Zatoki

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Kasia - 79
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 28 wrz 2013 20:44
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Zatoki

Post autor: Kasia - 79 »

Jakie znacie skuteczne metody walki z zatokami?
Jakie zabiegi są najlepsze?
Może ktoś miał jakieś zabiegi które szczególnie by polecił/ła?
Czekam na waszą pomoc drodzy kuracjusze :)
Kasia
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Zatoki

Post autor: Selene »

Witaj Kasia - 79 :kwiat:

Piąty temat poniżej Twojego jest taki sam i tam znajdziesz odpowiedzi naszych forumowiczów :)

Pozdrawiam :)
Kasia - 79
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 28 wrz 2013 20:44
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zatoki

Post autor: Kasia - 79 »

Dzięki Selene za odpowiedź,ale chodziło mi bardziej o szczegóły. Jakie inhalacje,jakie naświetlania itp. Jestem z wioski i u nas ani w moim powiecie nie ma żadnych zabiegów na zatoki,jedyne co mi zaoferowali to sama lampa soluks czy jakoś tak.
Miałam zabiegi prywatnie u lekarza u którego się leczę. Miałam pole magnetyczne,laser i tzw płukanie zatok roztworem z antybiotykiem,byłam na zabiegach przez 5 dni-na więcej nie było mnie stac. Pomogło mi na ok 1,5 m-ca.
W styczniu jadę do sanatorium i może udałoby się zasugerowac coś lekarzowi dlatego pytam o konkretne zabiegi. Chciałabym odpocząc na dłużej od ciągłego kataru,bólu głowy i innych objawów zatok.Dodam że mam astmę więc te dolegliwości są podwójnie uciążliwe. Liczę na waszą pomoc :)
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Zatoki

Post autor: anezobk »

Do Kasi-79
Najlepsza metoda leczenia zatok to operacja endoskopowa.Polecam od 2010r. mam spokój.
cyt."Funkcjonalna Endoskopowa Operacja Zatok (z ang. FESS – Functional Endoscopic Sinus Surgery) stała się w ostatnich latach bardzo popularną w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych zatok przynosowych. Mimo to w większości ośrodków w kraju operuje się nadal metodą klasyczną z dostępu zewnętrznego. Założenia metody endoskopowej polegają na dokładnym usunięciu zmian w obrębie ujść zatok przynosowych (kompleks ujściowo-przewodowy) będących przyczyną zaburzeń wentylacji i drenażu zatok przynosowych. Dzięki zastosowaniu endoskopów optycznych możliwe jest precyzyjne usunięcie wszystkich zmian blokujących ujścia zatok przynosowych (m.in. polipów nosa), wytworzenie szerokiego połączenia pomiędzy jamą nosa i zatokami przynosowymi.
karo33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 21 lut 2017 09:35
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Zatoki

Post autor: karo33 »

W cenie do 200 zł do stosowania przez małe dzieci to polecam Baby Sanity. Korzystamy już pół roku i jeszcze nic nie nawala, cały czas inhalacja trwa tak samo krótko. Wydajny aparat, nie marnuje lekarstwa. Ja z żoną to głównie korzystamy przy przeziębieniach, a nasze dziecko niestety przy bardziej skomplikowanym schorzeniu bo astmie.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zatoki

Post autor: sztani »

Karo za takie pieniądze można kupić dwa równie b. dobrej firmy choć by "Omnibus"". niczym nie odbiegających od tych reklamowanych przez Ciebie w sześciu różnych postach na forum .te posty brzmią identycznie i wyglądają na reklamę :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zatoki

Post autor: sztani »

Karo za takie pieniądze można kupić dwa równie b. dobrej firmy choć by "Omnibus"". niczym nie odbiegających od tych reklamowanych przez Ciebie w sześciu różnych postach na forum .te posty brzmią identycznie i wyglądają na reklamę :)
ODPOWIEDZ