Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
DANIELA
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 235
Na forum od: 09 kwie 2014 20:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: DANIELA »

Polecam isla -cassis ,łagodzi suchy kaszel i chrypkę .Do kina do teatru do samochodu ,wszędzie gdzie jest klimatyzacja .Dla mnie jedyny ratunek.
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: hala5102 »

DANIELA pisze:Polecam isla -cassis ,łagodzi suchy kaszel i chrypkę .Do kina do teatru do samochodu ,wszędzie gdzie jest klimatyzacja .Dla mnie jedyny ratunek.
Dziękuję za podpowiedź :kwiat: . Pozdrawiam :)
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: mariolaa »

Na zanikowy nieżyt błony śluzowej gardła ja też biorę wyciąg z porostu islandzkiego tylko że w syropie "syrop islandzki"i też odczuwam ulgę, łagodzi objawy. DANIELA dzięki, że napisałaś bo nie wiedziałam, że ten wyciąg jest również w tabletkach, po prostu łatwiejsze w użyciu, np. w podróży. Brałam też wcześniej różne specyfiki ale teraz ostatnio zaleciła mi to moja laryngolog, a mam przeciwwskazania do bardzo dużo leków. Od czasu do czasu rozgryzam również witaminę w kapsułach A+E. popijam zaparzone siemie lniane. Dodam jeszcze, że nie należy brać żadnych tabletek do ssania wysuszających gardło bo to jeszcze więcej podrażnia a następnie zwiększa ból. Tej przypadłości już zupełnie nie wyleczymy ale przynajmniej złagodzimy jej objawy. Pozdrawiam.
DANIELA
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 235
Na forum od: 09 kwie 2014 20:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: DANIELA »

Cieszę się że mogłam pomóc .Pozdrawiam
DANIELA
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 235
Na forum od: 09 kwie 2014 20:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: DANIELA »

Wieczorem proponuje szklaneczkę naparu z szałwii ,łagodzi podrażnienia całego dnia :)
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: hala5102 »

mariolaa pisze:"... Od czasu do czasu rozgryzam również witaminę w kapsułach A+E. popijam zaparzone siemie lniane..."
Ktoś mi kiedyś tak powiedział, że kapsułki dobrze jest rozgryzać. Zapytałam o to swoją lekarkę. Zaczęła się śmiać i powiedziała, że nie ma takiej potrzeby, że nie ma to żadnego znaczenia. Od tej pory połykam je w całości.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: Suzen »

mariolaa pisze:Na zanikowy nieżyt błony śluzowej gardła ja też biorę wyciąg z porostu islandzkiego tylko że w syropie "syrop islandzki"i też odczuwam ulgę, łagodzi objawy. DANIELA dzięki, że napisałaś bo nie wiedziałam, że ten wyciąg jest również w tabletkach, po prostu łatwiejsze w użyciu, np. w podróży. Brałam też wcześniej różne specyfiki ale teraz ostatnio zaleciła mi to moja laryngolog, a mam przeciwwskazania do bardzo dużo leków. Od czasu do czasu rozgryzam również witaminę w kapsułach A+E. popijam zaparzone siemie lniane. Dodam jeszcze, że nie należy brać żadnych tabletek do ssania wysuszających gardło bo to jeszcze więcej podrażnia a następnie zwiększa ból. Tej przypadłości już zupełnie nie wyleczymy ale przynajmniej złagodzimy jej objawy. Pozdrawiam.
Bardzo dobre wskazówki :kwiat:
Moja laryngolog też mówiła mi o rozgryzaniu witaminy A+E i o tabletkach isla -cassis.To ma pomóc w dolegliwościach.
Dobrze,że nasi specjaliści są zgodni w zalecaniu medykamentów. :)
Pozdrawiam :)
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 327
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: sinobrody »

Witam. Pozwolę sobie nieco uzupełnić moje wcześniejsze wypowiedzi odnośnie nieżytu krtani, nadmiaru flegmy itd.
Dotarłem do informacji, że generalnie wszystkiemu jest winien nadmiar FLEGMY, którą należy usunąć z organizmu,
wyczyścić organizm. Zanim do tego przystąpimy powinniśmy ograniczyć spożywanie produktów powodujących
produkowanie śluzu, flegmy. W skrócie są to: białe pieczywo, mleko i jego przetwory, miód na ciepło (np. słodząc herbatę),
produkty głęboko smażone w tym mięso wieprzowe, cukier biały.
Organizm oczyszczamy poprzez: picie wywaru z szałwii 2-3 razy dziennie posłodzonej miodem, tabletki musujące z witaminą C 2 razy dziennie,
chlorek magnezu i krople z Oregano oil. Krople pijemy (2-3 krople) 2 razy dziennie najlepiej z jakimś sokiem, kompotem lub herbata, możemy również takim roztworem płukać jamę ustną i robić inhalacje. Do inhalacji ja stosuję sól iwonicką i jedną kroplę oregano ponieważ jest bardzo ostre i gdy zastosowałem 3 krople to silnie podrażnia krtań.
Stosuję tą metodę dopiero od kilku dni i wprawdzie chrząkania jeszcze się nie pozbyłem, ale zauważyłem znaczne zmniejszenie flegmy i w związku z tym już mam lepsze samopoczucie. pozdrawiam i życzę udanej kuracji. :D
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: serendipity »

sinobrody pisze:Witam. ...powinniśmy ograniczyć spożywanie produktów powodujących produkowanie śluzu, flegmy. W skrócie są to: białe pieczywo, mleko i jego przetwory, miód na ciepło (np. słodząc herbatę), produkty głęboko smażone w tym mięso wieprzowe, cukier biały.... :D
Wielkie dzięki za ten temat, ale co powiesz na to, że nie jadam kupnego pieczywa (piekę swój chleb żytni na zakwasie), miód i mleko tylko zimą w chorobie, nie smażę w głębokim tłuszczu, w ogóle nie używam cukru (teraz jedynie do przetworów)?
Moim zdaniem dieta (żarcie) nie ma z tym nic wspólnego.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 327
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Przewlekły nieżyt gardła/krtani

Post autor: sinobrody »

Możliwe, że masz rację. Przecież ja tego nie wymyśliłem, a jedynie przekazałem.
Kto inny to wymyślił, ale jeszcze zanim dotarłem do tych informacji sam spostrzegłem,
że gdy spożywałem twaróg, piłem mleko to nasilały mi się dolegliwości.
Druga sprawa to taka, że mieszkam w parszywym klimacie, bardzo zanieczyszczonym i w moim przypadku
to pewnie ma również niebagatelne znaczenie. Pomaga mi bardzo górskie powietrze (Szczawnica) gdzie byłem
w maju i tam dolegliwości zupełnie zanikają, ale spóźniłem się z rezerwacją i miejsca są dopiero w listopadzie,
a to już mi nie odpowiada. no chyba, że dolegliwości tak mi dopieką, że wybiorę się i w listopadzie. Zobaczymy.
pozdrawiam: sinobrody/Zbyszek
ODPOWIEDZ