chondropatia kolan

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: chondropatia kolan

Post autor: ibizka wielkopolska »

W czwartek idę na zastrzyki. Zdecydowałam się i zobaczymy co z tego wyniknie. Podzielę się na forum.
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: chondropatia kolan

Post autor: Asik »

Ibizko,
będę wdzięczna za informacje.
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: chondropatia kolan

Post autor: ibizka wielkopolska »

Asik przepraszam ale to w piątek , a nie jak podałam w czwartek ;)
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: chondropatia kolan

Post autor: ibizka wielkopolska »

Asik nici z tematu. Pomyliłam terminy na wizytę. Faktycznie miała być w czwartek , ja pojechałam w piątek. Teraz będę czekać w kolejce.
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: chondropatia kolan

Post autor: ibizka wielkopolska »

Dwa zastrzyki przyjęte. Na daną chwilę nie potrafię ocenić czy jest lepiej. Może po trzecim zastrzyku będę bardziej zdecydowana w ocenie. W myśl zasady, ża jak nie zaszkodzi to może pomoże :lol:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: chondropatia kolan

Post autor: sztani »

Na pewno Ibizka mniej w portfelu. Mi też proponowano zastrzyki ale rehabilitacja i pomogło.Moim skromnym zdaniem zastrzyki nie dla każdego. Lekarze polecaja nawet dano mi telefon bo taniej. No ale Ty nie musisz się ze mną zgodzić . Pozdrawiam Co do lekarzy to polecając mają z tego też jakąś kasę bo przecież pielęgniarka takiego zastrzyku nie robi :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: chondropatia kolan

Post autor: ibizka wielkopolska »

Zdecydowanie pomogło. Nie spektakularnie ale na pewno widocznie. Nie chrupie, czuć ,że jest smarowanie i nie boli. Teraz pozostaje tylko schudnąć i już będzie ok. ;)
Awatar użytkownika
Weronika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 13 sie 2012 12:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: chondropatia kolan

Post autor: Weronika »

Witam,
Ja choruję na chondropatię kolan, w 2012r. miałam artroskopię jak na razie na jedno kolano. Mam wiele schorzeń, ale głównie do sanatorium jeżdżę na chondropatię, ponieważ potrzebna jest ciągła rehabilitacja, także wystawiają skierowania.
Jeśli chodzi o zastrzyki - również miałam proponowane, ale one to trochę pic na wodę. Przyjmowały dwie osoby w mojej rodzinie i pomagały dopóki były podawane, po pewnym czasie problem wracał.

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: chondropatia kolan

Post autor: Ida »

Wzięłam serię zastrzyków z kwasem hialuronowym (Synocrom 1%) i po miesiącu nie czułam poprawy, ale teraz po 2 miesiącach jest widoczna, prostuję kolano i o wiele mniej boli. W przyszłym tygodniu zaczynam serię na drugie kolano, bo teraz ono jest w o wiele gorszym stanie. Najtaniej można je kupić w aptekach internetowych - 56 -70 zł, nawet z opłatą za kuriera wychodzi taniej niż w aptece.
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: chondropatia kolan

Post autor: bebe14 »

Witam ja miałem artroskopie na to wielopunktowe podskórne i operacyjne nawiercanie rzepki i nawet jest dobrze już 13 rok dopiero teraz po operacji biodra zaczęły mi się odzywać kolana nawet nie te operowane tylko to co ma wstawione endoprotezę w biodrze Na razie nawet nie mam jak się tym zajać bo musze dojeść do siebie po operacji biodra które miałem niecałe 3 miechy temu i zajać się drugim biodrem które też będzie czekać na operacji ale co to artroskopii kolana niema się czego bać
ODPOWIEDZ