Choroby tarczycy

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Choroby tarczycy

Post autor: medi »

marusia pisze:Witam .Ucieszyłam się bo znalazłam temat o tarczycy . Dużo tu o bucikach ...
Mnie usunięto tarczycę parę lat temu . Koleżanki chudną a ja 50 kg za dużo co robić ?
Tylko proszę nie piszcie o spódniczkach , kosmetykach i wyprawach na tańce ,
a o normalnych zabiegach .
Prawdopodobnie wpadłaś w niedoczynność ,moja koleżanka też tak miała po operacji tarczycy ,od roku jest pod opieką dietetyka i(oczywiście prywatnie :evil: ) i chudnie może nie jest to spektakularne chudnięcie ,ale powolutku chudnie :D
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Choroby tarczycy

Post autor: anusia153 »

medi pisze:
marusia pisze:Witam .Ucieszyłam się bo znalazłam temat o tarczycy . Dużo tu o bucikach ...
Mnie usunięto tarczycę parę lat temu . Koleżanki chudną a ja 50 kg za dużo co robić ?
Tylko proszę nie piszcie o spódniczkach , kosmetykach i wyprawach na tańce ,
a o normalnych zabiegach .
Prawdopodobnie wpadłaś w niedoczynność ,moja koleżanka też tak miała po operacji tarczycy ,od roku jest pod opieką dietetyka i(oczywiście prywatnie :evil: ) i chudnie może nie jest to spektakularne chudnięcie ,ale powolutku chudnie :D
Zgadzam się z Tobą Medi , niedoczynność tarczycy powoduje przybieranie na wadze , tyje się nawet z powietrza , nic nie pomoże głodówka , tańce czy inne ćwiczenia , lekarz endokrynolog powinien dobrać leki , jak już poziomy hormonów tarczycy (TSH) prawie dojdą do normy , nie wiadomo kiedy się schudnie :) jednak to trochę trwa
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Choroby tarczycy

Post autor: medi »

Niestety u mojej koleżanki nawet po dobraniu odpowiednio leków waga nie spadała ,dopiero interwencja dietetyka pomogła ,ale kosztuje ją to dosyć sporo kasy :evil: :evil:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Choroby tarczycy

Post autor: anusia153 »

Ja ma niedoczynność tarczycy , zmagam się z tym problemem od jakiegoś czasu , wagę przy tej chorobie naprawdę jest ciężko utrzymać , najgorsze są wahania poziomów hormonów, już od roku TSH mam prawie stabilne , ale wcześniej w ciągu kilku miesięcy tyłam i chudłam na zmianę , diety zbytnio nie trzymam , wystrzegam się jedynie produktów z soi .
Nie mam pojęcia jakie zabiegi stosuje się w sanatorium na tą dolegliwość , chyba klimat morski jest wskazany , w okresie gdzie jest dużo jodu . Chociaż będąc w Iwoniczu Pani doktor zaleciła mi spacery skoro świt po okolicznych lasach , bo właśnie o tej porze jest najwięcej jodu w powietrzu a Iwonicz ma klimat górsko- morski .
forumowicz

Re: Choroby tarczycy

Post autor: forumowicz »

"'Leczenie

Sposobów na uregulowanie pracy tarczycy jest kilka. U większości pacjentów w pierwszej kolejności stosuje się leczenie farmakologiczne. Związana jest ona długotrwałym przyjmowaniem leków, które mogą pociągać za sobą nieprzyjemne skutki uboczne. Najczęściej występującymi powikłaniami są uszkodzenie szpiku kostnego oraz wątroby, jednak pojawiają się one stosunkowo rzadko.

Zabieg operacyjny polega na częściowym usunięciu tarczycy. Pozwala on zmniejszyć ilość tkanki odpowiedzialnej za wydzielanie hormonów lub usunąć umiejscowione w niej guzy.

U pacjentów, u których leczenie farmakologiczne nie przynosi efektów, aby uniknąć wycięcia gruczołu stosuje się leczenie izotopowe, czyli terapie radiojodem.>"'

Info pochodzi z netu ;) :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Choroby tarczycy

Post autor: medi »

Kruszynko tzw.wypalanie tarczycy nie zawsze jest skuteczne ,znajoma miała coś takiego robione i ...po kilku latach tarczyca z powrotem zaczęła działać ,znów nadczynność leczenie .Mnie też proponowano takie rozwiązanie i ..nie zgodziłam się :D Chyba na moje szczęście ,bardzo długo brałam propycil (uczulenie na metizol) i w końcu poziom hormonów się ustabilizował :D :D Od kilku lat trzyma się na odpowiednim poziomie (odpukać w niemalowane)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Choroby tarczycy

Post autor: anusia153 »

ale po usuniecie tarczycy też trzeba brać hormony , moja koleżanka z pracy miała usuniętą i dalej łyka leki , ja przy swojej niedoczynności biorę euthyrox , a ostatnio lekarz robiąc mi usg powiedział , że jeszcze z rok i nie będzie potrzeby robić usg , bo tarczycy już nie będzie , Hashimoto już mi ją całkiem załatwi , w tej chwili to ona wygląda tak jakby ją mole wyżarły :shock:
Awatar użytkownika
Boleslaww
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 14 cze 2014 14:47
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Boleslaww »

Mój znajomy też niestety przez Hashimoto nie ma już całkiem tarczycy. Jest młodszy sporo ode mnie. Bierze hormony, a ostatnio mocno zaczął przybierać na wadze. No i wpadł na pomysł, że będzie stosował jakąś dietę, ustaloną przez dietetyka. Za to powiem Wam rzecz ciekawą, ale nie wiem, na ile prawdziwą, więc nie radzę próbować. Żona poznała jakiś czas temu kobietę gdzieś w naszym, tj. moim i mojej żony, wieku. Ona jest z tych, co to wierzą w siłę swojej woli i takie tam różne czary-mary. No i twierdzi ta kobieta, że tarczycy nie ma od dawna, ale nic z tego tytułu nie bierze i jest dobrze. Nie wiem, czy to możliwe...
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Choroby tarczycy

Post autor: medi »

Cuda podobno się czasami zdarzają ale ...lepiej w nie nie wierzyć zbytnio :( Wczoraj widziałam się z dawno nie widzianą 51-letnią siostrą cioteczną męża ma właśnie stwierdzone rok temu Hashimoto Anuśka ,mało że tyje ona puchnie w oczach Anuśka :o :shock: :shock: .Od razu widać ,że hormony w niej szaleją.Bardzo przerzedziły jej się włosy na głowie za to zaczyna mieć zarost na twarzy jak mężczyzna :( Okropna choroba ,już wolałam swoją nadczynność z Greves-Basedowym :evil:
forumowicz

Re: Choroby tarczycy

Post autor: forumowicz »

Boleslaww pisze:Mój znajomy też niestety przez Hashimoto nie ma już całkiem tarczycy. Jest młodszy sporo ode mnie. Bierze hormony, a ostatnio mocno zaczął przybierać na wadze. No i wpadł na pomysł, że będzie stosował jakąś dietę, ustaloną przez dietetyka. Za to powiem Wam rzecz ciekawą, ale nie wiem, na ile prawdziwą, więc nie radzę próbować. Żona poznała jakiś czas temu kobietę gdzieś w naszym, tj. moim i mojej żony, wieku. Ona jest z tych, co to wierzą w siłę swojej woli i takie tam różne czary-mary. No i twierdzi ta kobieta, że tarczycy nie ma od dawna, ale nic z tego tytułu nie bierze i jest dobrze. Nie wiem, czy to możliwe...
Takie czary mary często prowadzą do poważnych schorzeń np raka i budzą się ludzie z rękami w nocniku ,bo na jakikolwiek mądry ruch jest za póżno. :evil: :)
Pozdro :kwiat:
ODPOWIEDZ