Zasady ZUS do schorzenia - dróg odechowych.

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Zasady ZUS do schorzenia - dróg odechowych.

Post autor: zbigniew165 »

W chwili obecnej jestem w Ustroniu-Równicy na oddziale pulmonologi ZUS. Jeżeli ktoś szuka informacji o astmie leczonej w sanatorium, to zapraszam do tematu "Oceń Sanatorium" Ustroń-Równica.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Zasady ZUS do schorzenia - dróg odechowych.

Post autor: zbigniew165 »

Jakoś nikt nie pisze w tym temacie o wyjazdach z ZUS na pulmonologię. Ponieważ wróciłem z takiego pobytu w Ustroniu, to, już na ten temat trochę wiedzy posiadam.
Niania wczaśniej zadała pytanie, jaki wypis by dostała po takim pobycie. Na wypisie, który ja dostałem i inni, a widziałem cztery takie wypisy lekarz prowadzący napisał, cytuję:" przeciwwskazana praca wymagająca wysiłku fizycznego". Innych przeciw wskazań nie ma wypisie.. Wniosek kierowałem do ZUS sam oczywiście pracując. Zamierzam składać następny wniosek w listopadzie lub później, żeby trafić w wyjazd wiosną i wiem, że mogę liczyć na wyjazd do Ustronia lub do Wieńca. Mam astmę oskrzelową, alergiczną. Nie polecam pobytu w Ustroniu w porze zimowej. Powietrze nie bardzo czyste, mroźne, ostre i potrzeba dużo wysiłku w podchodzeniu z miasta do sanatorium Równica. Dużo zachorowań na anginę i przeziębień, czego osobiście doświadczyłem.
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zasady ZUS do schorzenia - dróg odechowych.

Post autor: Buntownik »

Zbyszku czy w 2018 byłeś na 2 turnusach sanatoryjnych z ramienia ZUS?Pytam bo tak naprawdę myślałem że na takim sanatorium z zusu można być raz w roku kalendarzowym.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zasady ZUS do schorzenia - dróg odechowych.

Post autor: sztani »

Mimo że zadałeś pytanie Zbyszkowi to spróbuję odpowiedzieć byłem dwa razy w roku na turnusie z ZUS okres pomiędzy to 7 miesięcy ( dwa razy tak się złożyło ostatni jeden po 6 miesiącach po operacji kregosłupa) jeśli jest taka potrzeba a orzecznik ją potwierdzi to jak najbardziej nie ma przeszkód. Z tego co czytam na forum to wiele osób korzystało z takiego dobrodziejstwa :) :) na drogi oddechowe byłem w tym roku w kwietniu i jadę w przyszłym roku 2019
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Zasady ZUS do schorzenia - dróg odechowych.

Post autor: henrys66 »

Chcę zapytać czy są osoby które otrzymały skierowanie na rehabilitację z ZUS-u po operacji zatok (przewlekłe zapalenie zatok).Jeżeli ktoś korzystał to z jakich ośrodków ? Bo na chwilę obecną to ZUS podaje Ustroń, Wysowa i Wieniec.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zasady ZUS do schorzenia - dróg odechowych.

Post autor: sztani »

I takie ośrodki są nie ma innych .Podczas mojego pobytu w Ustroniu było lika osób po operacji przegrody i zatok.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Zasady ZUS do schorzenia - dróg odechowych.

Post autor: henrys66 »

Ok. Dziękuję tak też myślałem spróbuję w styczniu złożyć wniosek.
ODPOWIEDZ