zwalczanie niechcianego spamu reklamowego...

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

zwalczanie niechcianego spamu reklamowego...

Post autor: jacky6 »

za poradą znalezioną w necie od kilku dni otrzymując niechcianą reklamę wysyłam nadawcy odpowiedź następującej treści:

Proszę o nieprzesyłanie SPAMU!
Każdego tygodnia dostaję po kilkadziesiąt ofert i tzw. „zapytań o zgodę” – MAM DOŚĆ!
Przesyłanie niezamawianej korespondencji godzi w moje prawa do wyboru treści, trwoni mój czas, a także pieniądze (odbierając Państwa wiadomość przez internet mobilny płacę za to!).

Ponadto przypominam, że przesyłanie niezamawianych ofert handlowych jest wykroczeniem i podlega ściganiu na mocy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Dz.U.2002.144.1204 – osoba spamująca musi liczyć się z wysokimi grzywnami.
Dziękuję za zrozumienie i poszanowanie mojej prywatności.


i wiecie co ? skutkuje ...
mam coraz mniej spamu...
niektórzy nadawcy zwalają winę na pośrednika w transmisji ale im wykazuję, że post / wiadomość została wysłana z ich [email] adresu...
jest trochę przepychanki - o czym będzie w kolejnych postach ale coraz mniej powtarzających się reklam ...
oczywiście będzie warto przedyskutować tą kwestię...
mile widziane komentarze i porady ...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: zwalczanie niechcianego spamu reklamowego...

Post autor: administrator »

Jacku, dopisz tylko, że nie chodzi o spam z NS, bo z NS nie wysyłamy żadnych reklam.
Poza tym, ponieważ sam otrzymuję masę tego zarówno na prywatne jak i służbowe skrzynki, w kilku przypadkach pisałem, drążyłem skąd mają adres itd. ale to raczej mało skuteczne jest. Najczęściej są po prostu fale spamu - chwila spokoju - fala spamu - chwila spokoju. Nie ma na to lekarstwa innego niż pozbycie się internetu :D
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

zwalczanie niechcianego spamu reklamowego...

Post autor: jacky6 »

głównie są to reklamy bankowe, ubezpieczeniowe, marketowe...
...
próbują się wykręcać sianem ale w trakcie renegocjacji maleją...
to działa...
a byłem niewierzącym...
gorzej z spamerami zza wschodniej granicy...
im nie można odpisać...
lepiej nie...

cdn...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: zwalczanie niechcianego spamu reklamowego...

Post autor: administrator »

Czasem lepiej nie odpisywać, gdyż adresy na które wysyłany jest spam, są brane z netu przez roboty. One nie wiedzą czy te adresy są aktywne, dopiero odpisanie, powoduje, że spamer dopisuje do bazy adres kogoś, kto odpisał.
ODPOWIEDZ