Zasady bezpieczeństwa - adresy e-mail

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1494
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Zasady bezpieczeństwa - adresy e-mail

Post autor: administrator »

Drobna uwaga do wszystkich podających publicznie swój e-mail w postach - nie musicie tego robić, podając publicznie swój adres e-mail, narażacie się na odczytanie adresu przez osoby zainteresowane wysyłaniem spamu lub innych niepożądanych treści.

Forum dysponuje bezpiecznymi mechanizmami przesyłania prywatnych wiadomości tzw. PW do poszczególnych użytkowników bez podawania jawnie własnego adresu - wystarczy skorzystać z ikonki PW widocznej obok postu pod nickiem użytkownika po kliknięciu w ikonkę "Kontaktowanie".

Taką formę komunikacji polecam zamiast publicznego podawania swoich adresów e-mail w postach. Wiadomości prywatne można czytać i wysyłać z poziomu Panelu użytkownika.
Każdy forumowicz może też zablokować wysyłanie do niego PW lub e-mail jeśli uzna, że wystarczą mu rozmowy poprzez publiczne forum.
Blokady kanałów komunikacji dostępne są w Panelu użytkownika: Twoje konto -> Ustawienia witryny -> Ustawienia globalne.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 paź 2016 00:54 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: aktualizacja

moderator
Moderator
Posty: 350
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Zasady bezpieczeństwa - adresy e-mail

Post autor: moderator »

Bardzo proszę nie podawać w publicznych postach danych osobowych - adresów, nazwisk, mejli, telefonów itp. Posty z danymi osobowymi będą usuwane.
Przy każdym poście jest miniprofil autora, a tam pozycja "Kontakt", proszę z tego korzystać by wysłać komuś prywatną wiadomość. Można też to zrobić klikając w nazwę forumowicza co spowoduje przejście do jego profilu, a tam też jest pozycja "Prywatna wiadomość".
Jeśli ktoś w ustawieniach konta włączył też możliwość kontaktowania się poprzez e-mail, to ta opcja również będzie dostępna w profilu i miniprofilu.
Podawanie danych osobowych w publicznych postach jest niebezpiecze. Każdy bowiem może sobie je zobaczyć i wykorzystać niekoniecznie do celów, w jakich zostały podane. Ostrożność w internecie przede wszystkim. Poza tym mamy RODO.
Pozdrawiam
moderator

ODPOWIEDZ