ASTMA.

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: ASTMA.

Post autor: Gosia43 »

Witam wszystkich astmatyków :kwiat: poczytała sobie troszkę tu :) ale nie będę się rozpisywać na temat astmy powiem krótko ;) astmy są różne i każdy organizm ją inaczej toleruje ;) I inaczej lekarz podchodzą do leczenia każdego przypadku ;) są na podłożu genetycznym..powikłaniach choroby nie doleczonej... alergia na różnego rodzaju uczulenia... wysiłkowa...oskrzelowa ...rozedmy płuc...A spirometrię robimy nie po lekach bo wychodzą błędne wyniki... ;) ;) ;) zwracam się do sinobrody :kwiat: Ciesz się że masz wspaniałe wyniki i tylko Alvesco a nie inne szkodliwe dla organizmu leki....życzę zdrówka wszystkim
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ASTMA.

Post autor: Hana51 »

Dziś Światowy Dzień Astmy i Alergii :!:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ASTMA.

Post autor: Felice »

Nie chcę ani święta,ani astmy,ani alergii :roll:
Awatar użytkownika
Ida
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 217
Na forum od: 21 sie 2010 11:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 13

Re: ASTMA.

Post autor: Ida »

No, to ja dzisiaj świętuję, bo mam jedno i drugie :lol:
Awatar użytkownika
Hana51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 469
Na forum od: 09 sty 2015 22:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ASTMA.

Post autor: Hana51 »

Ida pisze:No, to ja dzisiaj świętuję, bo mam jedno i drugie :lol:
To witam w klubie!
Awatar użytkownika
kociu
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4004
Na forum od: 24 sty 2013 18:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ASTMA.

Post autor: kociu »

Witam wszystkich asmatyków :? :?
Przyplontało się to ustrojstwo niedawno :( :(
jestem jeszcze zielona jak z tym żyć :shock: :shock:
jestem niecałe 2 tygodnie po szpitalu i zaraz idę ponownie na powtórne badania :( :(
proszę napiszcie czy mogę gdzieś wyjechać po szpitalu czy nie :? :?
i inne wiadomosci najlepiej na pw 8-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ASTMA.

Post autor: ewasz »

Kociu, szkoda że szpital nie dał Ci wniosku na leczenie uzdrowiskowe. Myślę, że kto jak kto to właśnie oni powinni to zrobić. No ale ...... heh.

Myślę, że jak lekarz podstawowej opieki zdrowotnej wypisze Ci wniosek i podłączysz wypis ze szpitala to NFZ szybko Cię wyśle gdzie trzeba :)
Powodzenia, pozdrawiam :serce: :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: ASTMA.

Post autor: Zosia »

Kociu piszesz, że wybierasz się ponownie do szpitala na badania przypilnuj więc wniosku, jeśli Ci nie dadzą niech wypisze wniosek lekarz ale nie rodzinny tylko pulmunolog z dołączonym wypisem ze szpitala -powinnaś dostać pobyt w szpitalu uzdrowiskowym. U mnie 12 lat temu zauważyłam coś nie tak. Leczyłam się ok. 1,5 roku dość intensywnie a teraz nie biore nic chyba że przy jakichś przeziębieniach . Jeżdżę profilaktycznie do sanatorium i na turnusy reh. i jest ok. Najważniejsze aby rozpoznanie nastąpiło możliwie najwcześniej. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę . :)
karo33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 21 lut 2017 09:35
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ASTMA.

Post autor: karo33 »

Podpowiadałabym inhalatory od polskiej firmy Sanity. Sama używam w mieszkaniu aktualnie modelu Baby Sanity. Kupiłam dla synka, ale chyba częściej od niego sama używam. Łatwo się to wszystko podłącza, włącza i obsługuje. Mała waga, mały rozmiar, ale lek podaje bardzo sprawnie nie bucząc i drżąc przy tym za mocno. Wiem, że przy inhalatorach często hałas jest problemem, tutaj nie mam z tym kłopotu.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ASTMA.

Post autor: zbigniew165 »

Nie reklamuj jakiejś firmy z inhalatorami tylko napisz, w jakim sanatorium najlepiej leczyć astmę oskrzelową wysiłkową. Reklamę niech firma zamówi sobie w mediach. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ