Mam Astme

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
jou400
Posty: 2
Na forum od: 21 sie 2018 09:58
Oddział NFZ: Mazowiecki

Mam Astme

Post autor: jou400 »

Witam, wybieram się do szkoły na ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie na mechanika samochodowego, wczoraj kolega uświadomił mi,że jak choruje na astmę to mogę mieć problemy z wykonywaniem zawodu? Czy to prawda jest ?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Mam Astme

Post autor: zbigniew165 »

Jou400 najlepiej zapytaj lekarza specjalistę od chorób płuc czyli pulmonologa. Nie podałeś co to za astma i jakie masz objawy. Moim zdaniem nie powinna cię dyskwalifikować do pracy mechanika. Sam byłem mechanikiem maszyn budowlanych ale wtedy nie miałem astmy. Nie wiem w czym miała by przeszkadzać leczona astma przy wykonywaniu tego zawodu.
jou400
Posty: 2
Na forum od: 21 sie 2018 09:58
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mam Astme

Post autor: jou400 »

zbigniew165 pisze: 21 sie 2018 17:11 Jou400 najlepiej zapytaj lekarza specjalistę od chorób płuc czyli pulmonologa. Nie podałeś co to za astma i jakie masz objawy. Moim zdaniem nie powinna cię dyskwalifikować do pracy mechanika. Sam byłem mechanikiem maszyn budowlanych ale wtedy nie miałem astmy. Nie wiem w czym miała by przeszkadzać leczona astma przy wykonywaniu tego zawodu.
Byłem u lekarza i powiedział, że jestem w błędzie.
forumowicz

Re: Mam Astme

Post autor: forumowicz »

tylko się cieszyc . Astma dzisiaj nie jest specjalnym ograniczeniem w wykonywaniu zawodów , chociaż dla niektórych jest przeciwwskazaniem :mrgreen:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Mam Astme

Post autor: zbigniew165 »

Witam. Proponuję chorującym na dolne drogi oddechowe przeczytanie artykułu w dzisiejszym Fakt 24 na internecie, jak wypowiada się minister PIS o umieralności Polaków z powodu smogu. Jest tam też wzmianka, że nawet w uzdrowiskach ludzie umierają z powodu smogu. Teraz wiadomo, dlaczego Ustronie-Równica nie ma kontraktu na oddechówkę z ZUS. Od mojego pobytu z ZUS w tym uzdrowisku w miesiącu styczniu 2018 r odradzam wszystkim znajomym chorującym na dolne drogi oddechowe kurację w tym uzdrowisku. Ten artykuł i ta wypowiedź ministra dowodzi, że miałem rację, a co niektórzy na forum mnie krytykowali, że nie lubię Ustronia, a tam jest tak atrakcyjnie. Dziękuję za te atrakcje, przeżyłem, nie polepszyłem, a wręcz odwrotnie stanu swojego zdrowia przy pobycie 24 dni. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mam Astme

Post autor: GIENIA »

Ten cały Ustroń , to powinien stracić status uzdrowiska ..... leczenie smogiem :shock: :evil: szczególnie astmy ... i pobieranie tzw, opłaty klimatycznej :evil: :shock:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Mam Astme

Post autor: zbigniew165 »

Gienia jestem takiego samego zdania, ale narażamy się tym stwierdzeniem wszystkim fanom Ustronia, a jest ich bardzo dużo na naszym forum, bo podobają im się atrakcje Ustronia. Pozdrawiam :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Mam Astme

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Ponieważ od kilku lat mam stmę wyjeżdżam często nad morze, żeby oddychć czystym morskim powietrzem.
W chwili obecnej pracuję w ośrodku wczasowym w Mrzeżynie 200 m od plaży.
Załączam na razie dwie fotkiz dzisiejszej wizyty na plaży
Załączniki
20230404_181012.jpg
20230404_181051.jpg
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Mam Astme

Post autor: zbigniew165 »

Nie wiem, czemu nie wyszły w pionie :?:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mam Astme

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Proszę
Załączniki
20230404_181051~2.jpg
ODPOWIEDZ