Obrazki na forum

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Obrazki na forum

Post autor: administrator »

Testowałem na kilku smartfonach od Android 5.1 po 8. Najnowsze FireFox i Chrome, zdjęcia w rozmiarach mniejszych ok 2MB jak i całkiem duże grubo powyżej 5MB aż bliskie 10MB jakie tu jest dozwolone. Przykładowa Lawenda miała właśnie blisko limitu 10MB.
Nie udało mi się złapać ani razu problemu z ładowaniem tych zdjęć. To najtrudniejsze do poprawienia problemy gdy nie można odtworzyć sytuacji, w której pojawia się błąd. W środowisku programistów mówi się o potrzebie opisania scenariusza odtworzenia błędu, jeśli go nie ma bardzo trudno będzie dojść co się dzieje. Może to zwykłe problemy z łącznością internetową, a może specyficzna konfiguracja danego smartfona. W każdym razie dotąd nie trafiłem na ten błąd.
Czy łączność była dobrej jakości? U mnie stale jest 4G (LTE), może więc nie będę miał problemu, a przy gorszym połączeniu następują błędy w transmisji danych. No ale to tylko zgadywanka.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Obrazki na forum

Post autor: violet58 »

A jak już jesteśmy przy obrazkach... Wydaje mi się, że kiedyś wstawiając obrazki na forum pojawiały się one jeden obok drugiego ( o ile się mieściły, rzecz jasna ) teraz mimo, że spokojnie by się zmieściły to układają się jeden pod drugim. Może się mylę, ale pozwalało to zaoszczędzić trochę miejsca i nie rozwlekało postów w nieskończoność. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Obrazki na forum

Post autor: Hipokryt »

Również potwierdzam, że jednorazowe wrzucenie wielu zdjęć trochę dziwnie wygląda. Zwłaszcza wtedy gdy są to tylko ujęcia pionowe robione smartfonem. Wtedy warto pomyśleć czy nie lepiej użyć ujęcia poziomego?
strapper pisze: 28 paź 2018 17:41(...)
Nie mogę dodać załącznika wysyłając że smartfona.
Zdjęcie jest jako załącznik, przy czym pojawia się status znaczek wykrzyknik. Z kompa nie sprawdzałam.

Hipokryt ... uważaj
Uważam, że gdy masz aż takie problemy warto pomyśleć o alternatywnej metodzie. Zamiast załącznika wstawiasz obrazki podajac link korzystając z zewnętrznego hostingu zdjęć.
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Obrazki na forum

Post autor: moderator »

Tak było kiedyś ale w czasach urządzeń mobilnych taka strona byłaby z nimi niekompatybilna. Czy pamiętacie jak wyglądało wtedy forum na smartfonie? Ciągła konieczność powiększania i przesuwania treści na boki by móc coś znaleźć, by trafić w okienka logowania czy wyszukiwania. Statystyki pokazują mi, że ok. 50% ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych. To znaczny wzrost od czasu wprowadzenia tej wersji responsywnej skryptu. Myślę, że mobilni to doceniają, a ja nie widzę żadnych problemów z przeglądaniem strony w tej wersji na komputerze, a stale przeglądam w HD lub FHD. W szczególności obrazki można przeglądać w wygodnym popupie ze strzałkami przechodzenia.
Teraz nastały czasy stron responsywnych i urządzeń mobilnych i trzeba się z tym pogodzić.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Obrazki na forum

Post autor: violet58 »

No i wsio paniatna und alles klar... ;) :) :D
Dzięki
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Obrazki na forum

Post autor: strapper »

Moderator dziękuję :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Obrazki na forum

Post autor: Lewek »

Proszę o podpowiedź. Dawno nie zamieszczałam zdjęć na forum. Dzisiaj spróbowałam, udało się bez problemów, ale dlaczego jest słowo " załącznik" ? Co zrobiłam nie tak ?
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Obrazki na forum

Post autor: violet58 »

Witaj
Jeśli nie chcesz aby wstawiane zdjęcia były z napisem ZAŁĄCZNIKI - po wczytaniu zdjęcia powinnaś wybrać opcję "Wstaw w tekst"
wówczas zdjęcie będzie wyglądało tak:
11drb5pij6dzd.JPG
Jeśli nie, to tak jak poniżej:
Pozdrawiam
Załączniki
11drb5pij6dzd.JPG
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Obrazki na forum

Post autor: Lewek »

Violet dziękuję bardzo za podpowiedź, dopiero się uczę . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obrazki na forum

Post autor: Felice »

5DF356E7-72C2-4719-A20A-C322F483807D.jpeg
Próbuję i ja
ODPOWIEDZ