Papierosy i nie tylko

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: medi »

Słoneczko niewątpliwie masz rację ale ...wszyscy jesteśmy dorosłymi ludźmi i dokonujemy własnych wyborów :twisted: :evil: A swoją drogą Hipster strasznie zrzędził o to palenie przed sanatorium .Oki ,palacze nie powinni palić tam ale ...wobec tego gdzie :?: Jestem palaczem okazyjnym w sumie nie cierpię gdy nie palę ale wkurza mnie ograniczanie mojej wolności wyboru :evil: Dlaczego w sanatoriach nie ma "palarni" , :?: Co to odwyk jakiś czy co :?: Co to za wyganianie z budynku na dymka w trakcie mrozów :?: :evil: :evil: :evil: Jak taki jeden z drugim pół życia palił to raptem z powodu pobytu w sanatorium nie rzuci :evil: :evil: :evil: A gdzie jakieś równouprawnienie co :?: Czy nie można wypracować jakiś kompromisów :?: Daj człowieku jeden z drugim żyć a nie od razu obóz koncentracyjny albo pluton egzekucyjny :( :( :(
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: Fionka »

W Sopockim Lesniku , Naczelna pigula nawet na elektronika nie pozwolila.Upierdliwe paniusie na skarge chodzily , ze im dym na puder szkodzi.Ludzie na dole na lawkach palili a paniusiom na trzecim pietrze przy zamknietych oknach dym sie wdzieral ale tylko wtedy gdy glosy uslyszaly.Dzwieki ludzkie widac dym papierosowy wysoko niosa a smiech to juz w tempie expresowym.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: medi »

W Kołobrzegu się nie czepiali ,nawet papielnica była na korytarzowym balkoniku ale ....ziąb jak diabli wiatr dymał .To ja tak zapytam delikatnie czy to nie jest szykanowanie palących :?: :evil: :evil:
forumowicz

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

Dymek papierosowy zawiera nie tylko uzależniającą nikotynę, ale również ponad 5000 różnych substancji, które negatywnie wpływają na ludzki organizm, w tym: toksyczny formaldehyd, cyjanowodór, amoniak i tlenki azotu, rakotwórczy fenol, krezol czy chlorek winylu, aktywizujący nowotwory indol i karbazol, a nawet radioaktywny polon czy mocno trujący arsen :idea:
Nie chcę tego wdychać świadomie i nie chcę tego wdychać jako bierny palacz :!:
W uzdrowiskowym sanatorium oczekuję czystego powietrza wewnątrz i na zewnątrz budynku.
Proste?
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: Nutka »

Kakaowcu....Otaczające środowisko, to znaczy powietrze, woda, gleba,
a w związku z tym również pożywienie są w coraz większym stopniu zanieczyszczone przez skutki działalności człowieka,
czyli przemysłowe ścieki i wyziewy, motoryzację oraz stosowane w rolnictwie pestycydy.
Na te czynniki, człowiek jest narażony stale( pestycydy w wodzie i żywności)
Całe te świństwa znacznie przewyższają ilością skład naturalny powietrza.
Nawdychaj się tego zdrowego powietrza ,pojedz tego co Ci zakażona gleba urodzi i bądż zdrów i miej oczekiwania
Całe to szambo jest dużo gorsze i bardziej szkodliwe niż dym papierosowy......
I jak tu się mają Twoje oczekiwania od rzeczywistości.
Proste :?:
forumowicz

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

danusia64 pisze: Otaczające środowisko, to znaczy powietrze, woda, gleba,
a w związku z tym również pożywienie są w coraz większym stopniu zanieczyszczone przez skutki działalności człowieka, czyli przemysłowe ścieki i wyziewy, motoryzację oraz stosowane w rolnictwie pestycydy.
No to przestańmy w końcu zaśmiecać Ziemię. Od nas to zależy, nie od kogoś innego
Nie trują jacyś tam, tylko my sami trujemy. Czas przystopować. Jednym z takich sensownych kroków prowadzących do oczyszczenia środowiska i człowieka jest ograniczanie palenia papierosów.
Da się zrobić :o :idea:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: Nutka »

Oj Obywatelu czy Kakaowcu czy Hipsterze czy jak Ci tam.........trudno za tym nadążyć ;)
Zróbmy pstryk palem i zmieniajmy całą ludzkość ...świat....przemysł i kosmos też.....a co....i zmieńmy świat....będziemy oddychać samym zdrowiem :roll:
Da się :?: .....pewnie że tak ....to przecież pikuś ;)
forumowicz

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

danusia64 pisze: Zróbmy pstryk palem i zmieniajmy całą ludzkość ...świat....przemysł i kosmos też.....a co....i zmieńmy świat....będziemy oddychać samym zdrowiem :roll:
Da się :?: .....pewnie że tak ....to przecież pikuś ;)
Oczywiście, że się da. Trzeba tylko chcieć i mieć w sobie duuużo czystości.
Tak, tak, krajanko :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: medi »

Kaowiec pisze:Dymek papierosowy zawiera nie tylko uzależniającą nikotynę, ale również ponad 5000 różnych substancji, które negatywnie wpływają na ludzki organizm, w tym: toksyczny formaldehyd, cyjanowodór, amoniak i tlenki azotu, rakotwórczy fenol, krezol czy chlorek winylu, aktywizujący nowotwory indol i karbazol, a nawet radioaktywny polon czy mocno trujący arsen :idea:
Nie chcę tego wdychać świadomie i nie chcę tego wdychać jako bierny palacz :!:
W uzdrowiskowym sanatorium oczekuję czystego powietrza wewnątrz i na zewnątrz budynku.
Proste?
A wiesz co mnie obchodzi to co tam jest trującego :?: :evil: :evil: Nic a nic (delikatnie mówiąc ).Nie mam zamiaru nikomu puchać prosto w twarz ,oczekuję palarni ,żeby człowiek z godnościom mógł oddać się w szpony nałogu i nic nikomu do tego .Nie jestem dzieckiem żeby mnie pouczać ,palę świadomie i nie mam zamiaru ukrywać się z tym za winklem :evil: :evil: :evil:
forumowicz

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

Dobry wieczór ;)
Jako palacz bardzo długoletni muszę się czasami dostosować do panujących warunków ,akurat na tapecie mamy sanatoria więc powiem tak ,nie mam wpływu gdzie kierownictwo ustawi akurat popielniczkę ,jeśli akurat przy drzwiach to na pewno nie będę jej przenosił nigdzie dalej ,ale jeśli każą mi palić dużo dalej to się dostosuję .W końcu te dwa lub trzy tygodnie wytrzymam z takimi zaostrzonymi przepisami.
Tak na prawdę to czasem właśnie nie palący lubią postać z nami bo poobiedni dymek to także okazja do rozmów i żarcików.
Wiem o szkodliwości palenia ale póki co jeszcze żyję i nie zastanawiam się co faktycznie upchnęli mi do papieroska ,ważne że mi smakuje.
Potrafię uszanować tych co nie palą i tam gdzie faktycznie uważam że będę przeszkadzał najnormalniej w świecie wychodzę sobie na dymka.

Obywatel mówi że da się wszystko zmienić i potrzebna jest własna czystość.Nie mam sobie do zarzucenia osobistej higieny i tak jak mówi Medi nie bucham nikomu prosto w twarz.
A jak trzeba to sobie do buzi jakiegoś tik -taczka i mogę prowadzić rozmowy.
Skoro jednak tak bardzo chcesz oczyścić świat (co jest rzeczą absurdalną i niewykonalną -za duże pieniążki za tym stoją )to może zacznijmy od likwidacji smogu przemysłowego i smrodu spalin samochodowych.Tylko co na likwidację tychże powiedzą potentaci przemysłu i gdzie upchniesz wszystkich ludzi którzy przy tym stracili by jedyne środki do życia.
Pewnych rzeczy nikt nie jest w stanie powstrzymać i trzeba się z tym pogodzić.
Dlatego ten mały papierosek nie czyni aż takiego spustoszenia jakie nam się wmawia.

Pozdrawiam serdecznie palących i niepalących :)
ODPOWIEDZ