Obrazki na forum

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obrazki na forum

Post autor: Felice »

Dzięki Violet No i przy okazji efekt łał...w odpowiedniej pozycji.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Obrazki na forum

Post autor: Hipokryt »

moderator pisze: 02 lis 2018 18:11 Tak było kiedyś ale w czasach urządzeń mobilnych taka strona byłaby z nimi niekompatybilna. Czy pamiętacie jak wyglądało wtedy forum na smartfonie? Ciągła konieczność powiększania i przesuwania treści na boki by móc coś znaleźć, by trafić w okienka logowania czy wyszukiwania. Statystyki pokazują mi, że ok. 50% ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych. To znaczny wzrost od czasu wprowadzenia tej wersji responsywnej skryptu. Myślę, że mobilni to doceniają, a ja nie widzę żadnych problemów z przeglądaniem strony w tej wersji na komputerze, a stale przeglądam w HD lub FHD. W szczególności obrazki można przeglądać w wygodnym popupie ze strzałkami przechodzenia.
Teraz nastały czasy stron responsywnych i urządzeń mobilnych i trzeba się z tym pogodzić.
Pozdrawiam :)
Również bardzo dziękuję za przydatne informacje techniczne :D U mnie z obrazkami wszystko działa idealnie :D
Jednocześnie proszę o wyjaśnienie, co oznacza wymienione tu pojęcie: "urządzenia mobilne"?
Chciałbym uzyskać rzeczową odpowiedź od Admina/Moderatora :)
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Obrazki na forum

Post autor: moderator »

To taki żarcik z tym pytaniem?
Mobilne czyli przenośne. To chyba oczywiste o czym mowa - telefony, smartfony, tablety. Te urządzenia mają małe ekrany i strona internetowa powinna dostosować się do nich by jej przeglądanie było wygodne dla użytkowników.
Dobranoc
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Obrazki na forum

Post autor: Hipokryt »

Dziękuję za szybką informację zwrotną. Z tymi urządzeniami mobilnymi to chyba też jakiś mały żarcik? :lol:
Do jakiej grupy zalicza się mój mały laptopik typu netbook, który jest "bardzo mobilny" gdyż prawie zawsze podróżuje ze mną? Używam go w podróży i w domu a obsługa nie różni się od domowego PC-ta. Czyżby różnica dotyczyła tego, co jest ukryte pod obudową, czyli np OS?

Wracając do tematu obrazków na Forum...
zdarzyło mi się, że fotka zrobiona jednym smartfonem i przesłana na drugi prze Bluetooth a następnie wstawiona na Forum została dziwnie odwrócona "do góry nogami". Oba smartfony miały system Android. Przykład jest pokazany TUTAJ Dodam, że edycja tego zdjęcia na drugim smartfonie działała i dało się obrazek odwrócić i zapisać zmiany, lecz po wklejeniu obrazek nadal pojawił się odwrócony. Ten błąd nie występuje gdy fotka zrobiona jest na tym samym urządzeniu mobilnym.
Czyżby powodem była treść obrazka i jakaś cenzura NS? :lol: :lol: :lol: to też mały żarcik :lol:
Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obrazki na forum

Post autor: Felice »

Urządzenia mobilne to wszystkie takie,które nie potrzebują przewodowego połączenia z siecią. I to nie jest żarcik😛
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Obrazki na forum

Post autor: moderator »

Myślałem, że napisałem dość jasno:
To chyba oczywiste o czym mowa - telefony, smartfony, tablety. Te urządzenia mają małe ekrany...
Jeśli mamy więc do czynienia z wyświetlaniem treści jak na tradycyjnym ekranie, to w tej klasyfikacji nie uznajemy tego netbooka jako mobilnego nawet gdyby miał własne nogi :). Nawet na większości, a może i wszystkich małych ekranach możemy wyświetlić stronę w trybie zwykłego PC np. w FireFox w menu jest opcja "Tryb stacjonarny" - właśnie stacjonarny jako przeciwieństwo mobilnego i nikt tu nie musiał dopisywać, że chodzi o mały lub duży ekran bo to jest oczywiste w tym przypadku. Nie piszmy już o tym bo tak się utarło historyczne nazewnictwo i tyle.

Co do drugiej części posta... Nie odpowiem. Nie wiem jakie są rozwiązania poszczególnych producentów i gdzie nastąpiło obrócenie zdjęcia. Czasem oni sami nie wiedzą. Proszę sprawdzić jakimś fachowym programem (np. darmowy GIMP) orientację zdjęcia oryginalnego i po transferze czy jest taka sama, czy może uległa zmianie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Obrazki na forum

Post autor: Hipokryt »

moderator pisze: 05 lis 2018 14:33 Jeśli mamy więc do czynienia z wyświetlaniem treści jak na tradycyjnym ekranie, to w tej klasyfikacji nie uznajemy tego netbooka jako mobilnego nawet gdyby miał własne nogi :).
Wielkie Dzięki za właśnie takie informacje... :D i to już całkiem serio ;)
Teraz rozumiem, że mogą być np. tablety o większym ekranie niż mój netbook a jednak są bardziej "mobilne" gdyż (w zasadzie) wyświetlają ekran w trybie uproszczonym. Zupełnie zapomniałem że jest taki tryb gdyż na moich smartfonach mam wszystkie przeglądarki ustawione na "wersję na komputer" :) Czasem warto pytać aby czegoś się dowiedzieć :)
Okazuje się, że nie tylko Sokrates (prawdziwy) potrafił przyznać się do własnej niewiedzy. ;)
Hipokryt (forumowy) też (czasami) niewiele wie w danym temacie :lol: :lol: :lol:
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: danka »

Feli nie umiem wstawiać zdjęć.Poproszę Ciebie o kolejną zagadkę.Cieplutko pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: violet58 »

No co Ty?
Nie zawracaj głowy Felice, ona już prawie we Wrocławiu... ;) :D
To łatwizna....
instrukcja.jpg
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Foto-zagadka Reaktywacja

Post autor: danka »

Dziękuje Violet58 muszę to przećwiczyć.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ