisał zastrzyki z wit. B. Po pewnym czasie drętwienia zaczęły ustępować. Staram się wzmacniać mięśnie pleców bo one wszystko trzymają a można robić je w domu (to moja sugestia a nie zalecenie np. leżąc podnosić obie nogi na wysokość kilkunastu centymetrów i przytrzymać) każdy rehabilitant powie jakie można bo są różne schorzenia i nie wszystkie można wykonywać. Po drugie zacząłem chodzić na masaże całego kręgosłupa też mi pomaga ale wiele zależy od masażysty i co najważniejsze wyprostowana postawa zwłaszcza przy siedzeniu oglądaniu tv. zachowujmy kąt prosty między tułowiem a nogami i nie jeździmy wyczynowo a dla relaksu. Także dietka nadwaga robi swoje. Pozdrawiam i życzę zdrówka an :)
ODPOWIEDZ