układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
TheCrow
Posty: 3
Na forum od: 28 wrz 2019 09:49
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Post autor: TheCrow »

Witam

20 lat temu jeden jedyny raz wyjechałam do sanatorium z dofinansowaniem więc nie mam doświadczenia w tej kwestii. Od tamtej pory w styczniu tego roku poprosiłam lekarza o sanatorium - wniosek został wysłany i przyszło pismo, z którego wynika, że będę czekała około 2 lat! Byłam w szoku, że tak długo. Znalazłam to forum i czytam, że Wy czekacie bardzo krótko - jak Wy to robicie? Zaniemogłam ostatnio, okazało się, że skleja mi się płuco - jest zagrodzenie, że będzie obumierać. Jestem chora na astmę. Panicznie się wystraszyłam i zastanawiam jak mogę to zahamować - komercyjna rehabilitacja jest droga dlatego pomyślałam o sanatorium. Jest jakaś szansa żeby tą kolejkę przyspieszyć?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Post autor: sztani »

witaj na forum. Są różne formy wyjazdu z NFZ co jak piszesz czekasz 2 lata i ZUS na turnus rehabilitacyjny .tu warunek musisz pracować i muszą być odprowadzane składki do ZUS .Jeśli nie pracujesz lub jesteś emerytem taka forma ci nie przysługuje. Możesz być emerytem i pracować ale skladki są ważne możesz też być na rencie iteż z takiego turnusu skorzystać . Proponuję wejść w sprawy formalne naszego forum a tam są działy które mogą ciebie zainteresować Musisz wypełnić specjalny druk który jest na stronie ZUS zanieść do lekarza nawet rodzinnego on wypisze co Ci dolega wysyłasz lub zanosisz do ZUS(może być najbliższy Ci Inspektorat ) czekasz na komisję i w wypadku pozytywnej decyzji w ciągu 6 miesięcy jedziesz./ Obecnie są trzy ośrodki. Wysowa Biawena , Ustroń Równica i Wieniec Jutrzenka tu kieruje ZUS. Pozdrawiam :) :)
TheCrow
Posty: 3
Na forum od: 28 wrz 2019 09:49
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Post autor: TheCrow »

Dziękuję Ci dobry Człowieku :) Pracuję, a do emerytury jeszcze daaaaleko! Właściwie to jestem w połowie drogi. Właśnie zapoznałam się z programem prewencji rentowej ZUS - nie miałam o tym pojęcia, wydrukowałam sobie nawet mapkę i przechodzę do działania :D Ciekawę czy mogę się starać o tą prewencję jak już jestem w kolejce z NFZ. Bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum. A tak szybka odpowiedź normalnie wprawiła mnie w dobre samopoczucie.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Post autor: sztani »

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego i działa niezależnie . oby turnusy się nie pokryły. ale w Twoim wypadku jest to niemożliwe . Powodzenia w załatwianiu . Dużo osób tego nie wie ,że ZUS wysyła a na drogi oddechowe są dobre ośrodki . Sam Korzystam więc wiem. :) Dodam ,że turnus z ZUS jest za darmo jeśli nie liczyć opłacanych skladek można na L4 i w urlopie jechać .
TheCrow
Posty: 3
Na forum od: 28 wrz 2019 09:49
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Post autor: TheCrow »

No jeśli jedno z drugim nie koliduje to tym bardziej składam wniosek do ZUS-w poniedziałek pójdę do lekarza. W między czasie przeczytałam jak mówiłeś ten wątek formalny i doczytałam się, że lekarze na komisji bardzo źle traktują pacjentów-trochę to odstrasza niemniej jednak zobaczę sama A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć co to są te zwroty?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Post autor: sztani »

tym akurat się nie martw. Wszędzie są ludzie i ludziska. Różnie piszą ale jeżdżą . :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Post autor: zbigniew165 »

Może ja ci odpowiem na pytanie co to są zwroty. Jak jedziesz z NFZ, to możesz przyspieszyć sobie wyjazd i dzwonić o zwroty do swojego NFZ. Są to skierowania, które ktoś zwrócił do NFZ, bo mu nie odpowiadał termin wyjazdu lub z innej przyczyny. Jeżeli jedziesz pierwszy raz z NFZ do sanatorium, to powinnaś już dzwonić do NFZ, i prosić o taki zwrot. Ja również mam astmę i jeżdżę do sanatorium z pulmonologi z NFZ. Z ZUS byłem tylko raz na astmę w Ustroniu /sanatorium miłości/ i czekałem na wyjazd 3 miesiące. Teraz tylko z NFZ i właśnie biorę zwroty nad morze.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: układ oddechowy z ZUS, terminy, oczekiwanie.

Post autor: sztani »

Jak na razie nie ma umowy z Rownicą w Ustroniu na przyszły rok dla ddechowcow .jest konkurs i wiadomo będzie w końcu listopada
ODPOWIEDZ